Jump to content
Yakub

Грешка при четенето на навигационния диск

Recommended Posts

Здравейте пак колеги, откакто си купих колата съм имал проблеми с навигацията.

Първо, че нямаше диск като го купих. Купих си за 30лв APN2 DVD, което си е правилно за тази генерация и префейса. Като го сложих, изписа ми грешка, че не може да го чете. Помислих си, че лещите са мръсни. Взех си почистващ диск и го сложих вътре и след близо 10 часа чистене вътре го изкарах и опитах пак същият диск, но пак дава грешка. Тъй като бях несигурнен във версията на софтуера на диска, който бях купил, реших да си направя сам един. Свалих си .iso файл с версия 2.06 и правилно го записах на диска, но пак дава грешка като си го сложа. Дискът който използвах е Verbatim DVD+R DL, който е най-добрият избор за тази цел. Вече нямам други идеи освен да сменя навигацията с нещо от моргата или просто да го пратя на ремонт към Alpin electronics, ама няма да е евтино.

Трикът с натискането на MAP MENU и назад заедно също не прави нищо.

Чудех се дали ако извадя батерията от колата, ще мога някак си да рестартирам системата, ако случайно си е някак бъгнато.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с почистващ диск. Сваляш навигацията и чистиш лещата. Аз използвам клечка за уши и си бях купил комлект за почистване, използвам само разтвора от него. Назад в темите има писано някъде. Ако пак не тръгне тогава мислиш за др. навигация, ако си сигурен в диска де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да пратиш линк към този конкретен почистващ комплект и темата относно разглобяването на навигацията? Потърсих, но не намерих упътвания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше отдавна. Компекта е Hama и го купих от технополис. Мисля, че беше и за почистване на цифрови фото апарати, но реално във всеки сервиз би трябвало да имат. Не намерих и аз къде беше писано точно, във всичко за акорд 7 генерация ли беше или другаде ... не успях да го открия. Нека и др. да се включат.

Намерих нещо, от стр. 60 и на долу:

 

Редактирано от goga
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има някой сервиз, който може да го почисти? Струва ми се, че напълно ще го нацапам, понеже не съм правил такова нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се мъчи повече, само ще се изнервиш и резултатът от почистването ако все пак е положителен ще е много нетраен. Доколкото знам това си е хронична болка на навигациите от префейса. Ако много държиш на оригинална навигация има хора които продават и монтират навигации от фейслифт, вървят добре и освен това имат карти на източна Европа. Другия вариант е китайска андроид навигация като вариантите са доста, има тема във форума и доста е писано и обсъждано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да посочиш къде мога да намеря тия хора? И ако си сложа андроид няма ли малкият дисплей горе спира да работи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния диплей не само, че няма да ти работи ами трябва да смениш целия панел с такъв без дисплей понеже остава фуга от близо сантиметър, ако ще монтираш китайски андроид. Човека, който монтира оригинални ти е градски.

 

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това имам предвид.Screenshot_2020-09-26-21-39-18-025_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.e0ad214decd2881395cd83eae13a2e36.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...