Jump to content
alexande_valeriev

Проблем на газ

Recommended Posts

Здравейте! Преди 3 месецаси купих Хонда Акорд 1999г. - 1.8 двигател - 136 конски сили. Доста придърпваше на газ. Газовото беше старо от 2004г и го смених с чисто ново. Продължи да придърпва и да дава грешка на двигателя. Смених кабели и свещи и отново дава грешката. Щом я даде, колата губи мощност и като че ли те дави. Никой не може да ми даде съвет. Един казва - ламбда сонда, друг - натягане на клапани.... Моля ви, ако някой е имал същия проблем, да сподели! Оставям и телефон, ако някой желае да се свърже с мен лично. 0885243754 - Александър. Предварително благодаря!

Редактирано от alexande_valeriev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като са ти казали клапани,ти кога за последно ги проверява,имаш ли информация да са регулирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги проверявал, аз не разбирам.... Но ми е ясно, че ако отида да ги проверят, ще ги натегнат само, за да си вземат парите... чудя се как да установя първопричината...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, alexande_valeriev написа:

...Газовото беше старо от 2004г и го смених с чисто ново...

Е как няма да прочете грешката, като сте го сменили с нов.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, dimkaraganchev написа:

Е как няма да прочете грешката, като сте го сменили с нов.

Грешката в компютъра на колата, който е стар....С две думи: бензиновият компютъра дани грешка при работа на газ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
24 minutes ago, alexande_valeriev said:

Не съм ги проверявал, аз не разбирам.... Но ми е ясно, че ако отида да ги проверят, ще ги натегнат само, за да си вземат парите... чудя се как да установя първопричината...

Твоите предположения са само в твоята фантазия.

Отиди да ти регулират клапаните,те така сами ще натегнат и ще правиш глава ,ако продължаваш в същия дух.

После ги проверяваш,не ти каза че не разбираш, майстор който знае да ги регулира на всеки 15-20хил км щом караш на газ.

Регулирай клапаните и после пиши какво е станало.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, alexande_valeriev написа:

Грешка в компютъра.... Не сме я чели, защото е трудно, тъй като компютърът е стар...

Виждам че си от София. Има доста сервизи в града, които могат да ти прочетат грешката. Ако имаш желание можеш и сам да се справиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старият компютър си чете грешките сам.

Трябва ти само един кламер и да можеш да броиш бързо, и бавно до 10.

 

http://www.fastjapcars.com/mod-subjects-printpage-pageid-1-scope-all.htm

 

edit:

Бензиновият компютър дава грешка, защото на бензиновият двигател не му харесва, че работи на газ.

Като ти прочетат грешката, ще разбереш, как да убедиш бензиновия двг, че да работи на газ е благинка.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не знаеш кога/дали са правени клапани ги правиш! Така или иначе. Четеш си светналите грешки, които са налични и действаш. Дори да няма грешки и не знаеш дали/кога са правени клапани пак ги правиш. Ако искаш да си наясно с колата 

(и тя с теб). Ако не-търсиш под вола теле.

п.п. Моите ги правих, когато купих колата. После след близо 90 000 на газ. Лично мой избор/експеримент. Бяха в норми. Защо?! Защото газовата ми е ок-като марка, монтаж и настройки! Който иска ще ме разбере...

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...