Jump to content
Legend91

Регулиране на фарове

Recommended Posts

Искам да помоля колегите, които са се занимавали с това или имат информация как се прави, да споделят - ако може със снимки,  понеже от схемите в ръководството за потребителя на Хонда не се разбира абсолютно нищо.  Балончета,  винтчета,  а като отвориш капака никакви балончета няма.... Има и изискване за отстояние 7,5 м от стена,  на абсолютно равно,  нещо което в нашенските условия е трудно приложимо,  вероятно има хитринки регулирането да се направи и по друг начин?

Благодаря на всички отзовали се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в паркинга на някой мол – ето ти тъмно, равно… Гледаш колата да е фронтално насочена към стената (на 90°). Залепяш бронята близо до стената, за да видиш точно колко е височината на центъра на фара. Дърпаш колата 10метра назад и следвайки указания наклон (1.3%) нагласяш хоризноталната линия (долната, ако имаш две – т.е. ако си с ксенон) и на двата фара да е 13см под нивото на фара, което си взел първоначално. Това прави горната хоризонтална линия (ако си с ксенон) да остане на почти същото ниво. Също така при отдалечаването на колата сноповете трябва да останат на същата вертикала. Т.е. да не се изместят наляво/надясно.

 

Повече подробности и снимки има в други теми, потърси ги.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки пункт за ГТП могат да ти ги настроят...за 2минути.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и сам, просто трябва да инвестира свое време за проучването и манипулациите.

Дори не му трябва стена и хоризонтален път. Слага колата в неосветена уличка, и с отверката врътка реглажа нагоре, докато от мястото на водача не почнат да му блестят в очите рефлекторите и светлоотразителите на паркираните вдясно и вляво коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде няма нужда от регулиране без стена. Тук не съм съгласен с теб, Цецо.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си е на стена, но и с описаното от мен става - налагало ми се е. Важното е фаровете да не светят прекалено близо, или твърде високо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и на улицата, но само ако си карал вече кола с добре регулирани фарове и знаеш точно как трябва да светят. И пак не става от раз, а нагласяш, караш, донагласяш – и така няколко пъти.

 

За ГТП пунктовете не знам дали на всеки могат, но определено е лесно и бързо решение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това идва с годините - трудно се обяснява, но веднага си личи, ако не е в ред реглажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A може ли малко помощ с намирането на въпросните контроли и къде е тази "линия която трябвало да съвпадне с линията на gauge"  както и къде е това мехурче за което говорят.  Аз мехурче не видях...  Може би трябва да си измия двигателния отсек или да увелича диоптъра? 😂

 

Врътката от първата страница я видях.  Но наднея има още една гайка  която не знам за какво служи. Може би за да се затегне врътката след като се настрои?

 

Ето това мехурче никъде не го видях (където пише "pitch") :

Screenshot_20201006-230453.thumb.png.e8895528aa40a163c05c382208fb1add.png

 

Врътката за vertical adjustment  също  не я открих:

Screenshot_20201006-230501.thumb.png.df7dee6a8b2dd9f67c1ac614f7df925b.png

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих две видеа които може би ще бъдат полезни:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...