Jump to content
Ice 6

Не мога да спра пръскалките на фаровете CRV 2004

Recommended Posts

Здравейте колеги. Вчера налях течност за чистачки, и вече Не мога да спра пръскалките на фаровете - когато пръсна течност върху стъклото, пръскат и пръскалките на фаровете. Не мога да ги изолирам, и ми правят целия капа и цялата предница в пяна. Знае ли някой как да ги спра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато са включени фаровете се задействат пръскалките заедно с тези за предното стъкло. За пръскалките на фаровете има отделна помпичка. Може да я изключиш с някакво скрито ключе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не пълни казанччето им до горе. Ако е под половината, колата го пази за стъклото и не пръска на запалените фарове.

Другото "дневно" решение е да си сложиш ДРЛ модул и да пали дългите на % и така да не ползваш късите по светло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Акорд 7 има предпазител за пръскалките на фаровете в кутията в двигателния отсек. Провери за такъв. Иначе можеш да разкачиш захранването на помпата, но сигурно ще е доста трудна работа без сваляне на бронята. А и е по-перманентно решение. Има ситуации, в които може да искаш да активираш помпата, и връщането на предпазителя е достатъчно лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благдаря колеги. Пробвах, и наистина на изгасени фарове не се включват пръскалките на фаровете. Възможно е и да е поради това, че напълних почти до горе казанчето. Ще видя дали след като падне нод средата ще спрат да пръскат. От март месец карам колата, и не ми се беше случвало това.

Лека вечер на всички:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е средата, но със сигурност има ниво, под което не се включват. Помпата на пръскалките на фаровете стои по дизайн по-високо, за да не ти точи от течността когато ти остава малко – все пак стъклото е по-важно да се почисти бързо при нужда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Ice 6 написа:

Благдаря колеги. Пробвах.. 

 

Колега следващия път, задавай въпросите си по-грамотно. 

Това е препоръка - не заяждане! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Pavel_Pavlov написа:

ще е доста трудна работа без сваляне на бронята

Бронята не се сваля. Сваля се пластмасовия подкалник около предна лява гума. Той се държи с няколко щипки и 3 винта държащи калобрана. Казанчето и помпата се намират в задната част (от към вратата).

@Ice 6 , след като ти е пълно казанчето поглеждай под предната броня за изтичане на течността. Има едни възвратни клапани на пръскалките за фаровете, които с времето започват да изпускат. Аз заради тях направо изолирах цялата система за миене на фаровете.

Редактирано от Plamen-CRV
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като задържиш лостчето , някъде след 2-рата секунда спира да пръска на фаровете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има бушон само за тази помпичка при таблото с бушоните, на капачката е нарисувано, аз моя го извадих и спряха да пръскат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм свалил бушона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...