Jump to content
floozy23

Слаби фарове

Recommended Posts

Здравейте, отново пиша с оплаквания от сивика ми. Колата е 6та хеч преди фейса и фаровете са по-слаби от фенерчето на телефона ми, слагах халогенни, ледове какви ли не и не иска да свети. Полирах ги и пак не стават . Моля ви кажете ми как да ги накарам да светят. И евентуално откъде да купя нови фарове по възможност с лупи? Мерси!
 
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
 


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са слаби, чак пък да светят по-слабо от фенерче?
Аз съм със крушки Osram 110%  и светят доволно, друг е въпроса че са пожълтели от вътре и ще искат смяна или почистване, полирах и не се почистиха и само смених крушките. Може ли да направиш снимки да видим колко светят, интересно ми е това което казваш супер слабо да светят аз ще снимам моите довечера ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимки няма как да се сравни. Застани в тъмното на 10м от стена и с апп на телфона измери осветяването в най-силната точка. Това ще даде по-добра индикация колко силно светят. Може и снимка на светлинното петно на стената, за да видим дали има нещо нередно я с реглаж, я с грешнопоставена крушка…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и крушки да слагаш, ако рефлектора е заминал нищо няма да постигнеш. И аз слагах ксенон, лед и още един куп други глупости. И накрая си рециклирах рефлекторите и си реших проблема. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Каквито и крушки да слагаш, ако рефлектора е заминал нищо няма да постигнеш. И аз слагах ксенон, лед и още един куп други глупости. И накрая си рециклирах рефлекторите и си реших проблема. 
Колко пари ти е излезнало рециклирането?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, floozy23 написа:

Колко пари ти е излезнало рециклирането?
 

Около 100-тина за двата фара,може би и по-малко не помня.Ако се решиш на лични ще ти пратя номера на човека който ги рециклира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и тук, няма нужда от лични за такива неща.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако не е проблем да го споделиш тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... 0887341383 Ивайло. Човека е от Плевен. Преди има-няма 3 години му пратих рефлекторите ми за рециклиране и съм доволен. А, щях да пропусна, провери си масата на фаровете за всеки случай. 

Редактирано от zlobar4e
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за тези

https://a.aliexpress.com/_mtAtopf

Като разбира се ако ги взема ще махна малкия рефлектор пред крушката

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо не бих си купил. Лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, и аз се чудих как да подобря осветеността, но прецених ,че само  с полиране и слагане на по-добри крушки в моя случай Osram Night Breaker laser +110 ,а другата е +130 -просто такива намерих на "смешни" цени ще има задоволителен за мен ефект.Баси изречението стана.

 Та с две думи от търсене по форуми и в нета намерих ето този човек,за когото нямаше отрицателни мнения тогава. Става въпрос за слагане на лупи в рефлекторен фар- https://www.facebook.com/StRetrofit

За цени и качество не мога да дам обратна връзка, не съм се обаждал - спря ме цената (по мои сметки около 200 лв на фар може би). Има  снимки на фар с лупа точно на Сивик 5,които са като на 6, изглеждат много добре,поне на снимка.

 Може да споделиш,ако звънеш.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа, че само полирането е временен ефект. Аз моите ги дадох на бояджия, свали с водна шкурка изгорелия от слънцето слой, полира и след това лакира.  След като видях какъв беше ефекта се чудих как съм карал преди това  Бояджията каза, че лаковете имат UV защита и ще издържи много повече от просто полиране. Е, вярно е, вече 5 година карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за полиране само вънка ми искат 25лв на фар, като не съм питал дали и колко ще струва да ги почисти отвътре и да ги полира, като мойто искат вътре да се почистят не толкова вънка. Kато цена колко ти взеха, колко е на оферта ?

