Jump to content
storish05

Кабел за диагностика HDS

Recommended Posts

Здравейте колеги. Взех си от АлиЕкспрес кабел за Хондата ( ето такъв

https://a.aliexpress.com/_mKFQdW5 ), но изпитвам проблем със свързването му към колата (Акорд 8 ген). Инсталирам уж всичко от диска, който е към кабела и постоянно ми изписва, че няма връзка с автомобила. Някой има ли такъв кабел за да ми помогне?

Благодаря!

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и без да е вързан към колата, при опит за връзка трябва да премигва и да мине известно време преди да се откаже..
Това е първата стъпка, за да си сигурен, че софт/драйвери са ти ок (и може да се случи в по-удобно обстановка...)

Иначе, поне в началото се придържай към инструкциите на cd-то (не са единствените, водещи до успех, но са минималистични и ще ти дадат "увереност")

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като има кабел колегата ако няма нищо друго,или аз нещо не прочитам в пост 1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, storish05 said:

 

Здравейте колеги. Взех си от АлиЕкспрес кабел за Хондата ( ето такъв

https://a.aliexpress.com/_mKFQdW5 ), но изпитвам проблем със свързването му към колата (Акорд 8 ген). Инсталирам уж всичко от диска, който е към кабела и постоянно ми изписва, че няма връзка с автомобила. Някой има ли такъв кабел за да ми помогне?

Благодаря!

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

....Това което си си купил няма да ти върши работа дори и да тръгне ако не е само кабел както каза колегата. Аз си купих HIM + HDS копие на оригинала и работи поне при мен. Само че не е 20$ а 90$. https://www.obdii365.com/wholesale/honda-him-hds-diagnostic-tool.html

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Petar.P написа:

Това което си си купил няма да ти върши работа

Не е баш така, ама не трябва да се очакват и чудеса. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти и на лично, пробвай това ... Попълни си профила ... Както ти е писал dindin, ще работи, но не очаквай чудеса!

 

Редактирано от st34

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, повдигам темата, защото имам някои неясноти относно работата на устройството. Оказа се, че имам такъв кабел още от преди да си купя хондата и щях да си спестя много ровене из колата, ако се бях заиграл по-рано с него. Благодаря на st34 за споделените файлове!

По принцип устройството работи. Мога да виждам данни в реално време за състоянието на много датчици и т.н. Прочита грешките записани в компа, но – не мога да ги изтрия. Освен това, не мога да вляза в имобилайзера. Въпроса ми е: какви са възможностите на това устройство? Само с цел четене ли е създадено или мога да "активирам"(посредством мост на пиновете или друго нещо) и други опции - поне да трие грешките. Мога да купя друго, по-скъпо и с гаранция, че работи всичко...ама ме човърка нещо😀   Както споменах, дори и така ми върши работа и ако го бях инсталирал преди, щях да рзбера по-бързо кои ключета на врата багажник ми стъжниха един цял ден, или че ми е заминал регулатора на напрежение, преди да изям ел. схемата и да разглобя двете бушонни кутии...🙈

Ако има значение FTDI-а е този:

IMG_20210512_184816.thumb.jpg.f92519e05f05785a20d16996210e94a2.jpg

Редактирано от I_Yordanov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.05.2021 г. at 13:18, I_Yordanov написа:

Въпроса ми е: какви са възможностите на това устройство?

Не го знам това какво е, но разцъкай и кажи ти какво виждаш и какво можеш да правиш.

Иначе хубав FTDI чип.

За USB онези 4-те дупки отляво ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам същият кабел и се натъкнах на доста проблеми докато го подкарам. При мен проблема беше софтуерен, от части, и от другата страна наличието на газова уредба свързана по OBD.

 

Понеже доста хора имаме проблем с подкарването на този кабел, по различни причини, като например, нежеланието да се инсталират допълнителни драйвери на Windows или въобще не използват Windows, използват Mac или Линукс. Затова реших да направя една виртуална машина (VagrantBox), който съдържа всичко необходимо за подкарването на въпросният кабел - HDS програмата , драйвери и т.н.

 

За да ползвате виртуалната машина ви трябват VirtualBox и Vagrant.

 

Няма да влизам в подробности как да инсталирате VirtualBox и Vagrant и тяхното ползване.

Предполага се, че вече ги имате инсталирани и работят, повече информация за инсталацията на инструмените и тяхното ползване може да намерите на официалните им сайтове VirtualBoxVagrant.

 

Ръководството е тествано на Ubuntu 16.04.7 и MacOS Catalina, би трябвало да работи и за други Линукс дистрибуции и MacOS версии, също така и на Windows.

 

  1. Инсталирайте VirtualBox и Vagrant.
  2. Включете кабела към компютъра, виртуалната машина е конфигурирана да търси кабел "Xhorse" (по product_id) и да го закачи към себе си. Затова е по-лесно кабелът да е включен преди да пуснете виртуалната машина. Ако Xhorse кабела не е включен при стартирането на VagrantBox-а, то ще трябва сами да го пренасочите към виртуалната машина на по-късен етап. Повече информация как да закачите "Xhorse" кабела към виртуалната машина ръчно, може да намерите тук (стъпка 3). При включен кабел преди стартирането на машина не би трябвало да се изисква никакво действие от ваша страна.
  3. Направете директория с име по ваше предпочитание, например "windows7_hds" : 
    mkdir windows7_hds
  4. Влезте в новосъздадената директория и създайте файл който се казва "Vagrantfile" (спазвайте малки и големи букви) : 
    cd windows7_hds 
    touch Vagrantfile
  5.  Във файла с име Vagrantfile поставате следното съдържание: 
    Vagrant.configure("2") do |config|
      config.vm.box = "martinhristov90/windows7_hds"
    end
    За Линукс и MacOS може да използвате текстовият редактор "vi", а за Windows може да използвате Notepad или Nodepad++.
  6. Изпълнете командата "vagrant up".

