Jump to content
Legend91

Почистване на фарове отвътре

Recommended Posts

Здравейте,  понеже фаровете на Акорда са се напрашили отвътре и вече не светят така добре,   имам питане,  към по-опитните в тази област,  каква е най-добрата практика да се почистят от вътрешната страна?

 

Чувал съм различни мнения, че от водата можело да помътнеят,  или че има опасност да  се обели огледалното покритие и т. н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема, много живо ме интересува и мен!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една тема:

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Хрумна ми идея за дестилирана вода или спирт,  налива се по малко през отвора за крушките, после се изсмуква с прахосмукачка за сухо и мокро почистване и след това се оставят да изсъхнат.  Но какво ще се случи с рефлектора?

 

Виждал съм фарове с кондензация вътре,  на рефлектора му няма нищо.  Което би трябвало да означава, че и малко дестилирана вода няма да навреди?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са мръсни вътре, отваряне, чистене и затваряне от теб или ако не можеш от опитен човек. Като се отворят хем ще се види има ли нужда от рециклиране на рефлекторите. Едно рециклиране и дълги години след това не го мислиш. Все пак винаги можеш да си купиш и нови фарове :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови фарове са 167 $ бройката.  Какво точно значи "рециклиране на рефлектора"? Къде може да се направи и за колко пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди няколко седмици забелязах след мивка, че и в двата фара е попаднала вода. На фона и на мътните погледнати от вън лупи, реших да отварям фаровете за почистване. Гледах известно време клипове и ги подхванах с на жената сешоара. Разлепването стана доста лесно след достатъчно нагряване. Почистването на рефлектора извърших с обезмаслител Меглио и промих с дестилирана вода за да не отава варовик след изсъхването. Лупите избърсах с парче плат, но стъклата отвътре бяха леж. Не знам от конденз ли от пакетчетата срещу потенето на фара ли, но имаше нещо като белещо се лаково покритие. Търках с четка за зъби и обезмаслител, но без резултат. Накрая го полирах с паста и падна. Тук започна и по-неприятното занимание. Чистенето на старото лепило. Нагряване и чоплене в продължение на часове. Не съм много сигурен новото лепило дали би ми позволило ново отваряне на фаровете след нагряване. Взех полиуретаново лепило, което не се втвърдява. След залепването изчаках 12 часа да дръпне а и да излезне влагата от фара и ги монтирах. Като светлина нещата бяха доста по-добри и останах доволен от свършеното. След два дни обаче забелязах, че фаровете се потят. Явно съм запушил местата, от които са дишали а заводския отдушник не им е достатъчен. Забравих да спомена,че абсорбиращи влагата пакетчета нямах а може би си трябват. Рефлекторите на лупите не съм ги пращал за нанасяне на ново покритие, а ми се щеше едната да я рециклирам понеже поктитието се беше набръчкало. Все пак резултата от процедурата е положителен и си заслужава един изгубен ден и 10 лв за туба лепило. Еми това е в общи линии. Мисля, че всеки с малко повече желание и свободно време може да се справи със задачата.

20201222_174355.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за чистене на лупи и рефлектор на 7ма генерация, трябва да се каже, че не е нужно отварянето на фара и занимаване с лепило, което е доста неприятна задача. Рефлекторът и лупата могат да излязат през капачката на фара, от която се сменят крушките. Чалъмът е, че трябва кръглият отворе леко да се стисне диаметрално, за да стане една идея по-елипсовиден. Много малко е нужно. Но няма как да стане без демонтаж на фара – да не си помисли някой :).

 

Ето я и моята лупа, току що свалена, след едно забърсване с кърпа. После я почистих с препарат за стъкло и кърпа. Рефлекторите не ги пипах.

IMG_20201213_170048.jpg

 

ПП: И да, трябва много да се внимава с пакетчетата силикагел.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за 7-ма става въпрос. Аз филма го играх заради водата влизаща във фара. Всичко друго е бонус. Иначе лупите и аз ги вадих отзад. Ето го метода.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...