Jump to content
Legal

Препоръка за чистачки?

Recommended Posts

Здравейте, искам да сменя чистачките на колата и търся препоръки от хора, направили го вече.

Колата е Сивик, 2006, дизел,N22A.

Моля за линк, ако има възможност, защото пасажерската, каквито и пера да слагам се разтраква и ме побърква. Шума се получава, като стигне до горе. Все едно се удря в стъклото, а не го прави. Но перата се евтини.

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам BOSCH Aerotwin A 392 S и съм доволен. Препоръчах го и на други познати, които не са се оплаквали за сега. Единия даже се подвизава тук във форума🙂

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея за кого говори колегата Ross_vs (wasn't me) :D Както каза той - ползвам същите вече 2 години (не съм ги сменял) и съм много доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви.

От къде ги купихте, в смисъл физически магазин?

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че си от Бургас за това направо те насочвам. Отиваш в бившия баумакс и на щанда за аксесоари има чистачки Бош аеротуин, обикновен Бош, Митотойо, и едни YADA които аз си купих и съм много доволен, на средна цена и чистят перфектно. Аеротуина го има и в Метро но за мен цената е неоправдано висока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.
Утре ще се действа.
Благодаря Ви и успешна седмица.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chistachki-mitutoyo-kutiya.thumb.jpg.8eeb3bc2202456d3193945dcaab87733.jpg

Точна тези тип банан.

Бюджетни и чистят перфектно.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не давайте така акъли на колегата за евтините чистачки. Не случайно едното струва 15лв. а другото 55лв. В момента няма как да снимам но капачето което покрива захвата на чистачката е различно при евтините и няма как да се монтира. Ако има такива които са точно 1:1 с aerotwin/OEM за Сивик 8, нека да ги покаже. Понеже и аз се подлъгах да поръчам по-евтини то резултата е, че трябва да поръчам отново aerotwin. И не е само захвата проблема а това, че евтините изкарват 2-3 пъти по-малко време от хубавите.

122507247_925974964601102_3712399235878675619_n.thumb.jpg.79c29bba5acaa2f67d98f910d9a81aff.jpg
С 21 и 22 на снимката са декоративните капачета за чистачките които няма как да влязат в афтърмаркет евтини. Самите захвати са по-високи и пречат и ги надигат. Да, може да се махнат естествено но то може да се махнат и доста други неща за да се сложат по-евтини заместители. Обикновенно старите aerotwin карат по 2-3 години та мисля, че е добра инвестиция. Пробвах champion на другата кола, никога повече няма да сложа и такива...
122849314_1286899064998526_8672710942125752923_n.thumb.jpg.72580148eb6d7b14505efac03187d9fa.jpg


 

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам евтините по колко изкарват, но моите Bosch AeroTwin за 60 лв още малко 5 години ще станат и не са мръднали, чистят си както когато ги взех.

Всеки има право сам да си решава за себе си ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките са сложени. 55 лв.
Вече 40 км с тях, смело мога и аз да препоръчвам Боша, на колеги.
Още веднъж, благодаря.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Бош. Доста са тихи и чистят добре. Надявам се да изкарат повечко време. Ако имате сензор за чистачките трябва да са 67.5 или 70см. Иначе сензора не се чисти напълно.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам сензор, но незнам какъв размер точно сложих. Взех същите, като посочените в пост 2.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.11.2020 г. at 20:25, CARPERA написа:

chistachki-mitutoyo-kutiya.thumb.jpg.8eeb3bc2202456d3193945dcaab87733.jpg

Точна тези тип банан.

Бюджетни и чистят перфектно.

Аз съм със същите. Последните изкараха 3 години и все си чистеха като нови. Смених ги наскоро, защото на едната и се скъса капачето в края. И струват 3.50лв. бройката в Хоуммакс, има ги и в бензиностанции Круиз. И 60лв. да струват пак такива ще си купя. Интересното е, че точно тези тип банан със захвата за старите модели автомобили чистят добре, другите с по-скъпия захват не стават. Пробвах ги на Маздата, явно и гумата е друга, не чистеха и подскачаха като се свалят надолу.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Legal написа:

Имам сензор, но незнам какъв размер точно сложих. Взех същите, като посочените в пост 2.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

 

Трябва да минава изцяло през сензора, което може да се провери. Известно време карах с 65см на шофьорската и го чистеше наполовина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерът трябва да е 700мм шофьорска и 575мм пасажерска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такива съм купил и сложил.e9872614dcd16957bcf53bb9ade35c3e.jpg

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Legal, идват с нови капачета за рамото отгоре на които пише "Bosch", нали? Питам да не се е променило нещо :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Ако някой се интересува, винаги мога да снимам, как стоят.

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам капачета на чистачките (откакто съм я взел) и си слагам евтини чистачки и ги сменям по-често. Да, сигурно по-бързо се скапват, но пък по-често съм с нови. В крайна сметка може нещата и да са на кантар за цена, време на издържливост, време на смяна, евтини, скъпи.

 

123629.jpg123645.jpg

Редактирано от koszabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да чистят добре все тая дали са нови, стари, евтини или скъпи. Но и критерият на различни хора за добро чистене е различен. Трябва да се има предвид като четем форуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pavel_Pavlov, е тук не съм съгласен :) Има значение дали са стари или нови първо. Евтините или стари или комбинацията от 2-те няма как да се сравни с хубави чистачки. Специално aerotwin-a е доста качествена и си кара доволно време. Стига да чистят добре хубаво ама до кога? Нали купих евтини чистачки преди 1 месец точно за Сивика. Трябва да махна капачетата като на колегата който кара по принцип без такива ама защо да го правя? То може да махна и доста други неща от колата, че може и без тях - калобрани, ветробрани и тем подобни "екстри" ама с тях по-добре изглежда колата. Та всичко е въпрос на избор и критерий както казваш но евтината чистачка със сигурност не е нито по-добра нито по-изгодна от скъпата във времето. Нямам идея колко струват МитотоЮ, МиТотито и тем подобни но ако са по 20-тина лева и ги сменям всяка година, едни по-скъпи излизат по-изгодни :) 

P.S То този спор е малко като с гумите, може и с евтини да се кара ама не е същото като с тия по-скъпите.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз капачетата не съм ги махал специално, за да си слагам евтини чистачки, а просто така взех колата. Митутойото да е 4-4,50-5 лева бройката. Комплектът излиза 8-9-10 лева. Бошът е около 50 лева. Спрямо цената се получава, че 5 комплекта Митутойо = 1 комплект Бош. Тук остава въпросът колко издържат еднити и колко другите според това кой, къде, кога кара колата, използва чистачки, седи на улица, седи в гараж, мие, не мие, кал, дъжд, сняг, слънце, прах, мръсотия и какво ли още не...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...