Jump to content
bo_zapryanov

Проблем с радиото.

Recommended Posts

Здравейте на всички ! Нов съм във форума и тези дни се сдобих с една Honda cr-v 2 gen . От както е взета колата радиото не работи ( иска код). Прегледах разни клипове в нета и видях една техника с която се виждат два кода , които заедно с VIN и още някой данни се вписват в сайта на хонда . До тук добре ! Ама не 😄. В сайта ми изписва че VIN не е верен . Как е възможно това ? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да "излъжеш" сайта с VIN от американска/канадска сглобка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти е писал колегата, ако е сайта, за който си мислим - той е за Северна Америка и от там не ти разпознава VIN-a.

 

Предложението да пробваш, като въведеш северноамерикански VIN е интересен вариант, а ако не сработи - остава ти да опиташ с местния дилър, който може да извади код по рама и сериен номер. Последно услугата струваше 30лв.

 

Редакция: Ето ти канадска рама за проба.

изображение.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сглобка , къде да е търся . В смисъл при мен на стъклото където трябва да има VIN , няма защото стъклото в Италия са го сменяли . Под капака , тоест под маркучите за чистачките има набита плочка , която вярвам че е VIN , същия код е вписан и в талоните .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Zlatozator написа:

Както ти е писал колегата, ако е сайта, за който си мислим - той е за Северна Америка и от там не ти разпознава VIN-a.

 

Предложението да пробваш, като въведеш северноамерикански VIN е интересен вариант, а ако не сработи - остава ти да опиташ с местния дилър, който може да извади код по рама и сериен номер. Последно услугата струваше 30лв.

 

Редакция: Ето ти канадска рама за проба.

изображение.png

Благодаря , ще пробвам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и с дадния номер на канадската рама , но пак ми изписа , че не е вярна . : "The VIN you entered is not valid. Please verify the number and enter it again. Valid VIN numbers use the letters A-Z and numbers 0-9, except for the letters I, O, and Q. "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси ли накъде дали не е записан в колата,под сенника,в жабката,в някой документ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, CARPERA написа:

Търси ли накъде дали не е записан в колата,под сенника,в жабката,в някой документ

Привет . Колата е имам от около 1 седмица . Няма , сервизна книжка , няма стикери за масло , вериги и тн.  Под сенници , капака и в жабката няма също .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, намерих няколко теми във форума. Прочети ги. В някои от мненията на колеги има линкове към сайтове за разкодиране. Надявам се да си решиш проблема с радиото.

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Plamen-CRV написа:

Здравей, намерих няколко теми във форума. Прочети ги. В някои от мненията на колеги има линкове към сайтове за разкодиране. Надявам се да си решиш проблема с радиото.

 

 

 

Здравейте , колеги .

Пробвах отново по начина който ми обяснихте и както в другите теми е задаено - този път се получи , даже 3 кода ми даде от който вписах само 1 вия и се получи - СД /радиото се включи .  Тоест освен американския/канадския код ВИН  , се вписва задължително и американски zip  , tel , поставя се оригиналния сериен номер на сидито и електронния адрес .

Благодаря още веднъж , спестихте ми 40 лв за разкодиране или закупуване на някакъв касетофон . 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мултимедията ми е 39100-T1V-E61-M1 .Това е таблета Fujitsu на фейслифта при CR-V.

Предстои ми откачане на акумулатора, а нямам кода на мултимедията.

Изчетох всичко във форума , но чрез https://radio-navicode.honda.com/ не става.

Когато там вкарам VIN-a си ,понеже е европейски пише,че такъв не съществува, а ако вкарам америакнски или канадски ми излиза,че VIN не съответства на модела на мултимедията.

После пробвах чрез https://www.digital-kaos.co.uk/ ,както някои от колегите правиха.Съответно обаче по VIN и серийния номер не им излиза и човека с nickname Shooting  ми иска dump файл.Понеже на мен това нищо не ми говори порових, но не открих как става и го помолих да обясни как да взема тоя файл от мултимедията.Отговори ми,че щом го питам такива неща общо взето му губя времето. Като изключим че това ме подразни искрено, може ли някой от вас да е научил нов метод да си взема номера или ако знае как да извадя прословутия dump файл?

Ако не стане ще пълня гушата на Бултрако за съжаление :)

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм вадил няколко пъти код и то сполучливо от сайта https://radio-navicode.honda.com/

Първо, намери вин номер на кола американка  същата година и същата категория като твоята.

Второ ,въведения телефонен номер трябва да е американски.

Трето, зип кода пак американски.

Четвърто, серийния номер от твоята аудио система.

Всичко можеш да вземеш от нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега,

 

Не става. Прочети поста ми над твоя.Вкарвам американски VIN ,адрес и телефон и излиза това:

 

asdg.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.12.2020 г. at 13:05, AzSum написа:

Това е таблета Fujitsu

На по-новите като тази, след загуба на захранване и искане на код, когато задържиш копчето за включване и радиото си е от самата кола, тя си го разпознава и то тръгва без каквото и да било въвеждане.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години !Това ми звучи прекалено хубаво да е истина :))) Много ти благодаря за тази информация.Изчетох целия интернет, но никъде не попаднах на такова инфо. Когато се наложи да свалям акумулатора ще пробвам и ще информирам , за да потвърдя. Хубав ден !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...