Jump to content
storish05

Покупка на Сивик Седан 8

Recommended Posts

Здравейте. Имам познат с Сивик Седан 8 1.8 140кс на 30 000км абсолютно реални.

Човека реши да я продава и в момента обмислям покупката и.

Колата мисля, че е 2010, но не съм сигурен. Изключително запазен автомобил е, какъвто в мобилето не може да се намери. Като екстри също е доста високо изпълнение.

Какво ви е мнението за Сивик Седан? Все още не съм се возил, предполагам другата седмица и това ще стане. И друго- какъв е този автомат и какво ви е мнението за него? Май не е i Shift... Има и пера на волана 3cfbf0b8121bd977488c6be0ba4ad148.jpgb16d8ece6ed9cd3a535771c9037be8f8.jpg

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е стандартна автоматична скоростна кутия. Колата със сигурност си заслужава, вози много по-меко от хечбека.

П.С. Колега, ако ти не я купиш, дай контакт с продавача, такава кола не е за изпускане!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е 2010та, а края на 2008г. или началото на 2009г ще ви излъжа. Май има всичко без навигация, парктроник и ксенон. На мен лично колата ми харесва, с изключение на стоповете, които не ги възприемам, но ще им свикна. Просто исках мнение за тези седани, защото много рядко се срещат.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Проверете за всеки случай това: https://www.consumerreports.org/cro/news/2014/03/free-engine-replacement-for-2006-2009-honda-civics/index.htm , https://static.oemdtc.com/TSB/A10-048.pdf .

 

Американските модели от 2006 до 2009г, потенциално могат да спукат цилиндров блок на двигателя - R18A1. Процентът от произведените е малък, но е хубаво да се провери при покупката, дали не е вече спукан.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е европейската версия и е от познат човек, който си я кара, но много рядко.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Европейски седан няма, освен хибрид 1.3. Има за азиатските пазари и амеркинаски/канадски 1.8 140кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zpa0, в съседна Турция правят/ха седан 8ма който е много близък до JDM на вид и не е 1.3 хибрид a 1.6 двигател R16A1. Скоро даже се продаваше един. 

P.S Още се продава, има го сайтовете.

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ги разбирам точно, но колата е сглобявана в Suzuka / Japan. По ВИН така излиза.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е Japan няма ядове. Единствено трябва да се внимава с USA - R18A1 и проблемът с цилиндровия блок. Аз лично карам такъв от няколко години и рискувах като го купих. До момента за щастие не е проявил този проблем.

 

Колата е много здрава. Като изключим кормилната рейка, която е кекава за нашите пътища и тук таме разни дреболии. На тия километри, които споменавате е като нова, напрво джакпот. :)

 

За Турция - да. Но това вече е за азиатския пазар. Има и за Африка модели, ако не се лъжа с R16A1. Но тук говорим за 1.8 140к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако се продаха 1,6  125 коня имаше и 1,8 140коня  още през 2009 -2010 аз ходих да ги гледам лично и от тогава много го харесах.Сега карам Хибрида с това купе и съм много доволен за 3 години и 32000 км съм сменил 2 външни и 2 вътрешни накраиника , 2 задни лагер главини и тантоните на предните носачи .Доколкото знам окачването е еднакво, части се намират .Взимай смело.

Редактирано от nakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги седаните 1.8 140коня. За къде са произвеждани че нещо се обърках от информацията която намирам. В България и Европа намират ли се ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...