Jump to content
Баничар

Каква сума мога да взема???

Recommended Posts

Здравейте колеги!!! 

До преди 1 месец бях притежател на хонда акорд 7 комби 2005 г, но понеже ме отнесоха на червен светофар се наложи да ми я пишат тотал щета иии съответно я от регистрирах в кат. Та понеже я карах само 10 месеца и не съм запознат особено се чудя дали да я дам за скрап или за части. По принцип цялата кола е ок с изключение на предна дясна част, иначе двигател системи вс е ок!!! Таа въпросът ми е колко горе долу мога да и взема за части??? Защото за скрап сиг 700 лв най мнг да и взема??? Двигателя е 2.0 бензин с газов инжекцион 155 коня!! Ще се радвам ако можете да ми дадете някакъв съвет!!! Благодаря!!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай я на части, за скраб повече от 500лв. няма да вземеш. Обещетение по гражданската имаш ли? 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На части доста повече  ако имаш време ти да се занимаваш,и ги продаваш.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, Митко Йотов написа:

Повече от 300 няма да вземеш.

 

Наистина ли? Мисля, че зависи кой изкупи колата.

Някои имат "каталози", възможно е други да слагат 300 лева таван на всички видове коли, но при всички положения е малка сумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че човекът пита дали да я даде за желязо или "за части". Има разлика от "на части". При положение, че той не знае кое от двете колко би било сумарно, нали не си го представяте да почне да я разглобява и да оценява всяка една от частите.

 

Аз бих предположил, за скрап - 3-400лв, за части - около 1000лв. С ляв волан е (предполагам), но има и поражения, които не знаем какви са.

 

@Баничар, а защо не звънна на една-две фирми за изкупуване на коли за скрап и една-две морги, които ще ти отговорят много по-точно от нас?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2014г. закарах една кола за скрап която тежеше по каталог 1880кг.  Дадоха 280лв. Тогава желязото беше по скъпо, сега скрапа го изкупуват по евтино.

Приспадат си не знам колко процента за тапицерия, седалки и не знам си още какво и това е цената. Седмицата Акорда е с 300кг. по лека та колегата няма да вземе и толкова ако я закара за скрап. Единственият му шанс е да я закара в автоморга и да се пазари на място. Бих посъветвал колегата да се допита до MEGAPARTS, там взимат ударени и работещи коли свалят им всичко и им продават "чарколяците", чувал съм, че плащат по добре от колкото за скрап, иначе в Надин.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7г. предната отиде на морга за 900лв.Обади се на няколко-който предложи повече ще дойде на оглед и си стискате ръцете.За части ако сам я продаваш е тегава работа и отива с години.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!!! Като цяло колата е здрава без предна дясна част (калник джанта носачи и там всички неща по окачването +вратата, фар и десен стоп и броните съответно) от мегапартс дават 800 лв... Ще видя ако някой може да я вземе така цяла за донор.. мисля си че мога да и взема поне 1000 1500 лв. Ще видя и в моргите!! Но иначе благодарско!!! 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...