Jump to content
Todorov1914

С колко октана карате Сивика

Recommended Posts

Колеги, с колко откана карате вашия сивик, 95 постоянно или слагате и 98, 100 има ли някаква разлика във вървежа поне или да не пробвам, че да не се прецакам ако колата не обича висок октан. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената причина да слагаш по-висок октан в твоя случай е заради допълнителните добавки в по-скъпото гориво, които слагат на бензиностанциите. Няма да усетиш разлика в мощността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но има ли смисъл за двигателя или да си карам с 95

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно четиво.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл, тъй като реално нашият 100октана е като 95 в белите държави. 

Моят Сивик като го взех беше със швейцарски бензин, най-вероятно 95 и веднага усетих разлика, кото сипах от тукащния 95 на почти празен резервоар. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А коя бензиностанция ви харесва бензина, аз почнах да зарежда на ШЕЛ и засега добре, но от омв не ми хареса  нещо. 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам на Еко, преди зареждах на Круиз, тъй като излизаше тънко, но за сметка на това горивото се оказа тотален боклук, дотолкова, че двигателя прекъсваше на моменти. Зареждал съм и на Шел, но последния, път на прибиране от морето, беше толкова зле бензина, че и тях ги отписах. 

Има една шано бензиностанция зад Инфинити на Цариградско посока Пловдив, ако някой е зареждал там да сподели дали е доволен, тъй като е доста по-евтин бензина, но пък не съм сигурен в качеството.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм зареждал авио дизел на екото на стария ми джип бях мн доволен, ама сега искам да пробвам бензина на ШЕЛ, ще видим. МАЙ ВСИЧКО Е БОКЛУК 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл и Петрол, но не на всяка бензиностанция е еднакво качеството. За Пловдив си знам една две на които си държат на качеството и почти винаги е добре. За останалите важи изписаното до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София, на ОМВ-то преди светофара за горубляне са ми казвали, че било добро горивото, защото видиш ли мениджъра бил свестен и държал на качеството, но за мен верига, която си позволява подобни двойнствени стандарти я слагам веднага у лево. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел и бенц на Марешки в 90% от случаите 4-та година. Проблеми не съм имал никога. Бензина е 95, добавки не съм слагал никога.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Mkilla написа:

Дизел и бенц на Марешки в 90% от случаите 4-та година. Проблеми не съм имал никога. Бензина е 95, добавки не съм слагал никога.

Аз също преди съм зареждал на марешки бензин и също не съм имал проблеми даже и вървеше повече, но има мн хора където се оплакваха от там, но за дизела абсурд понеже един приятел му правих ремонт заради вода в нафтата и то заредена при марешки. Аз за ШЕЛ искам да разбера дали някой с хонди и дали са доволни от бензин за там. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бензинките не е особена драма кофти горивото, а и веднага се хваща, но при дизела трудно се усеща и ако дълго зареждаш лошо гориво започват проблемите. 

За марешки съм чувал, че компенсира ниската цена с по-нискокачествено гориво и много хора се оплакват, особено с дизели и за това никога не съм се изкушавал да зареждам от него. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все за 4 години да се е счупило нещо. Не знам, аз проблеми не съм имал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на пежо 1.1 зареждах само 100 октана, та камо ли на сивика. От няколко години не съм карал с под 98 бензин, и не е заради вървеж, а защото 95 в бг е боклук и запушва дюзите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видя,цистерните на Инса(не че са лоши горивата им) пред повечето вече големи и известни вериги бензиностанции и този въпрос при мен не стои.Зареждам 95,на най изгодната цена💲📉,няма проблем.Същото и с газта.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 95, защото това препоръчва производителя. Вече 6 години и половина без проблеми. Случвало се е да попадна на кофти бензин, но не до степен двигателя да работи лошо.

 

Бензинът в България е със средно качество. Обиколил съм над половин Европа и съм зареждал в повечето държави. При дизелът е друга история, но там впечатленията ми са от каране на чужди коли. Няма да забравя как карах из швейцарските Алпи дизелакът на баща ми и се дразнех от ниската мощност. В момента, които сипахме швейцарска нафта и колата започна да върви доста по-уверено. Преди Швейцария бяхме зареждали в Унгария или Сърбия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...