Jump to content
rosko55

Агресия на пътя

Recommended Posts

Здравейте. Вчера станах жертва на агресия на пътя. Отнех без да искам предимство на един младеж с Голф, извиних му се с аварийни светлини след това, обаче той реши да търси конфронтация. За щастие нямаше щети по мен и колата. В момента карам Дачия Дъстър. Според вас колата респектира ли такива агресори. Мисля да я сменям и се замислям между БМВ Х3 Е83 и Honda CR-V. Мисълта ми е дали такива агресори ще се респектират от джиповете и няма да търсят конфликт. Може въпросът да звучи глупаво, но агресията на пътя е проблем, който засяга всички нас. Ще чакам отговори, спокойна вечер колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора би бил хипотетичен, защото зависи от ситуацията и участниците в нея, чисто субективно.

И най-хрисимият да си, пак може да налетиш на грешно изтълкувал действията ти.

 Този дето си му отнел предимството, няма как да знае, че си го направил неволно, а ако е по-агресивен, или просто в момента раздразнен от нещо друго, лесно може да се афектира. Да сменяш колата заради такива няма смисъл, освен ако не си купиш танк. :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и нямаш гаранция, че агресорът няма да е с някоя скъпа лимузина или сув и хич да не го интересува ти каква кола караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насоката ти е грешна... Скоро ще трябва да минеш на танк Т-72....! За Бай Ганьо няма промяна...

Аз имам камери отпред и отзад, и лютив спрей за животни, ако са повече агресори... Имам дълги години изкарани по дожотата, та не се притеснявам много от един-двама😉!

Бих те посъветвал и теб, да си вземеш спрей- пръскаш и даваш газ!!! След това викаш полиция...

Особенно, ако си с деца в колата... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На агресията не се отвръща с агресия това води до влошаване на ситуацията. 

Имаш  лютив спрей а другия ако извади  пистолет.

Провокират  те ти отвъщаш,той отвръща става мазало.

При непосредствена  опасност за живота се действа.

Ако няма такава не отвръщаш.

Колега  бъди по внимателен  на пътя  ,а това с марката  кола е твоя фантазия,по този логика си вземи камион за респект.

Срещал съм на пътя необразован диви камионджии,действащи като в джунглата. 

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, колата така или иначе ще я сменям, понеже не ми харесва дъстъра. Колкото до агресията аз не съм конфликтен и не искам да си вземам спрей или други подобни. Просто искам да си карам колата нормално, без да ме закачат такива ,,батки". Затова ви питах дали тези коли ще ми свършат работа, или поне да ограничат тези случаи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава да си вземе бавареца. Батките снисходително ще му прощават, щото ще е като тях и щото знаят че тая кола иска много пари, а щом ги има, значи има и гръб в съдебната система. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай най-добре да си вземе някой Range Rover Super Charged, или Toyota V8, или някой Hammer.

Слага черните очила, отваря прозореца, изнася левия лакът и вика: "Are you talking to me? A?".

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, rosko55 said:

Благодаря за мненията, колата така или иначе ще я сменям, понеже не ми харесва дъстъра. Колкото до агресията аз не съм конфликтен и не искам да си вземам спрей или други подобни. Просто искам да си карам колата нормално, без да ме закачат такива ,,батки". Затова ви питах дали тези коли ще ми свършат работа, или поне да ограничат тези случаи :)

Много интересно че не разбра и дума от това което се опитахме да ти обясним.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си казваме мнението. Не мисля, че някой обяснява обективната истина на друг. Факт е, че немалко от нас българите имаме различно отношение към останалите шофьори според колата, която шофират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Агресията на пътя според мен няма да се предотврати ако караш Х3. Трябва нещо по-внушително 😮

Иначе е ясно че изборът на автомобил, както и на всяка друга вещ, е пряко отражение на манталитета на собственика. Някои са "вижте ме", други "не ми дреме", трети "аз знам най-добре, а вие сте балъци". И това е нормално - все пак освен рационални, има и емоционални подбуди да купуваме вещи.

