Jump to content
Делян Василев

Колата не може да се изфорсира при загрят двигател и при подаване на газ угасва.

Recommended Posts

Колеги, имам следния проблем: колата е Сивик 95г., 1.5 моноинжекция. На студено пали и върви ок, но когато загрее, в момента, в който подам газ се дави и угасва. Чува се нещо като газова експлозийка и даже връща изгорели газове през филтъра. Буквално не мога да потегля. После и трудно пали. TPS, MAP сензор, потънал клапан и какви ли още идеи не ми дадоха. Според вас къде би могъл да е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

TPS, MAP сензор, потънал клапан и какви ли още идеи не ми дадоха.

Някой от тези неща гледани ли са,регулирани ли са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPS-а е подменен наред с целия дросел, MAP-сензорът е почистен. Реглаж на клапаните не е правен, но не съм мислел, че както си работят добре, изведнъж ще се разцентроват...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е тайна имаш ли на представа откога така си мислиш че си работят добре и не си ги поглеждал,колко хил км.

Въпроса е прост от колко хил. км. клапаните на са регулирани.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам колата сравнително отскоро, така че не мога да знам. Търся проблемите на по-елементарно ниво... засега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май всички четящи и решили да закупят Хонда трябва да го знаят,когато купуваш Хонда питаш кога за последно са регулирани клапаните и тн.

Ако нямаш отговор ги регулираш.

Ако колата е на бензин  се проверяват на 40хил км ако има газ 20-25хил км,щом не знаеш кога са регулирани отиваш веднага.

Дано не е късно както описваш какво прави,това да чакаш нещо да чуеш или смяташ че работят  добре е за врачките.

Така че запомни интервалите и ги спазвай редовно.

 Дай инфо какво е станало  когата ги регулираш.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на бензин или газ си ? И на двете горива ли прави така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, Делян Василев said:

Карам колата сравнително отскоро, така че не мога да знам. Търся проблемите на по-елементарно ниво... засега.

Ако продължаваш да го търсиш и клапаните продължават да не са регулирани от не знам колко си хил км,ще се задълбочи това ниво много повече от елементарно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делян Василев, послушай CARPERA , направи реглаж на клапаните. Не е скъпа процедурата. При мен беше 60 лева с гарнитурата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...