Jump to content
Геров

Airbag лампата не изгасва

Recommended Posts

Airbag лампата на таблото не изгасва. Няма видима причина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери имаш ли еърбег зад жабката!

Година след като купих Джаза на жена ми установих, че вместо еърбег има сложено съпротивление. Даже не са си направили труда да го запоят, а само бяха усукали двете жички и с времето и от вибрациите започна да присветва! Оказа се, че и шофьорския не е свързан /бяха сложили едностепенен пиропатрон от Сивик, а оригиналния е двустепенен/.

Обадих се на продавача и се позовах на закона за търговската гаранция /2 години/. Намери ми еърбег и ми го монтира безплатно!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за такава гаранция на кола втора употреба. Сигурен ли си, че има такова нещо въобще?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно казано, имах предвид законовата гаранция по Закона за защита на потребителите. Не става въпрос за техническа гаранция, а за съответствие на параметрите на стоката през тези две години. Ако няма еърбаг, а вместо него имитиращо съпротивление, то това е търговска измама освен ако не е отразено в обявата. Служителите на Комисията за защита на потребителите ще реагират веднага, а когато става въпрос и за сигурността на потребителя, положението е сериозно!

Когато открих измамата, аз се обадих на продавача и съвсем спокойно му обясних, че съм наясно със закона и ще си търся правата. Човека разбра за какво става въпрос и съдейства, като намери въпросния еърбег /този върви в комплект с голяма част от таблото и е по-скъп/ и ми го монтира безплатно.

Не знам дали комисията ще съдейства, ако колата е закупена от частно лице, но пак може да се проведе разговор с продавача, тъй като все пак това е явна измама!

Между другото, колата имаше и някои други кусури, които открих по-късно. Например левия фар беше сменян и беше без ел. регулиране, но в обявата екстра не е описана и няма как да имам претенции по този закон!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за измама е едно.Но за гаранция няма начин.Няма такъв закон за гаранция за използвани коли или каквото и да е друго.

Добре, че се е навил да ти намери еърбега. Изкарал си късмет просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката беше диагностицирана вчера и изчистена:

B0079-11 Short to ground in the driver's seat belt outer lap tensioner

За съжаление днес пак светна лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази грешка е проблем с обтегача на колана, така ли? Не знаех,че светва еърбега при проблем с колана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката беше показателна и наистина показваше мястото на проблема. Беше отстранен от специалист, занимаващ се само с предпазни колани и SRS системи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...