Jump to content
Vkostov09

Проблем с чистачките

Recommended Posts

Здравейте!
Извинявам се ако има такава тема - търсих, но не намерих.

 

От скоро имам сивика, всичко сякаш беше 6 с чистачките, когато я взех преди няколко седмици, но сега тези дни като ги пускам - работят само на high и си бършат бързо и нон стоп. на Low, Auto и Mist не мърдат изобщо. Някакви предложения? Трябва нещо да им настроя някак си или? 

 

Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна темата

 

И при мен се случва нещо странно. Чистачките се пускат сами когато си поискат с дъжд и без дъжд. Слагам на други позиции, сякаш няма реакция. При някой ставало ли се е нещо подобно? Някаква настройка, може би. Сензор... направо незнам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първи заподозрян и в двата случая е релето на чистачките. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това реле къде се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@А. Д., сензор на стъклото имаш ли? Иначе за това, че работят само на high, аз бих тествал първо дали е проблема от джойстика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам сензор, защото лятото работеха перфектно на ауто, при по слаб дъжд намаляха, при силен се увеличаваха, при спиране н дъжда и те спираха. Случката е при сняг, когато валеше и сега при мъгливо време. Предполагам че нещо лъже сензора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензора трябва да работи, само когато си на Ауто. Лостчето просто изключва пътеката и той не може да подава сигнали към релето. 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам от скоро проблем с чистачките. При мен първо от време на време спираха малко преди да стигнат крайно долно положение, но си работеха. От няколко дни започнаха да спират в средата на стъклото, или напълно изправени. Или започват да работят постоянно без да спират, независимо на каква позиция са и дори в изключено положение не спират. Като разцъкам в различни позиции, тогава спират, но не долу където им е мястото, а където те си решат в различна позиция всеки път. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cucy, не знам дали не бях писал и аз по темите преди няколко години още но отново никой не обърна внимание. Имат проблем тия Сивици както и US моделите с моторчетата за чистачките. При мен е същата работа и се оправя от време на време и някой път пак бъгват. Имаше сервизен бюлетин за проблема. Не си спомням заради повече грес или заради по-малко беше проблема само. Пишеше, че ако не се оправи след манипулацията ( отваряне и махане на грес/смазване с грес ), трябва нова. При нас в 8-ма UK са 2 вида машинките. Такива със сензор за дъжд и такива за без. Цената на нова е около 500лв което е смешно.

Genuine Civic Front Wiper Motor Fits 2006-2011 - Part Number: 76505SNAU02 - 200 паунда

This is not suitable for vehicles with rain sensors

Fits

Civic 3 Door 2007-2011

Civic  Door 2006-2011

Civic Hybrid-2006-2011

Genuine Honda Civic Front Wiper Motor (Rain Sensor) 2006-2011 - Part Number: 76505SMGE12 - 300 паунда

Не съм си играл и това да проверявам и да оправям. В един момент просто ми писна, защото проблемите в тия коли са дребни но много. Просто казвам "майната му" и карам докато не се прецака напълно и тогава да го сменя. Мога да изброя 1 куп бъгави неща вече но гледам, че няма голям интерес вече в тия форуми и затова не виждам смисъл :)
 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, не би трябвало проблема да е механичен, защото нямаше да застават в изходно положение, а щеше да спират там където го е приело за начало, ако се е разместил нещо. По скоро е електрически проблем, който като се рестартира, т.е. гасене на мотора и последващо запалване, се оправя. Мисля си дали не е нещо в електромотора или релето, което го управлява. Хонда имат проблем с релето на климатика, та може да е то, още повече ако е в коша при мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cucy, казвам ти къде е проблема с чистачките да спират където си искат пък ти го търси и на други места :) Ако намериш решение чрез ел. нещата, може да споделиш. Ето единият сервизен бюлетин където пише направо да се смени моторчето. При другият беше описано какво да се направи за да се пробва да се оправи, не мога да го намеря в момента.
298663721_Screenshot2023-01-27at06-01-13a07-071_pdf.thumb.png.4ad395f131dbccc2386067f8cc0bcd43.png

P.S Ето го другият :
676029822_Screenshot2023-01-27at06-04-41ATB37999-44858.fm-2010-10-18_005842_wiper_motor_not_parking-1_pdf.thumb.png.ccc50974033137130d33ce835bdaddd5.png1199967175_Screenshot2023-01-27at06-04-59ATB37999-44858.fm-2010-10-18_005842_wiper_motor_not_parking-1_pdf.thumb.png.411a622c4cc40e151916b7a385a26b11.png849439829_Screenshot2023-01-27at06-05-16ATB37999-44858.fm-2010-10-18_005842_wiper_motor_not_parking-1_pdf.thumb.png.593910ce110f98bc833199295657bee1.png

Редактирано от Mkilla
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...