Jump to content
Akyola

Accord 8:автомат вибрация

Recommended Posts

Здравейте, от скоро забелязах лека вибрация в купето . Случва се ,според мен , когато зацепва lock механизма на автоматичната скоростна кутия и го прави при обороти под 2000 , съответно на 3 ,4 и 5 предавка . Преди 3 седмици  направих частична смяна на маслото на кутията и ми се струва , че след това се появи вибрациите, но може и така ми се струва. Автомобила е акорд 8 2010 година.

Редактирано от Akyola

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво масло направи смяната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. От Хонда казват само това което съм ти качил. Сега ще ти се наложи цялостна смяна, ще трябва и филтъра да смениш.

Това което си показал знам, че го дават за кутии производство на  AISIN, то и маслото си е тяхно. Слагат се в Тойота и други японски и европейски марки които не си правят кутиите сами.

Масло за автомат Акорд 2009.jpg

Масло за автоматична скоростна кутия за Акорд 2009 (2).jpg

Масло за автоматична скоростна кутия за Акорд 2009.jpg

93721137_262872061414757_7273941094788759552_n.jpg

thumb.jpg

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-бързо го махнеш  това масло от автомата  по-добре.

Задължително  и филтъра за автомата  който е външен и там само оригинален колегата е показъл къде се намира.

Има и друг колега който пробва с Равеньол тяхното  за автомати и пак не стана ,имаше проблем с работата му.

Взими си оригинално хубави и на добра цена от общите поръчки.

Ако е от тук това е цената му.

https://honda-solaray.bg/product/352/transmisionna-technost-honda-atf-dw1-1l.html

От общите поръчки е по-изгодно.

https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1.html

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите . Наистина ли е толкова важно маслото , колко масло ми трябва за пълна смяна и как се извършва ? Какво са общи поръчки ?  Не съм очаквал , че толкова важно маслото , че дори част от него да не е точно препоръчваната да влоши чак толкова работата на автомата. Човека които ми го смени каза ,че не е имало стружки в старато и соленоидите работят добре. Дори сега превключва хубаво просто се появи тази вибрация при задействане на заключването. Ще сменя изцяло маслото с оригинално и филтъра , но смятам да видя и една диагностика на живи данни да и се направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам приятел, който кара с Равенол атф, и няма проблеми. Невинаги две събития, случващи се едно след друго, са свързани. За атф е важно да пише, че покрива стандарта на Хонда. И все пак оригиналното е добър избор. Това, което си налял, не е добър избор. Дано от него да е проблемът. Оттук според мен следва или машинно сменяне или три последователни опреснявания (което аз бих предпочел) с правилното масло.

 

ПП: Писали сме едновременно. Цялото количество мисля, че беше към 7.5–8л. Опресняването сменя ~3л + малко. Маслото е доста важно в автомата, да. Общи поръчки са раздел във форума, където група хора поръчват заедно и споделят доставката или един човек организира всичко, поръчва и разпределя. Има такива поръчки от сайта, посочен от колегата – ato24.de, където има оригинални масла на добри цени. Атф оттам идва доста по-евтино отколкото купен от България.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай това е раздела за общи поръчки можеш да се свържеш с колегата организирал ги кога ще има нова.

Посочил съм ти го маслото в горния си пост в ато24.de

 

https://forums.hondabg.com/forum/27-общи-поръчки-от-страната-и-чужбина/

Можеш да си вземеш и хубаво масло  за двигателя. 

Филтъра за автомата  от оторизиран представител на Хонда. 

Както писа колегата поредицата от събития може да не са взаимно свързани. 

Прегледай всички тампони по двигателя може някой да е тръгнал

Това е твоето ръководството  има хубави  таблици с точните количества масла ,схеми кое къде се намира, и е показано как се сменят.

https://omanual.ru/Honda/Accord/8/

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , намерих ги поръчките . Гледам дори и да си поръчам сам цената излиза доста добра с доставка и т.н. , но ще изчакам за обща поръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето има нова  можеш  да си поръчаш,каквото ти трябва 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако докарш кутията да и слагаш добавки по добре я оптпиши,или за ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам още нещо ,за мерене нивото на маслото в автомата . 

Кара се хубаво да загрее колата ,спира се на равно място ,гася двигателя и трябва да е между двете белязки там където пише HOT.

Правилно ли е това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 7ма е така, да. С това уточнение, че кутията трябва да е на парк като спираш двигателя и се мери в рамките на 90сек от гасенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при осма е така. Аз лично го държа маслото при загряла кола  да е на макс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...