Нали затова произвеждат хиляди модели - да уцелят всяка таргет-група.

Аз също имам предразсъдъци към определени марки коли, но хубавото е, че не променям отношението си към водачите им само на това основание.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си Порше Кайен вместо гореспоменатите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение колата - какво караш сега или какво ще караш в бъдеще. Ако си решил да сменяш марката , сменяй, но не поради глупавата причина да не те закачат по пътя. Агресия на пътя винаги ще има понеже тук сме далеч от цивилизацията... Някъде в ориента. И само @CARPERA в дал правилен съвет в тая тема. Пътната агресия трябва да се деескалира моментално и на място. Най добре е да няма никаква реакция все едно нищо не се е случило или онзи агресор не съществува. Всякакви опити за нещо различно водят до риск за ескалация. И няма значение колко си зобил във фитнеса, колко карате знаеш или колко и какви домашни любимци укротяваш вкъщи - тези неща нямат работа на пътя и не им е там мястото. Има си фитнес, доджо или гората.... Да се опитваш да превъзпитаваш агресор на пътя е точно толкова агресивно колкото самият агресор се проявява.Все пак той е дошъл да ви превъзпитава вас, понеже е вбесен от вашата грешка. Да се опитваш да излезете на глава някак , пак не става понеже той вече е отказал нормалното общоприето извинение на пътя с подаване на авариен сигнал. Всичко извън деескалация чрез бездействие е вкарване в порочен кръг, в който по нищо не се различаваме от агресора. 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля, последните няколко месеца (откак смених колата), нямам спомен някой да ми се е пънал. Не че знаят каква е, но понеже е черна и голяма...

Но има у градо 2-3-ма турбинирани галфони, дето редовно се драгват на ревен асфалт с усещане за надмощие над околните, ама нъл пара са дале. :) От таквизи нема спасение, но поне не налитат с агресия, а просто са безпардонни, ама то така се почва.

Автора да си купи каквото го кефи, ама не заради околните, а заради себе си, и не за да е над тях, а в мир с тях и себе си. :)

Мен пък ме кефи рекламата на Дачия - ЛИПСВА И САМО ИЗЛИШНОТО! Самите модели са вдъхновяващи само с цената си, но кат за без пари - толкоз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, хич не са "без пари" тия Дачии, еле пък Дъстър. Понеже ходих и на тест драйв на най-новата за миналата година с жената, искам да ти кажа, че цената е далеч от "ниска", освен ако не искаш да си я вземеш без нищо ама като казвам нищо, значи нямаш дори касетофон :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#carpera

Аз, между другото съм много миролюбив!!! ( не е сарказъм)

Моят житейски опит до сега е....., че колкото и да се опитваш да избягваш конфликтни ситуации, все някога се стига и до момента в който не можеш без да се защитаваш-нямаш друг избор, човек!!! Пак ти казвам: Говоря ти от опит!

Затова,  предпочитам да съм подготвен, а не живота ми, и този на семейството, да зависят от случайности....

Пресен пример от понеделник:

19 часа,  тъмно , 5 км. отсечка през гора, с много дивеч( на месец стават по 3-4 ,,срещи" с обитателите .... Карам с 60 км/ч вместо с 70, и един бял микробус отзад се е лепнал, на 5 метра, и не може да ме изпревари (насрещно движение)... Спука се да ми присвятка! 

Дойде светофара,  той спря до мен и започна да надува клаксона и жестикулация, до съм отбиел след кръстовището да се разберем...😈🙈😉

Завих надясно и продължих, а можеше и да си нахъсам егото, и да му дам една лекция🥋🥊( гамена  си беше чистокръвен немец😉)... Пак ти казвам, че предпочитам да съм подготвен, и избягвам до последно влизането в такива ситуации...

Надявам се, колегите и ти да са ме разбрали?!☺😉

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога още веднъж да ти го повторя, ще му дадеш урок по жумжецу,той ти изкарва пистолет.

В тази ситуация  как ще свърши,провокират те ти отвъщаш гръмва пистолета,отиваш си.

