Jump to content
Rocky

Разход на Хонда Джаз 1.4 CVT

Recommended Posts

Привет Банда.Какви разходи ви дават вашите Джазки в градски и извънградски условия ?Питам за двигател 1.4 автоматик.На мен лично ми дава извън-между 4-5 литра а градско-между 5-6.5  литра в нормален трафик за град Бургас.Без газово е Хондичката само на бенз.

Редактирано от Rocky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, по борда ли е или реално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега аз карам такава от скоро. Разход на бензин извънградско от 5 до 6 л. Градско 8л. Декември сложих газ при същото каране извънградско 7,2 до 7,5 а градско 10. Това е за София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BRC-то ми е вече на близо 7 години. Извънградско - 6.2-6.4/100 , градско 8.5-6/100. Средно 7.3-7.6/100 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.01.2021 г. at 10:06, D-D написа:

Това, по борда ли е или реално?

Да колега и съм засичал, че отчита правилно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2004г. 1.4 автоматик CVT,зимата градско на къси разстояния ми е стигала до 10л в Пловдив., а лятото извънградско съм падал под 5л. на100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 Ръчка 2007г.

макар и не конкретно за автомата - но явно има огромно значение до колко се кара студена и загряла. При градско каране зимата около 3-4км в посока до работа и после обратно, ако бутна разхода под 8 е цяло чудо. Докато загрее колата и вече трябва да я гася. при такъв режим на работа разхода ми е 8-9. При загрял двигател - нулирам брояча .. карам 5-6км /същия стил на каране/ и поглеждам разхода - 6,3 в града. Извън града средна скорост 80км/ч разхода пада под 5/100

До колкото разбрах от майстора на който се доверявам за ремонти - термостата след 55* започва да отваря плавно и при 78* е напълно отворен. Това до някъде е причината при отрицателни температури колата да не влиза в оптималния си режим на работа за краткото разстояние което минавам аз.
ПП: Разликата между стойността по борд. комп. и колонката /пълен-пълен/ е 0,1 - 0,2л.
ПП2: Лятото с климатика колата качва 1-1,5л разхода и моментално умират поне десеттина магарета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...