Jump to content
Angelov_88

Обтяжна ролка / механизъм на пистов ремък K24Z3

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От известно време започна да се усилва при-чаткването (ако мога така да се изразя) от обтяжния механизъм на пистовия ремък..... същото чаткане се чуваше и преди но само при подаване на гас или в момента като се включи климатика и после изчезваше, сега шумът е постоянен когато работи климатика, надявах се че ще е от лагера на ролката и го смених преди половин година, но май няма да е от него, пробвах и да напълня механизма със масло като се надявах да се раздвижи нещо но и това не се получи......... 

 

Въпросът ми е някой сменял ли е, отзиви за афтер-маркет такъв, или вариант за ремонт, не съм проверявал колко ще струва в Бултрако, но първо искам да проверя за по изгодни варианти?

 

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде през март 2016-та се разтропа и моят обтегач на пистовия ремък. Взех 2-ра употреба от морга - 60лв.

От моргата казаха че е ок и дадоха гаранция че след монтажа ако тропа - ще си го вземат обратно.

Така и не се разтропа, до миналия месец, когато продадох Акорда.

Казват че такова решение не е трайно, но 4,5 години е приемлив период за цената си, а и беше оригинално, а не афтър маркет.

Принципно проблема е от умора и отслабване на пружината, но на никой не му се занимава да я сменя.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, ceco_accord написа:

Някъде през март 2016-та се разтропа и моят обтегач на пистовия ремък. Взех 2-ра употреба от морга - 60лв.

От моргата казаха че е ок и дадоха гаранция че след монтажа ако тропа - ще си го вземат обратно.

Така и не се разтропа, до миналия месец, когато продадох Акорда.

Казват че такова решение не е трайно, но 4,5 години е приемлив период за цената си, а и беше оригинално, а не афтър маркет.

Принципно проблема е от умора и отслабване на пружината, но на никой не му се занимава да я сменя.

 

 

Малко е дразнещо това тракане, верно чува се само при натоварване, климатик, повече консумация от генератора, и най вече при смяна на обороти или празен ход....

 

Питах за оферти и:

OEM - 460лв

Афтър маркет вариант 1 - 180лв

Афтер маркет вариант 2 - 200лв 

 

Ще видим дали ще дойде  неговия ред, но май ще се насоча към това от 200лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.09.2020 г. at 11:35, Angelov_88 написа:

надявах се че ще е от лагера на ролката и го смених преди половин година, но май няма да е от него

А така като щрака,снимай белязката на обтегача да я видим къде е и дали с нов ремък,би се върнала в граници.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка го смених заедно със ролката миналата година Октомври, толкова бързо ли да си е заминал.... Ще го снимам и ще пусна снимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид това. В зависимост от, коя страна е отклонението в белязката се сменя ремък или обтегач с ремък. В моя случай също лашкаше при включването на компресора. Оказа се омекнала пружина на обтяжкия механизъм. Ремък на не съм сменял, обаче според снимката белязката ми беше в норма и със стария механизъм, та не знам дали това е много акуратен начин за диагностика.Screenshot_2020-05-17-19-40-41-649_com.google.android.youtube.thumb.jpg.f6cf6386168ea9545a95f558efef63f4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук. Ако някой е сменял само лагера на ролката (знам че е възможно) да сподели какъв е, има леко свистене и ще го сменям но искам да се подготвя предварително с лагер а не знам какъв е.

ПП - без да забележа съм пуснал питането си в раздел за Акорд 8, не знам дали е същото но питам за лагер на обтяжна ролка за К24А3 на Акорд 7

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, CCord написа:

Колеги да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук. Ако някой е сменял само лагера на ролката (знам че е възможно) да сподели какъв е, има леко свистене и ще го сменям но искам да се подготвя предварително с лагер а не знам какъв е.

ПП - без да забележа съм пуснал питането си в раздел за Акорд 8, не знам дали е същото но питам за лагер на обтяжна ролка за К24А3 на Акорд 7

.

 

Редактирано от migga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16121686051202829972191299707065.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи благодарности на  <fenabg> !!!  

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...