Jump to content
Огнян

Препоръка за бензинов мотор

Recommended Posts

Здравейте. Имам бюджет от 5000 лева. Целта ми е покупка на Civik , бeнзинова, но се двоумя кой мотор да избера.Не съм фен на динамиката и високите скорости, предпочитам прост и доказал се мотор. Какво бихте ми препоръчали да търся ?

Редактирано от Огнян

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа общо-взето, няма как да сбъркаш с който и да е.

По-скоро гледай останалото...

@ceco_accord :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоя бюджет взимам 1.7  125 коня мотора (бензин втек!) , Който се слага в Сивик КУПЕ седма генерация . В момента за 6 пари колега продава Сивик вти 160 коня в страхотно състояние седан с 4 врати. Тия 1.6 хечове от седмата са ми адски грозни...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът не търси динамика и високи скрости. С оглед на това, предполагам, че не търси и високи данъци... ;)

@Огнян Колега, остава да уточниш малка и компактна или семейна? Също и голям багажник или малък?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Оги - виждам че сме градски.

Пиши ми лично (с тел) и може да се видим - да заформим моабет, та белким изкристализира правилната за теб Хонда. :)

Огледай какво има в нета от тук, и Враца, направи си кратко списъче с интересните за теб (не само Сивик), и се разходи да ги видиш на живо, за да имаш реална представа за моделите.

Примерно тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11597821461563755&slink=h79huy е интересна.

Същия Сивик 7 го има и с други мотори - по-малки, както и по-голям: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11599305356443105&slink=h79huy

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За компактна или семейна , по-добре джаз. Винаги бих си взел джаз за в града,че дори и да имам малко извънградско без магистрали. Още по малък данък. Другият вариант за този бюджет е Сивик 1.6 110 коня, но някак не ми харесва като концепция. Поправете ме, ако греша, но май няма други опции. Освен това моторът 1.7 е d17a9 (според Гугъл) и е икономик. Разходът е същият като на 1.6.

  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е отворен към алтернативи, ще обмисли и Джаз-а, 1-ва ген. Отговаря на потребностите и бюджета му.

Сивиците са или по-сложни и скъпи, или по-прости и евтини от заделената сума. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цеци. обаче за Джазката и 8 бубинки е нужно да споменем missfire също , че е доста срещано.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам, че повечето ти пишат за Сивик 7 ген. Ако ти допадат, скачай на някоя двувратка, задължително фейслифт, 2004/2005 изглеждат по готино, другото като мотор и окачване е еднакво. Има доста обяви за твоя бюджет, вземи е за около 3 и нещо 4, да ти останат парички да е обслужиш и само напред. Мотора 1.4 влиза в малкия данък, което е голям +, така или иначе 1.6 в това купе не е нещо бързо. Та аз бих ти препоръчал такава с 1.4. мотор

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продадох преди време 2003г. 1.6 - 110 кс. VTEC. Хечбек 5 врати на скромните но истински има няма 100 к км.... жената хич не кара много :( за доста години ....

 

Като купе и возия е перфектна, няма нищо общо с Калинката Жаз ;). Широка, удобна, комфортна возия и луксозно окачване....висока от асвалта ....климатика си го пускаш спираш кога искаш, а не като на Джаската - кога той иска :)

Багажника голям ....

Двигателя за да върви трябва си е във високите обороти :)

1.4 е умрел кон.... особено ако се пробваш да изпревариш :(.

 

Следващия 1.7 е смотан като 1.8 - 140 кс......който се слага пък на FRV - от 3 години съм с такава :).

 

Имал съм и Стрийм дълги години-  е такъв двигател няма по убав - К20 - 156 кс. Слагат го и на Сивика но трудно се намира ....направо уникален, а на Сивика като вървене и икономия е още по бърз. Много здрав двигател с верига. На Акорд също се слага и върви много.

 

 

ПП

най- важното е да е гледана колата .....

 

От Автокъща не вземай без ТЮФ валиден!

И за 3-4 бона ще е някаква каруца безподобна на 300 000 ...  ;(

редовно поддържана но със индийски части :) 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от iso_eu
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата каза, че търси Сивик и всички го насочиха за 7-ма, аз само опитах да дам полезно мнение за модела. И с бюджет от 5 хил. Ако ги даде всичките за такъв Сивик и то с малките мотори ( което за мен е безумие, такъв Сивик колко много трябва да струва, все пак несме 2015 ) и после ще е още по интересно да извади друга сума пари за регистрация и обслужване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав сивик - 1.6 110 кс, автоматик обслужен само с оригинални части, качествени масла като Amsoil, Honda кутиия, антифриз Honda, оригинален акумулатор Honda, нови гуми и два комплекта джанти едните  лети - 2003г. Без да люля до 180 км :) ЕВС спирачки зелена серия .....Оригинална боя.....На има няма 100 000 истински км. Климатик, 4 ел стъкла, ел огледала с отопление ....Гражданска, винетка....Всички документи от първия собственик и обслужвана само в Хонда.....

Аптечка, пожарогасител....резервна гума, крик...ключ.....въже...

Оригинални стелки два комплекта...

 

И съм Втори собтвеник ама не нов внос с трима собственика от Италия......струва минимум 6000 -7000 лв.....по 3000 лв няма читави :(.

 

ПП

Продадох го преди няколко месеца

:(

Не е важно колко е стара колата .... важно е как е поддържана и с какви части и течности!!!

 

ПП 

И като давате примери за цени от мобиле... барем имате ли идея за състоянието че коментирате цената ?

Сивк за да се продава за 3000 е купен за 1500 от автоджамбаза .....предтставям си в какво състояние  :) от Швейцария ..... :) леко “ремонтиран” от БГ майстори пребиваващи там....

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често , за да я продават на 6000 лв са я купили за 1000лв  или по-малко. Като сложиш превоза и някоя друга такса стават да речем 2000. След това за още 500 слагат кит, мацат с мечето и пускат някоя добавка. Търси се максимална печалба, която ако е под сто -двеста процента , просто джамбазът няма да има желание да си мръдне пръста... Разбира се има и някои по-съвестни , но са малко според мен... Следователно наистина от там трябва да купят някой мъртвец за да изкарат желаните пари.

  • Нагоре 1
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...