Jump to content
Nikolay_7007

Купих си HR-V

Recommended Posts

Здравейте!Купих си Хонда ХРВ къса база 4 по 4!Количката е запазена за годините си!Има си козметични забележки,но никаква ръжда.Обслужих я - ремъци,ролки,водна помпа филтри,нови гуми ,масло кастрол 5W40 и масла на Хонда за скоростите и диференциала.За две седмици и навъртях 1000 километра за които маслото не мръдна.Минах през места за които с другата си кола не съм и помислял!Доволен съм от колата и следващото нещо ще е монтаж на газов инжекцион!Имам наличен такъв на около 20000км. от една от другите ни коли на която наследника издуха гарнитурата на главата и понеже вече е доста поизгнила смятам да я прехвърля на Хондата.Разбира се с нова сонда , бутилка и филтри. За въпросната Тамона изчетох доста полярни мнения!Лично аз за периода на експлоатация нямам забележки но дали ще е удачна за ХРВ-то и дали ще може да се настрои добре?Има вариант газаджията да ми приспадне компютъра и да сложим евентуално друг нов.Ако някой кара с такава моля да сподели.

IMG_20201020_145547~2.jpg

IMG_20201021_185625.jpg

IMG_20200626_145457.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Със здраве да си я караш ,колега! За газта нищо не мога да те насоча ,карам на бенз само. Има тема за алтернативни горива. Създателят и (Markony)  се занимава с газифициране. Мисля ,че няма да ти откаже съвет.Търси го на тел.номер ,че май не посещава форума вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега да ти е честита.

Маслото знаеш че повече то 10 хил ако искаш да запазиш двигателя е не препоръчително.

Газовата от че е Тамона,но като гледам тези червени дюзи сигурно са турския валтек който е заедно с рейката.Стакава сбирщайн уредба и аз издухах гарнитура на Хондата,същите дюзи е рейка.

Те и толкова издържат още 20 хил .

Със сигурност и другите части са сбирщайн,а това не е много хубаво.Ако искаш нещо хубаво поне сложи хубави дюзи и изпарител.

Повече в тази тема.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами газовата вече е монтирана.Рейката се оказа Алекс.Ревизиран изпарител R-Uno.Компютърът/Тамона/беше отчел 270 часа.Нови тръби,20л.бутилка Колос и турска сонда.Нова пълначка.Калибровката излезе веднага. Още 15 км.в движение с много леки корекции и всичко заспа!Изминати 500км. на газ.Никаква разлика във вървенето.Няма светене на чека.Прехода бензин/газ не се усеща.Среден разход смесено на газ малко под 11литра на 100.В бутилката се събират 18.5 литра газ.За сега съм повече от доволен!

IMG_20201121_140710.jpg

IMG_20201215_142027.jpg

IMG_20201120_133054.jpg

IMG_20201120_133211.jpg

IMG_20201120_132958.jpg

IMG_20201120_133125.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Този разход, който споменаваш е доста... Засечи го на по-голям пробег, например на 2000км. При мен при нормално каране гори под 9л/100км. А при "ръчка", достига 10л/100км. А кракът ми е "тежък"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм го смятал с точност.Последното зареждане-18.6л.хвана.Изминах 190км. като 110км.са градско ,70навън и 10-тина кален черен път на максимум 2-ра.По прехвърлянето бензин-газ за периода горе-долу 15-16 км. са минати на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят разход е 11,25л. газ на 100км, измерван с приложение на телефона от 5 години, общо изминати 30 000км.

Карано е предимно извънградско (110-120км/ч предимно) и в София.

За периода имам заредени и 250л. бензин. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е 12-13 градско газ.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от града и задръстванията. Моя спрях отдавна да го гледам но е към 11-13 Градско. 

Извън града, ако карам със 140 е към 13, но тази кола не е за тези скорости. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

аз съм с Хрв 2005 4врати, 124кс с постоянен голям куфар на гредите отгоре. Среден разход на газ е 11.5лт / 100км за последните 10 хиляди км. 90% от е извънградско магистрала, с 120-140км./ч.

Като цяло съм забелязъл, че на магистрала и в града (София) няма голяма разлика в разхода.

Съгласен съм с коментара на Drone, че колата не е за над 110-120км/ч , като цяло е много шумна и доста изморителна на дълъг път, трудни изпреварвания. Правя София-Варна-София по 4 -5 пъти в годината, другото е магистрала София-Пловдив-София.  

Иначе съм доволен от количката, проходима малка катерачка си е :) Иначе карах 12години прелюд 5та генерация и в сравнение с Харвито е по-висок клас направа автомобил, доста по-здрава и по-малко капризна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...