Jump to content
VisionboY

Honda Jazz (L12A1) тракане в мотора

Recommended Posts

Здравейте, драги съфорумци, 

 

Карам Хонда Джаз 1.2, с мотор L12A1, 2003 година, 121 000 км. До момента е карана само с Петро Канада 5W30 от общите поръчки във форума. Само при последната смяна закупих същото масло от официалния представител Лубрифилт. Маслото се сменя на всеки 6000-6500 километра. Днес откъм двигателя чух странно притракване, което не се чува регулярно, а от време на време, дори и при загрял двигател. 

В понеделник майстора ми ще я прегледа по-обстойно, но някой да е имал сходен проблем.

P.S. Според мнението на доста майстори това масло 5W30 не е за нашите географски ширини. 

Моля за мнение ако някой е имал същия проблем и евентуално за друго подходящо масло. 

 

Благодаря Ви!!! 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега!

Доста-та майстори не разбират от масла! Не им се връзвай!

Проблемът ти не е в маслото, а в нещо друго по двигателя. Я верига, я клапани за реглаж, я нещо друго... и т.н.

Прегледът ще покаже какво е. Дано е читав майсторът!

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, наскоро правих реглаж на клапани. Утре ще отида направо в сервиза на Хонда в Стара Загора и ще я погледнат. 

Редактирано от VisionboY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Цитат

P.S. Според мнението на доста майстори това масло 5W30 не е за нашите географски ширини. 

 

Според тея майстори веднага трябва да натикаш някой вкиснал мъзгоч от варела дето го е отворил преди година,и го набутва на всяка кола влязла в гаража.

Универсално масло намиращо се само в неговия сервиз и да го караш 15 хил абе може и 20хил то щом е от тоя варел.

Малко са грамотните майстори който може да ти направи оценка на двигателя и подходящото масло за него.

Когато ти правиха реглаж на клапаните не погледнаха ли веригата в какво състояние е .

Редактирано от dindin
Ненужен офтопик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, CARPERA,

 

Много сте прав в изказването. Масло от варела и поне 15-20 000 километра няма да се пипа. Колата я купих 2015 година на 69 000 километра. Сега е на 121 000. На колко километра е реално, само тя горката си знае. Най-вероятно е на доста повече. До сега имам 5 смени с Petro Canada. Преди това поради незнание карах с Motul X clean 5W40. Днеска започна да ми трака мотора и още утре ще посетя оторизиран сервиз в Стара Загора.

Отворих тази тема основно да попитам за мнение, тъй като според моя майстор маслото (Petro Canada) е прецакало мотора (лично аз досега лоша дума или нещо негативно написано за това масло във форума не съм видял). 

А и исках да попитам дали и други колеги да се сблъсквали с подобен проблем и какъв ремонт е трябвало да правят.

 

Поздрави!!!

 

Редактирано от VisionboY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как 5в30 масло, еле пък Петро, дето едно от най-добрите хидрокрек масла на пазара да ти прецака двигателя, още повече при твоите интервали на смяна. Аз имам над 35 000км с Петро и двигателят ми все още не се е прецакал. 

Кое е правилното масло според майстора? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Rakeem,

 

Според него правилното е Total 5W40 от варела. 🤐 Това няма значение. Някой колега във форума може ли да препоръча добър майстор на Honda в Стара Загора и региона, който наистина си разбира от работата. Ще съм много благодарен.

Редактирано от VisionboY
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VisionboY

Твоят двигател го дават да се кара дори с 0W20! Така, че много поздрави на "майстора"!

Нали ти казах, че повечето майстори не разбират от масла...!

Кажи му да провери "маханиката", а "смазката" да остави на друг...

Успех с прегледа! :thumbs1:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, VisionboY said:

Благодаря, наскоро правих реглаж на клапани. Утре ще отида направо в сервиза на Хонда в Стара Загора и ще я погледнат. 

Здравей, колега,

като минеш през Хонда -Стара загора сподели впечатления, стават ли, не стават, ли доволен ли си т.н. ако не те затруднява разбира се...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Днес се отбих до сервиза на Хонда. Оказа се, че няма никакъв проблем и явно на мен ми се е сторило, че нещо трака (може би и от по-студеното време). Хората определено си разбират от работата в този сервиз. Смених само свещите, тъй като им беше дошло времето. 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъства ли на прегледа или поне казаха ли ти какво са правили/проверявали/разглобявали, за да стигнат до тези изводи? 

Иначе според мен много правилно си се ориентирал относно типа масло и интервалите на смяна и не трябва да променяш нищо.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Rakeem, 

 

Прегледаха колата в сервиза на Хонда и по звука на мотора казаха, че не чуват никакви шумове или нещо притеснително. Всичко си работи нормално. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

 

Според вас Petro Canada 5W30 може ли да се използва целогодишно или е препоръчитлно да се ползва масло с различен вискозитет за нашата страна. Вие как процедирате с вашите Хонди? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокво имаш под различен за нашата страна.

Аз съм използвал  целогодишно 

Petro Canada 5W30 както и доста колеги от форума.

Но от варел и то Тотал,не бих причинил  такива мъки на колата си.

Ети  в тази таблица са се постарали доста хора

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/18IV4V8vpBlpLht78IJwiptLA0RPjpcSvzF97TGIp8cU/htmlview#

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.10.2020 г. at 17:59, VisionboY написа:

Колега, Rakeem, 

 

Прегледаха колата в сервиза на Хонда и по звука на мотора казаха, че не чуват никакви шумове или нещо притеснително. Всичко си работи нормално. 

 

Щом е в ред колата, моля, използвайте тази тема за уточнение относно маслото:

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...