Провокират те ти не отвръщаш,теглите си по една майна и всеки по тътя.

Не вярвай че аз не съм подготвен,щом е детето и жената в колата ще ти прегризя гръкляна и извадя очите с проъсти.

И аз съм изпадал в ситуации на пътя,не е темата тук да ги разказвам.

Реагира се според ситуацията,важно е самообладанието.

Не вярвам  в тези жау спорове  които си тренирал да е основен закон  на агресията отвърна с агресия.

Влязохме в някакъв филм време е да спрем.

п.п .сега като се замисля незнам защо нося мачете в колата,чистех високи треви като излизам по излети.

Време е да го изкарам  от колата .

🤺🤺🤺🤺

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрейове на (НАТО ,да не качвам снимка) имам във всички коли,друго си е.

Избухвам бързо,но кача ли се в колата гледам да давам,така някак си съм по щастлив.

А що се отнася до автора на темата мога да му кажа,че каквото и да вземе,полза никаква.Аз лично на скъпарски машини аванта никога не пускам,на всички други да и то с удоволствие.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не слагам никого в "общи категории". Всеки има права и е длъжен да ги осигурява и на другите. Важна е не колата, а човекът управляващ я.

Май пак стигаме до темата за културата на движението.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение колата , както хора със коли като мойта на 20г така и хора със коли на 1-2г ги избива на агресия.  Аз също на моменти се нервя но само ако е било нагло взимане на предимство или натиск да изпреварва особено градско, намалям и ги оставям да си карат след мене и да се ядосват😆 А друга ми беше мисълта да пиша в тая тема, ЕВАЛА на всички или поне 99% от колегите със хондите голямо отношение на пътя и разумно каране със малки изключения. Скоро си говорихме със жената на тая тема кои шофьори със марки коли са агресивни , бяхме на едно мнение :D  ( audi, bmw, mercedes )

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има истина в написаното, от авторът, на темата!
Когато карам Джазът, на жена ми, ми е направило впечатление, че един лесно разпознаваем тип водачи се държат доста агресивно.
В идентични ситуации с Акордеон лимозина, няма и Помен от агресията.
От години карам, по един и същи маршрут, до работа и обратно и тези неща правят впечатление.
Констатация та е, за Германия, където разни Араби и там подобни, заместват персонажът с Голфа от разказана та история.

..... Лятно време си нося воден пистолет!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водният пистолет е много отрезвително пособие.....особено когато си го напълнил с бензин, доста бързо ще потуши пламналите искри насреща. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ageorev 1,

 

Не само в Германия, но и тук забелязах такова нещо. Жената смени ЦРВ с Джаз и познайте, всички са батки и Джаза не е кола. С ЦРВ то е нямала и свирване с клаксон, камо ли някой да си позволи нещо. Така че има я народопсихологията с каква кола си. Друга тема е че трябва да има и нещо в главата за да не реагираш или да си агресивен.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден, пътувам си културно и ме застига 1 калпак с S класа. Лепна се за мен на метър дистанция и с ляв мигач ми дава зор. Пред мен 3 коли и 2 тира - движим се в пакет с около 80 км/ч. Смачках газта - Ледженда свали на 2-ра и ги "духнах" комплект, а онзи остана да се чуди. След 10-тина мин. ме настигна и пак "ми виси" на метър с ляв мигач. Пак му "дръпнах" в колоната и изостана. Докато е чисто пред мен си карам на 110. Пак застигнах тирове, онзи пак навакса зад мен, но вече стои на културна дистанция и не мига - чака си показното. 😃 Изпреварих пак и той по мене, но вече не препира. Накрая му дадох десен - да бърза на воля. 

Дългите пътувания може да са монотонни и е добре да имаш спътник-съперник, но ако е с "ниско чело" - да си кара - не ми допада като спаринг партньор. 😝

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то с нищо никой няма да превъзпита друг на пътя. Евентуално птп може да превъзпита някого, но, разбира се, на никого да не му се случва.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, inspektora написа:

@ceco_accord В някаква степен си влязъл в неговата схема. С изпреварване няма да го превъзпиташ - най-много да хо нахъсиш още. Повярвай ми, най-добрата тактика е пълното игнориране на примАта. Пускаш го да пътува и рано или късно някъде ще си размаже фасона.

