Jump to content
Axeman

Смяна на съединител Honda HRV

Recommended Posts

Здравейте. Дойде време за смяна на съединителя на моята Honda HRV  1.6 4х4 124 и имам намерението да го сменям сам.До този момент съм сменял подобен само на фият пунто .Моля ако някой си го е сменял сам да каже дали има нещо по особено или нещо специфично за което трябва да внимавам .

Редактирано от Axeman
Написано главно Д с малка буква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои смяна, честно казано не ми е важна марката а гаранцията, най добре е да намериш сервиз който ще ти го смени и ще ти даде гаранция за съединителя, иначе почва филма ако се скапе след 10-15К че не е сменен в оторизиран сервиз и дървото си е за твоя сметка. Поздрави. Последно като проверявах гаранция даваха от 15К км до година без значение на километрите, всеки търгаш според стоката си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом сте намерили сервиз в БГ,който Ви дава гаранция, Вие сте щастливци!

Аз сменях  в Бултрако с оригинален комплект преди 3 години и съединителя се оказа дефектен и го смених след 10 000 км.  Гаранция там няма. Иначе най - добрите афтермаркет комплекти са  на Exedy. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко горе-долу излиза този ремонт ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво стана , сменихте ли съединителя ? На мен също ми предстои такъв ремонт ! Колко горе-долу излиза този ремонт ? Колко е комплекта и кой е за предпочитане и колко за труд/ремонт ? Има ли особености при смяната и какво трябва да се знае ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Колега, звънни на Фена и  ще ти даде цена за всичко. Мисля и  гаранция дори.

Аз ходих  при него за лагери в кутията ,бях сменил съединителя в Бургас и ми бяха сложили и грешните лагери.

 Вече се убедих,че по-добре при човек ,който се е занимавал с това от колкото да търся маркови части и да попадам на дефектни партиди.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.12.2020 г. at 8:01, pet71 написа:

   Колега, звънни на Фена и  ще ти даде цена за всичко. Мисля и  гаранция дори.

Аз ходих  при него за лагери в кутията ,бях сменил съединителя в Бургас и ми бяха сложили и грешните лагери.

 Вече се убедих,че по-добре при човек ,който се е занимавал с това от колкото да търся маркови части и да попадам на дефектни партиди.

 

Нямам му телефона , за да го попитам ! Принципно цените на  нови комплекти съединители от три части за моя точно модел и аз ги имам и за тази цена мога да ги получа . Десетина марки например са около 150-200 лв. и две марки са около 500 лв ! Офертите за труд  в  София ми варират също около 150-180 лв. за подмяната , като гаранцийте са различни в зависимост от марката комплект съединител ! Общо около  300 - 380 лв. или 680 лв. ! !    Получи се много голяма разлика !   Затова и  попитах тук колегите които са   правили скоро подмяната за тяхното мнение и опит ? А  и все пак това е кола на 20 години !

2020-12-19_121030.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, nikinta said:

 

Нямам му телефона , за да го попитам ! Принципно цените на  нови комплекти съединители от три части за моя точно модел и аз ги имам и за тази цена мога да ги получа . Десетина марки например са около 150-200 лв. и две марки са около 500 лв ! Офертите за труд  в  София ми варират също около 150-180 лв. за подмяната , като гаранцийте са различни в зависимост от марката комплект съединител ! Общо около  300 - 380 лв. или 680 лв. ! !    Получи се много голяма разлика !   Затова и  попитах тук колегите които са   правили скоро подмяната за тяхното мнение и опит ? А  и все пак това е кола на 20 години !

 

Малко трябва да прочетеш  извън твоя раздел за да го намериш

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Фена няма да може да ми помогне и извърши този ремонт ! Декември м.г. се  свързах с  него и се разбрахме за началото на януари и уточнихме крайната цена ! Не сме се пазарили - просто цената която той ми даде беше разумна и веднага се договорихме ! Само ме помоли да уточним точната дата след 6-ти , че там са много празници ! ОК ! След 6-ти се уточнихме ремонта да е на 22-ри януари ! Всичко чудесно ! Освободих се от работа за 22-ри , събрах пари , направих план как да пътувам до Дупница и т.н... Е...ДА ,....АМА ..НЕ ! Сега ми се обади , че нещо се било случило при него и няма да може да извърши ремонта през този месец ! А и за февруари не знаел ! Така че сега съм отново като преди месец - търсещ и питащ ! Помагайте ! Продължавам да търся майстор на Харви за смяна на съединител !

