Jump to content
nedyalkov

Централната конзола загрява в краката на шофьора на Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте,

Имам един странен проблем и не знам от къде точно идва. От няколко месеца се получава много сериозно загряване на пластмасата долу ниско на централната конзола в частта от ляво към шофьора, в близост до въздуховода, който обдухва краката. Интересното беше, че дори и лятото когато съм пуснал климатика на студено от въздуховода духа студено, а като пипнеш пластмасата на 2-3 пръста разстояние на вътре към купето е загрята. Там някъде отдолу генерацията ли минава или да търся проблема със загряването от нещо друго, което е вътре в купето. Иначе от скоро ми се появи и един дразнещ нисък стържещ или жужащ звук, който се чува при каране най-вече градско с около 50 км/ч., предполагам че е или лагер главина или нещо по полуоската (каре или лагер), но това ще стане ясно утре при майстора, тъй като не мога да се ориентирам от къде точно идва. Не знам дали двете неща са свързани, но повече ме притеснява това загряване, което се получава. Някой ако има идея или знае от къде е проблема може да сподели.

IMG_27.jpg

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея от какво е, но и при мен го има това загряване на 2.0мотора. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загряването идва от парното, кранчето не затваря напълно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, vespa написа:

Загряването идва от парното, кранчето не затваря напълно. 

Е, то тогава радиаторчето ще грее леко и лятото... как се управлява това кранче?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е механично даже и с климатроник да си. Няма нужда да пипаш радиаторчето, топлият въздух се усеща отдолу. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази област се намира музикалния усилвател, но не е чак пряко до капачето. Той доооста грее, но не съм сигурен, че това е твоя случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, vespa написа:

То е механично даже и с климатроник да си. Няма нужда да пипаш радиаторчето, топлият въздух се усеща отдолу. 

Това и аз го забелязах,но когато е настроена на 22-23 градуса само(в краката духа топло)В момента в който набиеш на LO и явно затваря и започва да духа студено навсякъде.Искаш да кажеш,че крана който е над изп. колектор не затваря напълно и затова духа топло в краката?Това не се ли командва от втрешна клапа която е само за топло-студено :/ До сега не съм обръщал чак такова внимание на това нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се и на стария Акорд на дълъг път да тече конденз в краката. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ако това кранче на парното не затваря на пълно, няма ли да се нагрява пластмасата и от другата страна долу при краката на пасажера, защото при мен това силно загряване е само в частта, която съм показал, от страната на шофьора. Иначе, да, действително понякога като пусна на 23-24 градуса от долу духа топло а пък горе въздуха е по-хладен. Особено и сега, когато времето е хладно сутрин. Сменя ли се въпросното кранче и къде точно се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в механизма който отваря и затваря кранчето. Аз лятото го затварях ръчно като откачах жилото от него. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парното работи коректно, климатика също, нямаш аномалии и големи промени в температурата на въздуха излизащ от въздуховодите, тогава проблем не търси, поне аз не бих. Върви пипни тръбите на парното, и на климатика отпред, представи си, че същите тея тръби стигат до тва прословуто загрято място, след това забрави, че има проблем и си карай колата, не мисля, че изобщо си заслужава да се тормозиш, освен ако не се появят течове, усезаеми промени в температурата и тн и тн, което не е приемливо. 

 

П.С: При мен също е топло там, но промени и проблеми нямам, а и да си призная не съм хванал термометър да меря долу как духа и горе, но чак такава разлика, че да се усеща със сигурност няма. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, sashua написа:

Парното работи коректно, климатика също, нямаш аномалии и големи промени в температурата на въздуха излизащ от въздуховодите, тогава проблем не търси, поне аз не бих. Върви пипни тръбите на парното, и на климатика отпред, представи си, че същите тея тръби стигат до тва прословуто загрято място, след това забрави, че има проблем и си карай колата, не мисля, че изобщо си заслужава да се тормозиш, освен ако не се появят течове, усезаеми промени в температурата и тн и тн, което не е приемливо. 

 

П.С: При мен също е топло там, но промени и проблеми нямам, а и да си призная не съм хванал термометър да меря долу как духа и горе, но чак такава разлика, че да се усеща със сигурност няма. 

Всичко работи коректно, но както писах и по-горе, загряването на пластмасата е наистина сериозно и предпочитам да отстраня един проблем в зародиш, от колкото после да стане някоя беля и после да трябват по-големи разходи за ремонт. Обичам всичко по колата да ми е изрядно, но това разбира се е въпрос на личен избор. ☺

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, vespa написа:

Според мен проблема е в механизма който отваря и затваря кранчето. Аз лятото го затварях ръчно като откачах жилото от него.

Добре, явно ще трябва да сменя това кранче, вероятно и жилото, но пак не ми стана съвсем ясно, защо се загрява пластмаса само от шофьорската страна. 🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...