Jump to content
Srednia

Виене "жужене" при завой?

Recommended Posts

Здравейте колеги отскоро се появи този доста натрапчив шум при завиване или въртене на волана на място който оприличавам като виене или на моменти като жужене.Имам усещането,че започна да се забелязва като се позхлади времето по осезаемо и май се случва на студена кола първите 5-6 км.Трябва да уточня,че шума го има само когато подавам газ независимо дали е на място или в движение.Автомобила ФР-В 2004г. 2.0 150к.с..Също когато колата е студена при първото тръгване сутрин се чува някакво изпукване без да го усещам във волана,просто шум все едно колата е настъпила камък и гумата го изплюва.Самия волан е лек и не насича.Преди време споделих с един колега за едно тресене когато намалям от 120 до 80 само в този диапазон ми го прави и ми каза,че е тръгнала рейка.И сега да попитам всички тези неща свързани ли са според вас и проблема с рейката ли ще е или някаква помпа(нз колата дали има такава по хидравликата).Ще се кара на майстор,но в момента ми трябва колата и няма как да съм без нея,ще бъда благодарен ако някой може да ме насочи за същноста на проблема и тресенето в горепосочения диапазон може ли да е от рейката или е от старите накладки понеже дисковете са чисто нови.Благодаря на отзовалите се предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си я караш така поне 2 години. Пукането и тресенето е от спирачките..ревизирай ги цялостно, не на парче. Виенето може да е всичко...лагери,помпа...

Майстора ще смени и хидравличната течност и си ОК за следващите 5 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Vancho написа:

Може да си я караш така поне 2 години. Пукането и тресенето е от спирачките..ревизирай ги цялостно, не на парче. Виенето може да е всичко...лагери,помпа...

Майстора ще смени и хидравличната течност и си ОК за следващите 5 години.

Благодаря колега,за тресенето също ми казаха че щом го прави само в един скоростен диапазон е възможно старите накладки да са изтъркани по стария диск и затова да се получава така.Честно казано това е най-здравата кола която съм притежавал и не ми се  еналагало да вдигам капака кой знае колко...та днес ще разгледам за казанче за хидравличната течност и т.н.Някой ще ми се изсмее ама я имам от няколко месеца колата и съм сменил само масло и най належащите неща тъй като нямам време и не я спирам пък и тя не ми прави проблеми рядко вдигам капака и все още незнам кое къде  е пък и все съм имал дизел досега...😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...