Редактирано от nikinta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е елементарна за всеки сервиз. Сложи комплект на EXEDY.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_20210115-201445.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, не е необходимо да доказваш нещо!   Който те познава и на който си помагал  знае че си точен и коректен човек.  Повече няма какво да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее как пък се преценява, че съедионител няма да изкара 8 дена. Моя е на емнайсехиляди километра и още си е ок. Колата ми като я взех уж беше на 195к км. Ама силно се съмнявам. Та да е била на 250, аз съм й навъртял 150 и съединителя още държи. :) 
 

Та чисто информативно, как може да сдаде съединител за буквално 1 седмица ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.01.2021 г. at 20:12, fenabg написа:

Явно ще трябва и да пиша,и да пренеса  част от комуникацията тук . Много ми е неприятно когато се изнасят факти неверни по мой адрес или изнесени по начин видиш ли заради фена не мога да си оправя колата ! 
Да чухме ме се на връх всички празници преди нова година и няма как да кажа веднага кое как кога и защо , на фона на това че имам  януари ,и няколко семейни празника ! Разбрахме се да се чуем след 6 ! да се чуем , звъннахте ми на 5ти ! и все пак дадох дата за ремонт . Да обаче аз не съм робот и на фона на личното ми време ! , и наличните коли преценявам и  при нужда размествам графика по удобен за двете страни начин ! 
Поради евентуални лични ангажименти , и на фона на това че по ваши думи не знаете дали ще ви изкара съединителя още на 8ми на обяд ви се обадих да отменя датата за ремонт , за да си планувате ремонт в друг сервиз . Така че поднесената от вас информация е малко не точна , и надявам се ще си отговорите и защо не ви върнах обаждане след двете позвънявания докато аз говорех ! 
 

Съжалявам , но така се получават недоразуменията ! Когато хора , които не се познават изобщо един друг , но пък се е наложило да разговарят набързо по телефона , за да свършат някаква полезна работа ! Аз също мисля , че , на този диалог не му е тук мястото, а на лични , както ми писаха други колеги тук ! А и аз също им писах . Но при така получилата се ситуация се налага да отговоря тук ! Не съм искал да хвърля съмнения върху Фена ! Човека си беше точен и коректен в случая ! И постъпи по мъжки , за което го адмирирам ! Но той нямаше как да знае неща , които естествено при един бърз разговор по телефона нямаше как да му обясня !

  От средата на миналата година го закъсах с краката ! Професионално от работата ми ! Шест месеца по лекари и болници ! С патерици ! Живея сам ! И разчитам само на себе си и колата си ! А пък от НОИ се направиха на интересни и не ми изплатиха два месеца от болничните ! И го закъсах и финансово ! Не съм от сметкаджийте , даже съм доста ларж иначе , но човек като го закъса , почва да се интересува и от цените ! А Харвито на няколко пъти ми прибуксува и подсказа , че след 270 хил. му е дошло времето и на съединителя ! Нямам никаква представа колко ще издържи в това състояние ! Затова направих проучване в интернет , попитах и тук в темата ! През това време един мой бивш колега дето напусна и се преквалифицира преди 1-2 години в авто-монтьор и знаейки положението ми , ми предложи да ми помогне и ми смени съединителя почти без пари – само почерпка за доброто старо време и нов съединител от мене !  Е , каза ми и че никога до сега не бил сменял съединител на японски автомобил , но все имало пръв път ! Затова и разпитвах тук какви са особеностите при смяна и коя марка съединител ! Колега тук ме насочи към Фена ! Декември разговаряхме набързо по телефона ! Разбрахме се да му се обадя след 6–ти за дата ! След разговора ни прочетох тук , че му викат и Ванка , значи Иван ! След Новата  година се сетих че след 6–ти идва Иванов ден и не е удачно на 7 , 8–ми да му звъня за работа ! А пък и не се познаваме още  и дали е удачно да честитя празник ! Затова си позволих да звънна на 5–ти ! Ако вдигне – вдигне ? Ако  е зает и не вдигне , ще звъня чак понеделник 11-ти. ! На 5–ти се уточнихме за 22-ри и подробности и в колко часа и къде точно да дойда в Дупница ! Всичко точно ! 

  После гледах каартата/сателита как да стигна до мястото , направих си план, освободих си деня  . Обадих се  на мой познати в Дупница ,че на 22-ри ще съм там и може да се видим ! Обадих се и на бившия ми колега , начинаещ автоспециалист и му благодарих за жеста му да ми помогне благородно , но че съм си намерил майстор и то специалист по Хондите  и вече сме се спазарили ! За съжаление той пък ми се обиди , че му  нямам доверие и ми каза повече за кола да не го търся !

   И  така на 8-ми , Фена ми  се обади и отмени датата и поръчката ! Така и не ми стана ясно защо !

   Като приказката " От два стола , та на  земята " !

Как да не се ядоса човек ! След месец отново бях търсещ ! И даже по зле ! 

Бях насочен тук в темата от колеги към Фена , затова и написах , че не се е получило при него и отново помолих за съвети !

  Това е !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...