Jump to content
MilenG

Защита от кражба

Recommended Posts

Здравейте,

Вчера за жалост откраднаха на един мой приятел джипа (Мерцедес МЛ 2013 година с каско в не-случайна компания) пред блока му в Младост и освен гадното чувство в стомаха, това породи в мен и няколко въпроса:
1. Крадът ли се Хондите и особено Акордите 8-ма генерация? Видах в една тема, че на един колега му го бяха гепсали, но дали е по-скоро изключение или си ги пощипват.

2. Лесно ли се крадът? То е ясно, че няма неоткрадваема кола, по-скоро какво е нивото на трудност? В едно руско клипче един я запали за 20 сек с някаква джаджа вързана за OBD-то, но не приемам всичко в ютуб за истина.

3. Някой правил ли си е някакви допълнителни защити (за каско не говоря)? Тайни ключета да кажем или както на един познат на Опела са му завъртяли някакви пинове на OBD буксата и има преходник.

Редактирано от MilenG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей точно моята Хонда откраднаха и аз си мислех,че такава  няма да я откраднат ама грешно съм мислил.

"ЦК" ключе е добра идея според мене.

Gps доста банално но пак е вид защита.

Имало някакви одеала тип покривало и като се махнало и веднага праща сигнал,че се мърда даденото идеално(покривало).

Има и други варианти.

Заключване на волана+педала на газта или да махаш бушони абе доста.

Дори на един познат поради кражба на акумулаторът на буса му все да си го взема всяка вечер в тях понеже му писна.

Общо взето такива неща.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В алито ТОВА е много популярно. GPS тракър, който се връзва към горивната помпа и спира притока на горово. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре тази джаджа. Само това със спирането на горивото е малко притеснително, ако се бъгне това китайче или каквото е там в движение, по време на изпреварване да кажем ... Един познат сподели, че си е оставил стар GSM със SIM някъде скатан в колата, което също не е лоша идея, особено ако му се пусне и някакво зарядно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.12.2020 г. at 10:05, Ceco85 написа:

В алито ТОВА е много популярно. GPS тракър, който се връзва към горивната помпа и спира притока на горово. 

Понеже езиците не са ми силата да попитам, превантивното спиране на горивото става ръчно от приложението ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) В момента съм в процес на търсене на Акорд 8. Но още преди да стана собственик си мислех за някаква защита против кражба. Един приятел си беше направил самоделка за неговата кола. Беше сложил скрит ключ, който прекъсва захранването на бензиновата му помпа. Това е добра идея но не знам дали е постижима за Акорд 8. Не знам тия електроники и тем подобни неща дали позволяват подобна интервенция. Трябва да се попита някой разбирач :) Неговата кола не е Акорд 8, даже не е Хонда :D Иначе системата действа. Веднъж се опитали да му откраднат колата и той казва - бутали, бутали, изморили се и се отказали и оставили колата :D 

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Г.Писаров написа:

Веднъж се опитали да му откраднат колата и той казва - бутали, бутали, изморили се и се отказали и оставили колата

Кой век това...🤣?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, JHM написа:

Кой век това...🤣?

Има ли значение 😁 Важното е да върши работа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още няколко опции:

пренареждане на обд-то, а ако се налага диагностика се използва съответния преходник;

преместване на обд-то, някъде другаде в купето(в алито има удължителни кабели), и като опция на оригиналната позиция си играеш да редуваш "+" с "-" по пиновете...само не забравяй да кажеш като отидеш в някой сервиз за диагностика да не го ползват че ще стане ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.01.2021 г. at 9:15, didipov написа:

 

Здравейте , някой от вас знае ли от къде минават кабелите захранващи горивната помпа  ,за евентуално поставяне на ЦК ключе . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е удачно да търсиш удобно за поставяне/боравене местенце на ключето, по простата причина че този който тръгне да краде колата познава инсталацията в детайли и не би се затруднил за няколко секунди да направи оглед за потенциални ключета. Търси нестандартно място ... помпите винаги се захранват през предпазител.

Редактирано от didipov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...