Jump to content
sashko87

странен проблем с обороти

Recommended Posts

Колеги изчел съм всичко което го има по темите за това и съм го направил ,стъпков съм чистил ,дросел ,дори дат4ици съм сменял от здрава кола ,дюзи съм чистил ,бенз филтър сменен,вакуми проверени ,регулатор сменян,мап,тпс ,дат4ик на температура на колектор и този на главата ,абе всичко възможно което може да е причина .Та така колата е цр в 99 128к с газово ланди ренцо закупено от мен преди 3 месеца ,проблема го прави сутрин или ако поседи пове4е време без да се пали да ре4ем 5 6 4аса ,запалвам потдържа 1700 оборота за поне 10 секунди понякога и по малко и после 2 минути глъхне до гаснене ''понякога'' ,след 2 мин всичко е ок и няма проблем,ако подам гас по време на глъхнене няма проблем държи ги и непрекъсва.Това нещо като я запаля принудително на гас,защото имам тая опция го няма,прави го само на бензин.Моля само компетентни хора да споделят мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях да си писал за регулиране клапани на мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колегата е задал първия въпрос и е важен.

За 21годишна кола е нормално да има проблеми, това което може да е ,при престой горивата се отрича в резервоара.

Това за да се предотврати има клапън който да го задържа ,той се намира в бензиновата помпа в резервоара.

Това е една проста съчма с пружина, с времето тази пружина  естествено отслабва и ето ти ефекта.

Също отдолу на самата помпа има цедка  която се задраства и допълнителни възпрепятства свободни достъп на гориво.

Никой не му се сменя защото е тогава работа ,и се отваря  резервоара.

В сервиз да ти замерят налягането на горивото.

Може да  пробваш няколко пъти да подадеш гориво,тоест даваш на контакт изчакаш да изгаснал светлините. 

Прочети и тази тема по въпроса за вакумния регулатор.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги клапаните са регулирани,казвам ви че на газ не го прави ,ако е бензинова помпа ,като подам газ трябва да не и достига гориво а гориво си има форсира се всичко 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чел съм всичко и съм подавал няколко пъти на контакт и няма промяна и проблема ни нее като е студено ,макар че регулатор смених от работеща и никва промяна 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди колко хил км са регулирани клапаните.

Мерил ли си налягането на горивото.

1659034261_.thumb.png.cdba75ceba092523be52fee6334f4adb.png

 

 

Тези стойности ли направихте

1211430941_.thumb.png.9e1c4f81d54fadbd98a4d91745df3bf9.png

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам познания за тези коли,още веднъж те питам ако на гас не го прави защо да са клапани на бензин,обясни ми,не не съм мерил налягане това мисля че може да е ,но исках да 4уя по компетентни мнения ,но се отказвам

 

Редактирано от sashko87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споменах го в първия си пост,измери налягането.

Недостиг на гориво,клапана не го задържа в системата.

Както и въпросната цедка ,ако е задръстена ще възпрепятства гориво,при първоначално палене.

174931726_.thumb.png.d935d98128d3f33c675d116adc66017b.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.11.2020 г. at 22:57, sashko87 написа:

Колега имам познания за тези коли,още веднъж те питам ако на гас не го прави защо да са клапани на бензин,обясни ми,не не съм мерил налягане това мисля че може да е ,но исках да 4уя по компетентни мнения ,но се отказвам

 

Имах същия проблем, опитах всичко, нищо не помогна. Накрая, почти без да храня надежди, добавих към един резервоар бензин едно шишенце течност за почистване на дюзи(има ги всякакви по бензиностациите), карах само на бензин, докато го изгоря и О ЧУДО - това реши проблема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чистих дюзите ,но проблема си остана при мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен проблема е в налягането на горивото. Вероятно горивната помпа не създава достатъчно налягане (може от запушена цедка или самата помпа). Има доста клипчета в нета с този проблем...

Редактирано от Mys7Ic
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение е такова и само искам да допълня ,когато извадя маркуча на горивния регулатор (този към колектора)нещата се оправят .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В постната тема за чистене на дросела е дадено че там на рагулатора има цедка,може тя да е задръстена,,лесно се чисти,или я прамахни да пробваш.

В краен случей  самия регулатор може да е прецакан.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цедка няма моя ,пробвах с друг но същата работа

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Цедката е  на рейката трудно се вижда и изкарва описъл сам как в темата.

525591842_Screenshot_20210625-161653_SamsungInternet.thumb.jpg.5619fed11fb403720c940c381a6ee469.jpg

1957386147_Screenshot_20210625-161714_SamsungInternet.thumb.jpg.4383e6c01e0ca19d7e709b748745d9e9.jpg

Пост 32

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблемът е комплексен. Обърни внимание на капачката на резервоара, на евап системата за горивните пари и съответните клапани по нея, и не на последно място горивото. Ако всичко друго е изправно!, изхачри целия наличен стар бензин от резервоара и налей 10на литра качествен 100 октанов бензин. Тук проблемът ще се реши. Но при условие че капачката не прави вакуум или прекалено налягане, и всички клапани по евапа са работещи коректно. Старият бензин е подценяван, но съществуващ фактор за некоректната работа на двигателя. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...