Jump to content
Todorov1914

Горивен филтър

Recommended Posts

Някой  може ли да каже къде се намира тоя горивен филтър на 1.8 140к.с бензин, който го е сменял и да знае къде се намира, трудна ли е сменята, гледах клипове едните разглабят подлакътника и там някъде долу е горивния филтър, гледах друг клип махат кората на багажника, немога да разбера на тоя модел хечбека къде се намира и който е сменял да даде идеи и съвети на колко км трябва да се сменя? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега успя ли да го намериш, че и на мен ми стана интересно къде е за да го сменя превантивно, че скоро сменях маслото и ми се иска и горивния филтър да сменя. И аз съм с 1.8 140к.с бензин

Редактирано от advokata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има смисъл да се сменява горивния филтър на 1,8 бензин. Някои бензинови дори нямат филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По книжка бензиновия се сменя на всеки 120 000км., при нашите модели е под средната конзола, трябва да се свали подлакътника. 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/26/2021 at 10:19 AM, Rakeem said:

По книжка бензиновия се сменя на всеки 120 000км., при нашите модели е под средната конзола, трябва да се свали подлакътника. 

 

Колега можеш ли да дадеш препратка към клипче, да покажа на майсторите 😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предната долна и задната долна част(от двете страни) има капачки, зад тях са болтовете, които държат конзолата, след това с две ръце се разтварят страничните пластмаси в долната предна част и се вдига, този на клипа не го прави правилно(вдига първо отзад).

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може на такова тъпо място да сложат това, но аз от клипа освен горивната помпа и това малко бяло филтърче друго не виждам, а аз си представях някакъв по голям горивен филтър, също така майстори ми казаха да не се занимавам да го сменям, защото е голяма занимавка и отделно няма да има никаква разлика, аз съм навит, но не бих се занимавал аз с това понеже не мога , а тук във Велико Търново няма големи майстори на Хонди, дето се вика и тия реглажи на клапаните няма къде да ги направят.... 

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтърът е сложен там, защото там е резевоара, а резервоара са го сложили там, за да се радваме на огромното багажно пространство. 

Няма нищо сложно в демонтажа на централната конзола и на филтъра, можеш и сам да си го смениш, не му се плаши, всичко е 'плъг енд плай'. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Rakeem написа:

Филтърът е сложен там, защото там е резевоара, а резервоара са го сложили там, за да се радваме на огромното багажно пространство. 

Няма нищо сложно в демонтажа на централната конзола и на филтъра, можеш и сам да си го смениш, не му се плаши, всичко е 'плъг енд плай'. 

Мерси колега, мине ли зимата ще се пробвам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...