Jump to content
doktotra

Студена спойка на таблото

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Таблото ми прави проблеми, например стрелката на температурата понякога пада и пак си идва на мястото, някои от крушките на подсветка спира и след като чукна таблото се оправя. Някой да се е сблъсквал с проблема, ако да може ли да даденякакви насоки за отстраняването му? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш таблото, и го даваш на някой който знае как се държи поялник, за да презапои където каквото има студени спойки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че нямам доверие на електричарите които знам. Въпроса ми беше ако някой се е пробвал сам да каже дали се е справил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да потвърдя, че стрелката на температурата се оправя с презапояване изводите на индикатора към платката. Трябва ти мощен поялник 100W понеже тези изводите са доста дебели - сечение 1.5-2 квадрата. Достъпа до платката е лесен. Само сваляш внимателно задния капак. Контактите на крушките също са достъпни и могат да се почистят. Най-вероятно това им е проблема.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @Led, под контактите на крушките имаш предвид мястото където фасунката контактува с платката нали така? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Точно това колега. А случайно бутона на таблото да ти прави проблеми? При мен сработваше трудно. Трябваше да натискам доста силно за да сработи. Така най-вероятно съм повредил спойката на температурния индикатор. Тя се намира точно над този бутон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона за ресетването на временния пробег ли имаш предвид?Ако да, трябва да го задържа повече време, но работи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този бутон да. С кратки натискания се превключва между външна температура-->Trip A-->Trip B. Продължителното задържане, нулира пробега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче нямам външна температура, възможно ли е да няма сензор? Или проблема е друг. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само климатроника го има този сензор. Ако си с ръчно управление (трите въртока) е нормално да го няма.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...