Е, този поне се кротна, като видя че няма превъзходство.

Иначе да, след показното го пуснах "да плува по течението" - като в оня виц за крокодила и лайното. 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш с това ?

256x144.jpg

Редактирано от ИцоД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ИцоД написа:

Що не пробваш с това ?

256x144.jpg

Направо Молотов ,,фърлям" на капака....🙈🤐

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на @ceco_accord съм го правил и аз, когато си карам на ограничението, а някой си ми светка отзад. Показвам му, че мога ама не искам, и го пускам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, при нас, с бавните бензинови CRV-та, тази тактика не работи 😄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 hours ago, ceco_accord said:

Пред мен 3 коли и 2 тира - движим се в пакет с около 80 км/ч. Смачках газта - Ледженда свали на 2-ра и ги "духнах" комплект, а онзи остана да се чуди.

 

Хахаха,  този Легенд все повече ми харесва.  Карал съм и аз зад пакет ТИР-ве и то много, много км,  но най-много май само 2 съм изпреварвал накуп. После приближиха насрещните. А бяха 5 ТИР-а,  возеха цели трактори ....  Така и не посмях да изпреваря останалите. Колко дигна Легенда на изпреварването?

 

А що се отнася до модела на колата и доколко отразяващо може да действа,  то колегите са прави.  Голяма,  нова и най-вече Скъпа кола Ще действа по този начин.  Това ще означава че имаш пари и за съдилища,  а вероятно и криминални групировки стоят зад теб,  а може и някой автомат да криеш в багажника и т н и т н.  Но кой има 200к за кола? И пак,  ако е надрусан, въобще няма и да забележи етикета с цената на задния капак....

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Legend91 написа:

Хахаха,  този Легенд все повече ми харесва..... Колко дигна Легенда на изпреварването?

Не съм гледал. 2-ра свършва на 115, 3-та на 160, а кутията сложи 4-та. Доускорението и е мълниеносно. Изпреварването е истински кеф с тоя шлеп, но трябва да има видимост напред, понеже спирачките не са рейсърски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, note написа:

бавните бензинови CRV

Е аз със какво съм?!

Както каза 

преди 22 минути, ceco_accord написа:

Доускорението и е мълниеносно

На CR-V не е чак такова, ама е впечатляващо автомата да свали на втора и да "изчезнеш".

Правил съм го и със Сивик 9, R18Z4, ама ръчка. Прекъсвачът "удари" на 160км/ч на 3-та. Не видях оборотите.

Авенсисът е мъртвак, нема пауър за такива изцепки.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това си помислих.  При мен стигна 160 преди да се усетя че трябва да отпусна газта. Легендът е дори по-мощен. Голям бензинов мотор   нищо не може да му се опъне... А що се отнася до автомата,  при мен е смъквал и на 1-ва. Бях решил да изпреварвам,  и оня изведнъж се сети че иска да ускорява.  Газта от натисната дополовина, додолу,  и на 1ва 6к оборота. Мисля че изпускателните системи на V6 са с клапи. Цялата улица се обърна.  Оттогава вече не настъпвам додолу ако няма поне 70 км/ч.  Но вече  избягвам да правя подобни номера.  Някои карат (и изпреварват) с 200 в насрещното

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има шофьори и шофьори. Има нерваци и спокойни. Едва дали ще настъпи промяна някога. Тъй че е почти без значение размера и марката на автомобила.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://dnesplus.bg/varna/blasnaha-chovek-na-sp-yavor-vav-varna-shofyorat-svalil-nomerata-na-kolata-i-izbyagal?fbclid=IwAR3fmsyU_I5Ri2V1ECrmpqJYnD1WXnbk4Tzb4OLEsK62qK9eCLTg_s2UG10

 

 

Ако някой го знае нека да каже.

148489022_4073546379330187_8230336874629854127_o.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...