Jump to content
stivenj

Хонда джаз 1.2-2003,защо мирише на мухъл в предната част.?

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой може ли да каже, къде са каналите за отичане на водата при миене ,или валеж, имам усещане , че влиза в купето , защото мирише на мухъл отпред, лятото я прах вътре, но я суших три дни, а сега се усеща яко и ме дразни.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Има ли и сменял ли си филтър на купето?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата се събира под предния прозорец,и изтича в подкалниците.

Сменен ли е наистина филтъра на купето.Когато го отвориш виж дали има листа там и боклуци.

Там където той стои той,има дренажен маркуч който отвежда влагата.

Тази тема може да ти даде някакви насоки.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колеги сменям го редовно всяка година, въздушния филтър де, наистина , че сега от листата цялата е зарината през деня, но ще търся този маркуч при въздушния филтър, дано да е от там.За вода в багажника съм писал вече , там го открих и отстраних, но тук тепърва ще се боря.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточним не е голяма грешка,въздушния е в коша на двигателя. 

Поленов,филтър климатик или купе е едно и също  и обикновено и някъде под жабата.

Това с листата не е добре част от тях преминават през решетката на черната лайсна ,което значи те се събират в канала който е под прозореца и ето ти проблема   с миризмата,освен че запушва  също поленовия филтър.

Според мен трябва да демонтираш черната лайста под прозореца, като първо си осигури щипки които я придържат ,често са пригодени от слънцето и се чупят.

Както и да намери този дренажен маркуч .

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CARPERA написа:

Да уточним не е голяма грешка,въздушния е в коша на двигателя. 

Поленов,филтър климатик или купе е едно и също  и обикновено и някъде под жабата.

Това с листата не е добре част от тях преминават през решетката на черната лайсна ,което значи те се събират в канала който е под прозореца и ето ти проблема   с миризмата,освен че запушва  също поленовия филтър.

Според мен трябва да демонтираш черната лайста под прозореца, като първо си осигури щипки които я придържат ,често са пригодени от слънцето и се чупят.

Както и да намери този дренажен маркуч .

Да, намира се в жапката най- вътре, ще разгледам вътре  при двигателя под стъклото ако има запушени канали с листа, най- вероятно това ще е и ще чистя.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...