Jump to content
storish05

Проблем със скоростния лост

Recommended Posts

Здравейте. Реших да напиша тази тема за да разбера, дали моята кола има някакъв проблем или всичко е наред.

Накратко - при превключване на скоростите самият лост е доста шумен, в момента на "влизането" на всяка една предавка се чува звук като леко щракане. Нямам никакъв проблем със трудно влизане на скорости, луфтове и т.н, маслото също е сменено преди седмица с оригинално на Хонда. Преди това съм имал само немски автомобили и там не съм имал такъв проблем - скоростите си влизаха без никой от пътниците в купето да разбере даже, че съм превключил. Преди време карах за кратко една Тойота Ярис и там скоростите бяха като при Хондата. На какво се дължи това? Лично мен ме дразни доста този звук, защото все едно карам автобус

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди смяната на маслото имаше ли го този звук? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Няма никаква промяна преди и след. Щракането се чува горе, буквално под самия лост, не мисля, че проблема е в скоростната кутия.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега @storish05  

Не ти писах веднага защото изчаках колегите с твоята кутия да се включат, но да споделя моите впечатления от приятел с FRV 2007 г дизел. Вчера дойде да ме вземе от в къщи да направим един оглед на една каравана която си купи преди един месец. Пътувахме десетина км. до едно село,но през цялото време ми направи впечатление когато сменяше скоростите се чуваше едно леко "тък/тък/тък" все едно заключва нещо лоста който е горе до волана. Звукът беше толкова характерен, че привлече вниманието ми, не посмях да го питам да не го обидя с нещо, знам ли как ще го изтълкува.

Това инфо ако може да ти помогне с нещо..... . Иначе е егати съвпадението.

А това FRV  много ми хареса, със  страхотна лекота вървеше.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скоростите си влизат супер плавно и с много голяма лекота. Но ето това, което описваш при FR-Vто го има и при мен. Ще видя като имам време да махна маншона да огледам за какво става въпрос, ако изобщо има какво да се гледа

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Хората луди пари дават за да си купят Ферари и да се кефят как лоста клик-а в жлебовете на откритата конзола, а вие намерихте кусур и на това. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха прав си, колега. Но много мразя някакви "нетипични" шумове в колата. Много хора ми казват, че това е типично за японските автомобили... Ако беше в Сивик по бих го приел, но в Акорд не се връзва нещо

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е системата за подмагане на влизането на скорости която Хонда имат. И при моя акорд е така, така беше и при седма генерация, която имах преди това

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък много ме кефи това щракане. Ако го нямаше щях да прескачам пета. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо го обожавам,този "клик":honda:!

Да не кажа,че и на загасен мотор някой път си кликам,ей така за кеф,като малките деца:D!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си е така по принцип, а не е проблем....
Мен пък не ме кефи, мразя такива звуци вътре в купето, обичам тишината.
Ем... ще се свиква

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! И при мен е така, но не смятам, че е проблем. Създава усещане, че скоростите влизат плътно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при мен няма никакви шумове, скоростите влизат много леко без кликане, не съм сменял масло на скоростна кутия.

Сравнявайки с всички коли които съм карал до сега, мога да кажа, че това е най хубавата скоростна кутия, просто е удоволствие от шофирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...