Това е!  Сега би трябвало да имате виртуална машина посредством VirtualBox, която може да използвате за диагностика с HDS. 

 

За да изтриете виртулната машина създадена от Vagrant изпълнете "vagrant destroy -f" в "windows7_hds" директорията.

 

Допълнителна информация :

Моля, да бъда извинен ако съм пропуснал някой детайл !

 

Поздрави,

Мартин

  • Нагоре 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 hours ago, dindin said:

Не го знам това какво е

Съжалявам, писах всичко набързо от телефона и стана малко неясно. Става въпрос за същото устройство(диагностика), като от първия пост - моето е това. Както писах по-горе, с него мога (примерно) да гледам в реално време датчиците на вратите и да установя, кой не работи. Мога да си гледам ламбда сондите и т.н. Проблема ми е, че не мога да се свържа с имобилайзера. Също не мога да изтрия грешките, записани в компютъра. Прочита ги, показва ги, но не мога да ги изтрия. Говоря за стари грешки, не активни към момента на диагностицирането.

 

@martinhristov  

Благодаря за подробните инструкции! Пропуснах да спомена OBD - то на газовата( имам такава). Не знаех, че има връзка. Софта го сложих на уин7 32, защото това имах под ръка. Работи, ама ограничено. След това пробвахме и на един приятел на лаптопа с "XP". Резултата е същия. Пробвахме с различни версии и само една сработи въобще, тази която и на двата лаптопа. Инсталацията е идентична. Рових из руските форуми и с моя мега слаб руски, разбрах, че има проблем със софта като цяло или драйвърите към него. Днес или утре ще пробвам на Минта и ще пиша.

Благода пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пробвай с моя Vagrantbox, би трябвало да работи под Минт, стига да имаш Вагрант и VirtualBox.

 

Поздрави,

Мартин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се прибрах в къщи и ще пробвам. Вагранта и виртуалбокса ще ги сложа, но първо трябва да си оправя синаптикса, че последно не ми работеше тъча, а в колата с мишка не ми се ходи. При теб връзката с имобилайзера получава ли се?

Благодаря пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново,

 

За имобилайзера не мога да кажа, не ми се е налагало да го ползвам, но за всичко останало работи.

 

Не забравяй да махнеш бушона на газовата, за да не скачаш в капана в който аз скочих :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е удобно, сподели дали си имал проблеми със самият vagrantbox и какви за да мога да ги отстраня.

 

Мерси !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
С кабел xhorse съм чел immo-то (но ме достраша да пиша, не се държи вдъхващо доверие) само, когато е бил в режим gna600. За мен това означаваше дърти версии на hds и под xp.

Пробвал съм на едни и същи winxp и версия hds за разликите, ако е в режим gna600 и xvci. Разликата е успеваемостта за имото и различния неуспех с АБС.

В момента ползвам xvci режим под win10, с HDS висока 3та версия (не помня точно номера ѝ.. преди да стане i-hds), но кабела е openport 2.0 (пак няма имо, обаче работи по-чевръсто, както и може да задейства scs)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И руснаците бяха писали, че имали спорадични успехи с някои версии на HDS-а, но наистина се държал странно софта - понякога при успешен опит със запис, програмата казвала, че не е успешен и др. такива. Не можем да намерим и инфо - защо на някои чипове, има запоени допълнителни кабели като тези:48e0aa6s-1920.thumb.jpg.5866fcecee3dcd45174016c59a0fce46.jpg

Като гледам пинаута на ftdi-а, може да са за обратна връзка и с тях да мога да задавам команди за триене на грешки и връзка с immo-то. Но пък остава въпроса - колко е надеждно!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам XHorse, върви без проблем на Windows 10 x64, предполагам и тоя шано кабел също ще може. Няма смисъл от виртуалки и прочее, излишна занимавка е.

Важно е обаче с какъв фърмуер е евтиния (а едно време бяха по 14-15 долара) кабел, ще работи с Тойота и Волво може би без проблем (всъщност съм тествал Тойота, но без специални функции), но при Хонда някои функции няма да работят, аз не бих пипал IMMO-то.

 

OpenPort 2.0 ако не се лъжа пак си е J2534 pass-through (безбожно скъп при това, но ако флашваш ECU-та... ), а това че може да замоства за SCS не го знаех, определено е плюс! За триене на ABS грешки е нужно, XHorse например не може точно заради това. Мисля, че Бранко беше казвал за оригиналната диагностика, че го прави през някой транзистор на платката.

Много зависи и от самата Хонда какви системи има и на какъв протокол са и т.н.

 

М/у другото HDS като стана i-HDS пак си е HDS отдолу, но с допълнителни тъпотии, стартово меню например, нищо i няма в него. :)

 

Колегата st34 е линкнал към темата, в която сме обсъждали такива неща.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. И аз скоро си взех същия кабел и съответно имам проблеми със софтуера. Опитах по начина на колегата мартин христов, но явно че не съм толкова напред с компютрите и нещо не можах да го подкарам. до колегата Диндин мисля, че си с по-новия кабел, ако не се лъжа се води версия 3.103? ЩЕ съм благодарен на всякакво съдействия и/или по-подробно обяснение. Благодаря предварително. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този:

image.png

 

Версията на фирмуера на кабела е 1.4.8

Версията на HDS е 3.103.ххх, 3.104.ххх

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...