Jump to content
Ivan Nalbanski

Фарове Акорд7

Recommended Posts

Здравейте колеги. Предстои ми малък ремонт на фаровете на моя Акорд защото светят слабо. Ако някой знае и каже колко инча са лупите във фара на Акорд7 фейслифт защото мисля да ги сменям с нови ще съм му много благодарен.

Редактирано от Ivan Nalbanski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. На фейса фаровете би следвало да са от светещите. Прочети тези постове и може би ще се ориентираш с въпроса ти.

https://m.facebook.com/groups/accordteambulgaria/permalink/2119777758154600/?ref=bookmarks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори проблема да е в покритието на рефлекторите, никога не сменяй оригиналните лупи с други. Свали лупите и прати рефлекторите да им нанесат ново покритие. Дори не предполагаш, колко доволен ще си от резултата

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Ivan Nalbanski написа:

Здравейте колеги. Предстои ми малък ремонт на фаровете на моя Акорд защото светят слабо. Ако някой знае и каже колко инча са лупите във фара на Акорд7 фейслифт защото мисля да ги сменям с нови ще съм му много благодарен.

И двата Акорда ми бяха фейслфт и не светеха добре... Смяна на лупи не е добра идея, но ако ще ги разглобяваш, почисти лупите и рефлекторите, а ако последните са зле, сложи ново покритие както предложиха и ще видиш разликата.

Някои естествено ще скочат да ти предложат да смениш крушките с нам си к'ви страхотни марки...и да има разлика, не е голяма.

Аз не съм разглобявал фаровете но ги почистих на място и е ОК. На дървена пръчица навих меко парцалче с тампонче от памук вътре, цялото това напоено със спирт или някакъв алкохол и бръкнах и изчистих лупите. Само трябва да се внимава да държиш другия край на парцалчето, да не падне вътре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете за съжаление са хроничен проблем при нашите Хонди.(не говоря за ксенон, а за обикновените). Освен, че крушките горят доста често, с времето фаровете започват да светят слабо. Разглобяването и почистването им, смяна на лупи и т.н. води до сравнително краткотраен ефект. Минавал съм по същия път, след разглобяването на моите фарове, направо се бяха разпаднали от вътре. Моят съвет към колегата е да не се занимава с ремонти, само губене на време и главоболия е, по добре да си купи едни чисто нови, не са някаква цифра, и нещата ще заспят.

Редактирано от stosto
Правописна грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, stosto написа:

Фаровете за съжаление са хроничен проблем при нашите Хонди.(не говоря за ксенон, а за обикновените). Освен, че крушките горят доста често, с времето фаровете започват да светят слабо. Разглобяването и почистването им, смяна на лупи и т.н. води до сравнително краткотраен ефект. Минавал съм по същия път, след разглобяването на моите фарове, направо се бяха разпаднали от вътре. Моят съвет към колегата е да не се занимава с ремонти, само губене на време и главоболия е, по добре да си купи едни чисто нови, не са някаква цифра, и нещата ще заспят.

Аз съм един от тези с "обикновените". Имах зацапване и износване от греещите H1 крушки. След рециклиране (разлепяне, почистване отвътре, полиране, фолио), вече 2 години подред няма и грам разлика спрямо първия ден, а именно светят перфектно и изглеждат кристално чисти. Фаровете съответно са с китайски ксенон от тогава и са запечатани добре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр, аз също имам проблем с фаровете и мисля да ги заменя с би-ксенонови лупи поръчал съм си чакам да дойдат.Ще приложа снимки след монтажа.Поздрави.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купих моя акорд преди 2 години фаровете бяха адски зле.Когато ги свалих от колата направо във фурната.Да във фурната да омекне лепилото и разглобяваш.След като го разглобих вътре имаше торбички,бяха се скъсали и бяха зацапали всичко.Махат се почистваш всичко със сух памучен парцал,сглобих  полирах  с помощ на приятел и вече 2 години нямам проблем.Рефлекторите бяха добре виж твоите как са.

IMG_20190504_153744.jpg

IMG_20190504_130233.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...