Редактирано от Fen8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите отвътре не съм ги пипал. Само отвън. Бояджията е мой познат но каза че взима по 40 лева на фар. Мен ме накара да си платя материалите но аз му дадох 40 лева общо за двата. Времето е пари все пак.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може бояджията да ползва добри материали. Трябва да се отбележи, че повечето такива процедури с лак започват да се белят след 2рата година, а понякога и по-скоро. Поне от моя опит. Фолиото за мен е по-добър вариант, но и по-скъп. Полиране + фолио трябва да излезе между 80 и 150лв според това колко си цени труда майсторът. Говоря само за външно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите фарове ги правих преди 2.5 години в Перник, при едно момче с фейсбук страница "ауто-спа". Полиране + фолио ми струваха 70лв и ми даде 2 години гаранция. И до момента нямам оплаквания. От тогава доста по-популярна му стана страницата, но конкретно за полирането на фарове не мисля, че е вдигнал драстично цените. Мен 150лв ми се вижда доста, бих казал 100лв като горна граница или поне такава над която аз не бих платил за подобна услуга. Имам наблюджение и над още 2 автомобила правени другаде за 50-60лв, но е минала само година от тогава и не мисля, че е релевантно все още мнението ми. Засега са си перфектни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се вижда доста, но такива са цените при някои от най-популярните места за фолиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бояджията който аз ползвам ги лакира с хубав с лак с който лакира и колите. Както казах, 5 години не е мръднало (80 000 км). Не знам какви са тия лакове които държат по 2 години. Може би някой евтини спрейове ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа в ценообразуването. Не знам кой какви възможности има, но...

Аз  си ги търках на ръка. Времето ,което ми отне беше около 2 часа , а материалите както следва :

1.Водна щкурка 800 1 лист(30x30 см) около 0,5-1,00 лв.

2.Водна щкурка 1000 1 лист(30x30 см) около 0,5-1,00 лв

3.Водна щкурка 2000 1 лист(30x30 см) около 0,5-1,00 лв.

4.Водна щкурка 3000 1 лист(30x30 см) около 0,5-1,00 лв.

5.Спирт 100 мл 1,10 лв

Гледах от Тубата някви клипове как се прави. Ако ползваш някакви машини може и по-бързо и по-добре да стане.

 Не казвам ,че съм супер майстор ,но реших да пробвам, резултатът за мен ЛИЧНО бе превъзходен особено с  NightBreaker-те, не сложих фолио или лак,защото сметнах че няма нужда при положение ,че намерих фарове за 120лв/бр. чисто нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кристина +359878333802

Полира ми и двата за 20 лв с няколко водни шкурки и пасти на 3м, намираше се някъде люлинско ако не се лъжа

 

Някой пробвал ли се е сам да си ретро фитне лупи?

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само полирането е ефект за 2 години. След 2-рото лято пак пожълтяват. Или лак или фолио. Това е истината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да си лъскате и полирате стъклата, и да слагате всевъзможни лампи, няма да стане. Майката му е рефлектора, все пак са 20 + годишни каручки. И аз мислех, че моите са ОК като ги отворих, докато не ми ги върнаха възстановени, ей тогава си пролича за какво иде реч. 😉 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колкото и да си лъскате и полирате стъклата, и да слагате всевъзможни лампи, няма да стане. Майката му е рефлектора, все пак са 20 + годишни каручки. И аз мислех, че моите са ОК като ги отворих, докато не ми ги върнаха възстановени, ей тогава си пролича за какво иде реч.  
Да ама рециклирането излиза колкото да си взема нови

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рефлекторите се скапват. Изгаря им луминофора над крушките и до там... Допълнително и пластмасата пожълтява, от вътре и от вън. Няма оправяне, колкото и да лъскаш, и полираш!

Само нови и качествени (скъпи) фарове ще решат проблема!

Аз сложик едни "Депо" и макар, че светят значително по- добре, пак са си "жив зян"!!! Едвам ги регулирах и пак не са както ми се иска да светят!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dandilov, на твоята англичанка никакви фарове няма да помогнат. Те са си зле още от завода. Само лупи с ксенон и това е, всичко други е пари хвърлени на вятъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@floozy23 а колко ще са "стока" новите фарове които ще сложиш......? Само китайците които са ги произвел знаят. Другия ти варианта е просто да сложиш лупи, и не се занимаваш нито с рециклиране, нито с търсена на нови. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
[mention=41536]floozy23[/mention] а колко ще са "стока" новите фарове които ще сложиш......? Само китайците които са ги произвел знаят. Другия ти варианта е просто да сложиш лупи, и не се занимаваш нито с рециклиране, нито с търсена на нови. 
Това и мисля да направя, или да взема такива

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих нови фарове с лупи и и сега търся къде в София могат да ми сложат ксенон и да ми оправят Ел. Инсталациите които сътворих. Препоръчайте ми къде да отида804d04a1e7e93d2cbf3d12e14c9d2a6b.jpg

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...