Jump to content
CARPERA

Автосервиз на самообслужване.

Recommended Posts

Screenshot_20201128-061312_Facebook.thumb.jpg.b8c11170c4d7c77858aaf1d9c5ffc94a.jpg

 

Това ще е ново в града,имате ли такъв в вашия град колеги. 

Някой ползвал ли е такъв.

Инфо от мен ще  има когато го открият. 

Скоро.

Два подемника и съдействие за поръчване на авточасти.

Screenshot_20201128-062458_Facebook.thumb.jpg.74e9b416176d85ffbfa105b3c40322ae.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това според мен е безумие, и няма да просъществува дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям!!!!!!,кой ще вдига подемниците?Все пак е един вид телфер и най малкото, ще трябва надзор.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще има човек, но идеята сигурно е да не се води сервиз (за пред държавата)?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не е без надзор,един човек технически грамотен ще има винаги.

Влизаш казваш какво искаш, и те опътва подемниците той борави с тях.

Като го тествам ще имам ,повече инфо.

Но незнам какво да правя по колата ,като нищо и няма.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна имаше преди няколко години но не знам дали съществува още.

Процесът беше такъв.

Отиваш там с час или не и човека който работи  ти обяснява как се вдига колата и сваля инструментите къде,ако имаме въпроси или нещо да помогне евентуално.

Беше мисля,че 10 лв. на час може и да се лъжа.

Между другото в Германия много хора си ходят на такива(Hobby Werkstatt)

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София също има, но не съм ползвал и не знам подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах  с хората , да винаги има човек който е там да покаже всичко и да съдейства, ако трябва помощ. 

Цената е 7 лв на час.

Мисля че е добре ако искаш да свършиш  нещо по колата  и не ти се стои навън на пътя.

По принцип не знаех за такива сервизи нещо ново е за мен.

Ето сега нямат извинение колеги които казват нямам условия да го направя.

Може всичко да се плати.

Screenshot_20201128-074128_Facebook.thumb.jpg.af9b32fa47281cbfa98f5d26e29dbaa8.jpg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, за който има време и желание сам да си ремонтира колата.

 

Ако подемниците са тези от снимката, проблемът ще е в позиционирането на колата и рамената (лапите).

Това за хора, които никога не са го правили. Трябва да знаеш, колко точно да удължиш рамото (зависи от центъра на тежест на колата), къде точно да опре лапата в пода на колата и, колко подложки да сложиш между лапата и пода на колата. Натискането на бутоните нагоре/надолу всеки го може.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е автомивка на самообслужване, съвсем друго- автосервиз. В единия случай можеш да си прее....ш я боя, я лак, а в другия случай бая поразии могат да се сътворят на пътя, особено ако се разчита на съвети от форумни разбирачи , дето всичко знаят. На запад, в щатите например идеята е работеща, ОК, ама там е по-скоро като хоби, а в Бг ще се сменят чаркала основно, защото ще се търси евтинийката и ще гледаме да не ни прекара майстора, защото той прави едно, а във форума пише друго, а сега де?

Представям си някой дето не прави разлика между болт и гайка как си сменя сп.накладки например под вещото ръководство на някой друг.

То всъщност нали се готвеха някакви законови изменения в тази насока, дето една от целите беше ремонтите на ППС - тата да се извършват само във лицензирани обекти май, не съм сигурен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Но незнам какво да правя по колата ,като нищо и няма."

 

Това ми хареса

 

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо е много хубаво и в цяла Европа имат такива от години.В Плевен също има такъв но не е с хидравлични подемници а с канал.

Намира се в базата на  "Ремонтстрой 98", до табаковата чешма.

Много е удобно когато си вземеш колата от сервиз да довърши човек не довършеното от тях,а то винаги има какво,я кората не са завили както трябва,я някоя щипка са пропуснали да сложат на подкалкика и стои отворен....  никога не завършват нещата за които им е платено. Това което го пиша съм го изпитал на гърба си и явно не само аз, иначе нямаше да се отвори ниша за такъв бизнес. В природата празно няма, вакуми не съществуват.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Пловдив има даже лично го ползвах миналата година за да разбера кой лагер главина е тръгнал отзад  и си проверих всичко от долу.Реално си е сервиз записах си час от предния ден.Човек от сервиза ти помага как се вдига колата и предлага помощ за прегледа .Цената беше 7 лв на час.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, JHM написа:

кой ще вдига подемниците?

