Jump to content
mkoev

Ел. огледала - взаимозаменяеми ли са между 1.4i, 1.6i и 1.7?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Изглежда, че имам развалени ел. огледала и ще трябва да се сменят или ремонтират. Въпросът ми е дали ел. огледалата с подгрев са взаимозаменяеми за цялото 7мо поколение и най-вече при масовите модели из България - 1.4i, 1.6i, 1.7. Аз карам Civic 2004, 1.6 sport, 3 врати, произведена декември месец. Мога ли да взема от дизела или от 1.4? Огледалата имат ли разлика преди и след фейслифта?  Предполагам, че вратите нямат значение, но знае ли човек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да знаеш, че огледалата на 3-вратите и на 5- вратите са различни и не си пасват, също и дирекцията на волана е важна, с десен волан кола не стават. Търси си от същото купе което имаш, дали е бензин или дизел без значение!

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко добре, защо обаче от десен волан да не стават?!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото образът в огледалата е различно отдалечен.

Защото тялото на огледалото има различен ъгъл на монтаж спрямо надлъжната ос на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на сивика на дясната врата съм с такова от акорд десен волан, 1:1 са. Никаква разлика няма. На ЦРВ 1 и 2 съм слагал, също пасват точно. Няма разлика нито в основа, нито в стъклата...

  • Благодаря 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@birev, благодаря много за съвета. Гледах в английските сайтове, защото там са малко по-евтини от в БГ, но явно няма да е. Ще погледна и в немските сайтове. Тука за ползвано огледало ми искат по 100лв на бройка... те нови са по 120лв. 

 

Има ли значение дали е преди или след фейслифта?  На моята кола няма мигачи на огледалата, но виждам, че на някои има. 

Редактирано от mkoev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мегапартс има 2 леви по 78 лв и 1 дясно за 43.10 лв. По-евтини не знам къде.

Редактирано от mirott
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, mirott said:

Аз на сивика на дясната врата съм с такова от акорд десен волан, 1:1 са. Никаква разлика няма. На ЦРВ 1 и 2 съм слагал, също пасват точно. Няма разлика нито в основа, нито в стъклата...

Проблемът обикновено е с лявото огледало. Ако е от десняк, може да не може да се регулира правилно – да се отвори достатъчно навън – и винаги виждаш голяма част от колата в него. За дясното – няма проблем с регулирането, но ако се сравни с такова от ляв волан (и двете регулирани така че да се вижда едно и също), се вижда разлика в това как стои огледалото в корпуса. Конкретно знам, че е така на Акорд 7, но не би ме учудило да е същото и с други модели. Но не изключвам възможността и да са идентични при други модели.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леви съм слагал на ЦРВ 1 и 2. Проблем няма. 

Редактирано от mirott
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разходи се до моргата в Виница(само хонди са там).Ако не ти хареса цената поне ще добиеш представа за огледалата на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, tony® написа:

Колега разходи се до моргата в Виница(само хонди са там).Ако не ти хареса цената поне ще добиеш представа за огледалата на живо.

 

Благодаря много! Аз даже не знаех, че има такава морга във Варна :D Ще ги проверя там! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...