Jump to content
areveivo

Петно от теч на гумите при хонда джаз

Recommended Posts

Здравейте..На няколко пъти забелязвам петно върху гумите на различни места. Започнах да ровя из интернет и това което намирам е ,че е възможно да е теч на цилиндърчета (не

що което илиза честно на джазките) или трансмисионно масло..Странното е,че ми се е случвало да забелязвам това петно на няколко пъти, но пък никога не е имало нацапано под гумата..Вмомента съм с нови гуми и нямам теч. Но на старите вече поне 3 пъти засичам това петно на различни места. Веднъж на лява задна гума, дясна задна и предна лява.  Ходих до сервиз и мастора ми вика да не би някоя котка да се била испикала.. Пълни глупости..То не е веднъж да ми се е случвало а няколко пъти. Казах му да провери да не е теч на цилидърчета... Каза ми че е направил проверка и е нямало никъде теч. На няколко пъти проверявам дали имам нивото на теноста е мръднало. Ами не е..

 

Е добре от къде идва това шибано петно? Гледам дори по снимки в интернет и точно това ми излиза, теч на спирачна течност и снимки с такива петна по гумите.. 

 

Та реших да пиша тук ако на някой му се е случвало да даде акъл.. 

125309486_403072204047143_3815938905441723209_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Мисля че майстора ти е прав, куче или котка е. И аз се бях филмирал с такива петна, че чак проверявах с ръка и го мирисах, а после видях куче да го припикава и то неведнъж. Щом в движение нямаш, няма проблем. Нещо като тръгне да тече не спира .😉

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е по гумите е ОК. Да не е във въздуховодите, щото преди 3-4 години в купето смърдеше ужасно. Докато не се измириса след месец-два :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Теча" предполагам е от външната страна на гумата? Ако е така, значи си е куче.. Котка не препикава така гумите.
Ако е вътрешната страна, тогава търси теч.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някое куче ти е харесало  гумите  и с маркира  територията.

Не се филмирай всичко е ок.

Същите петна съм имал и аз.

Ако имаш теч ще ти намалее течноста в казанчето на   спирачките при толкова петна.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си ходил скоро до Турция, направи си една почивка, там ги ремонтират подобни течове. ;)

Редактирано от Rakeem
  • Хаха 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за бързите отговори ;д  Купих колата преди 5-6 месеца и не съм спрял да му мисля за всяка една дреболия която се появи.. Друго си е когато чуеш мнението на 4-5 човека с повечко опит

Преди 7 часа, А. Д. написа:

Здравей,

 

Мисля че майстора ти е прав, куче или котка е. И аз се бях филмирал с такива петна, че чак проверявах с ръка и го мирисах, а после видях куче да го припикава и то неведнъж. Щом в движение нямаш, няма проблем. Нещо като тръгне да тече не спира .😉

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така си влязъл в филма за изтичаща спирачна течност.

Вземи я смени цялостно чрез източване от всеки апарат.

Ето ти една хубава такава.

На снимката са и хубава марка накладки не знам дали стават за твоя модел точно тези.

1712187003_.thumb.jpg.6d12d4e8829d31a8e88b376cf6e42c9e.jpg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...