Който не може да си вдигне колата сам на предоставен му подемник значи няма какво да прави там. Има сервизи и механици. 

  • Харесвам 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да умееш да я вдигнеш,винаги би ме съмнявал крика,повечето от които китайски.

Баси и икономията,да и треперям и да се правя на майстор.

Не бих практикувал това🙂!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак това е въпрос на избор.

Всеки сам преценява това дали е за него, или да се довери на майстор.

Важното е че има възможност,и е осигурена.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал няколко пъти такъв сервиз в Овча Купел (София) и не го правя с цел икономия на пари, а защото мога в удобно за мен време да сменя износените части (сменял съм от накладки до съединител и демпферен маховик). Чувствам се доста по-спокойно като знам какво съм направил по колата си, отколкото някой квартален майстор. Имам пълно доверие и на два сервиза в София, но вече взех да си спестявам разправиите и времето покрай вкарването и изкарването на колата от там.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е чудесно!
За пръв път го ползвах в Германия.
Човек, може да си отдели време, колкото му душа сака, за да си обгрижи колата.
Има технически отговорно лице и попълнен протокол, за безопасност.
Всеки Българин, бивш собственик на Фолксвагин-а, така или иначе е доста компетентен от висене по сервизи.
Така, че що годе е виждал, поне 200 пъти как се вдига кола, на подемни.


Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В русия има също, но общински и май не се плаща. По горе цена от 7лв. на час ми се вижда доста дори и да се ползва подебник.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще е доста като има човек перманентно там? Нали тоя човек е на заплата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските заплати са ниски. Но ако се комбинира с магазин за части с отстъпка и към тях се дава щедро безплатни часове. Естествено например за един семеринг на колянов вал няма да има часове но за смяна масло да. И техническия съпорт трябва да е на доста високо ниво, в момента не знам как е.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой чувал ли е за Варна? :) 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо около или в завод Метал ми се върти в главата,но нищо не се сещам повече.И в Виница имало на ул. Морски звуци 9.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е какво толкова, има хора които искат сами да си сменят маслото и да изчакат да се изкапе добре, да си огледаш колата отдолу след като си влязъл в дупка (или бабуна, има и почти невидими такива, освен ако не си знаеш че са там и да си отваряш очите), да я измиеш, и други глезотии, за които иначе по сервизите биха се мръщили защото ги бави. Аз лично също бих ползвал, въпросът е че не знам къде в София има такъв "сервиз"?

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/30/2020 at 11:33 AM, lelemale13 said:

В русия има също, но общински и май не се плаща. По горе цена от 7лв. на час ми се вижда доста дори и да се ползва подебник.

 

 

 

На мен пък ми се вижда много добра цена - имаш подемник, и си на сухо, да не говорим за цял ден - 50лв. Винаги си правя всичко сам по колите ако имам възможност. Досега използвам услугите на приятел, за да му използвам сервиза когато не е зает - предимно събота или неделя, но си е тегаво. За дребни услуги - масла, ремъци му се доверявам на него - все пак и той е човек, и трябва да вземе някой лев. Цената на читав подемник няма да я коментирам колко е, и за колко часа ще се избие. Да не говорим заплати, наеми, отопление, амортизация на инструменти, осигуровки, и прочие...

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rusen4e@kalintryТози в Овча Купел е затворил. Освен в Дружба 2, което ми е далече, някъде другаде няма ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Legend91, не знам за кой сервиз говориш, но този, който аз ползвам, си работи все още, дори съм си запазил подемник за последната събота на този месец.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам! Аз знам само този, за който съм дал координати!

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив имали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/17/2022 at 1:41 PM, rusen4e said:

този, който аз ползвам, си работи

 

Къде се намира, може ли координати?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rusen4eЕми да! На мен по телефона ми казаха че са преустановили услугата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи с мен все още работят, защото съм им редовен клиент, а и сигурно затова собственикът ми каза, че може да наема подемник само в събота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в автомивката на Дружба дали дават инструменти или се налага да си носиш? Какъв размер ключ трябва за маслената пробка на Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не дават инструменти

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...