Jump to content
Nikolai

Китайска Навигация за Акорд 2005 г

Recommended Posts

Здравейте! Появила се е обява за китайска навигация за дизел. Човека се кълне че става и проблема с климатроника е решен. Искам да питам дали има колега който е запознат с "творчеството" на този човек и да даде информация ако може. https://www.olx.bg/ad/multimediya-za-honda-accord-7-dizel-CID360-ID8imat.html

ето линк към обявата, има и още една от Смолян и смятам да я провера защото е на 100км от мен. А тази е в Разград и ми е малко далеч.

Благодаря предварително и се надявам да има решение вече наистина с тези недомислени мултимедий!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат с 2.2 i-cdti префейс с такава навигация. Не съм я "чоплил", но той каза, че всичко си работи. Попитах го специално за климатика - каза: ВСИЧКО :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Фейсбук групата на Хонда Акорд има доста информация относно мултимедията. Аз също проявявам интерес и следя от доста време тази тема. Вече доста хора с дизел пишат, че са си я монтирали и, че всичко е изправно. Свързах се дори с едно момче с дизелов Акорд, който ми изпрати клипче, че всичко му работи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм голям ползвател на фейсбук но ще съм благодарен да ми дадете някакъв линк към въпросната група да се информирам малко. Събота съм решил да ида да проверя този пич от Смолян и ще пиша какъв е резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отваря страница от този линк. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъедини се към групата. Може би за това не се отваря.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дава ми че съдържанието е недостъпно?

 

Вчера си направих разходка имаха 3 модела, които са уж за дизел пробвахме и трите. Резултата е незадоволителен, не пуска перката на климатичния радиатор, 3 от оригиналните куплунга няма къде да се поставят, малкия дисплей въобще неработи, така че все още приемам предложения и коректен линк към въпросната група във фейсбук.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира и не се публикува последователно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Nikolai написа:

Дава ми че съдържанието е недостъпно?

Не знам защо така. При мен се отваря линка. Ето снимка с инфото, което се опитвам да споделя. Може да пишете на човека.Screenshot_2020-09-27-16-51-20-624_com.android.browser.thumb.png.e0d80709a4db107dd3d214ebbb22e2ff.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 18 часа, Nikolai написа:

малкия дисплей въобще неработи


Няма китайска навигация, на която да работи малкия дисплей. Освен това и размера на горния панел е различен. Трябва да го смениш с такъв без дисплей. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да дам малко информация по-инсталирането за всеки които може да го интересува, Накратко това което правите е да лъже коммпютъра понеже при дизела има някакво реле за налягането и подаваната информация там е в аналогов сигнал а при бензина в дигитален поне това разбрах през google translate  за съжаление не разбирам испански, та това кара компресора да не работи на пълен капацитет или налягане(неможах да разбера) което ще повлияе на охлаждането лятно време и не може да се каже колко или дали би било вредно за климатичната система(за сега хората не са почнали да се оплакват но това го има от около 2 месеца),и да знаете за тези с фейслифт акорд на дисплея на таблота няма вече да показва температура на въздуха.

Ето видео за да видите нагледно как става инсталацията 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, ladion написа:

и да знаете за тези с фейслифт акорд на дисплея на таблота няма вече да показва температура на въздуха.

Ха! От това ли било. На мен температурата ми е забила на 28 и мислех, че има проблем с таблото, понеже на навигацията си ми я показва добре. 

Редактирано от prissnr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ladion , дай връзка към испанския да видя дали мога да помогна с нещо, ако трябва да се доуточни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Knoxville https://clubhondaspirit.com/foro/topic/150402-colaboracion-solucionar-el-problema-de-las-radios-chinas-en-diesel/page-14  заповядай, почва да става интересно мисля че към 25 страница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, аз помислих, че е някое конкретно мнение. Честно казано нито ми се четат , нито ми се превеждат 10 страници :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/28/2020 at 9:08 PM, ladion said:

и да знаете за тези с фейслифт акорд на дисплея на таблота няма вече да показва температура на въздуха.

А на преди фейслифтовите ще работи ли? Звучи странно да е различно за преди/след

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че на всички изчезва показанието на температурата от таблото.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

А на преди фейслифтовите ще работи ли? Звучи странно да е различно за преди/след

Преси близо година и половина слагах на мой приятел с 2.0 Sport преди фейса и при него изчезна температурата. Иначе за други проблеми не е споделил.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги вчера окончателно сложих китаеца и да споделя резултатите. След връзването перките включват и изключват нормално, климатика също според мен работи нормално духа си много студено и се контролира климатроника коректоно. Не смятам че има такава вероятност да пуска компресора с различен капацитет, по скоро се говори че ако не включва перките ще намалее полезното действие на термодинамичната реакция и лятото в жегата има опасност от прегряване на системата. Колкото до температурата на таблото и преди фейслифта неработи вече, при мен е застинала на -10 градуса. Въпроса е в една друга цигания която днес ми дойде на акъла и смятам да пробвам. При мен всичко минава през ДВД то, включително и има куплунг който свързва малкия дисплей със двд то, та циганията която измислих е да взема да вържа оригиналното двд към така свързния китаец и да видим дали няма да тръгне малкия дисплей и да започне и да отчита и на таблото температурата. Ако някой се е сетил преди мен ще се радвам да сподели опит!

0-02-0a-c4cea307972e92510d9dca979614be826e1b8f5c2a9443c3e7a86a06d47049ca_c8d7ce0e.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, може ли да споделите малко информация как вървят неща с китаеца ? 

Доволни ли сте и работи ли климатика ?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение за колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен:thumbs1:!

Като минус,отвлича внимание,но има опция,като запалиш и съдържанието на клипа, не се показва(само аудио).

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

450 лева-луди ли сте бе, хора?! Това е един комплект нови гуми, а и е ясен резултата от всичкото това разглобяване на 15 годишни пластмаси! И да сложиш нещо китайско на нещо японско показва колко държите на колите си! 

  • Харесвам 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.11.2020 г. at 17:29, JHM написа:

Доволен:thumbs1:!

Като минус,отвлича внимание,но има опция,като запалиш и съдържанието на клипа, не се показва(само аудио).

Пробвай като запалиш на място - дръпни ръчната и виж дали ще се появи картината.

Срещал съм мнения че някои китаици имат такава блокировка, но някои братушки я лъжат чрез фалшив сигнал (с копче) че ръчната е дръпната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Данчо82 написа:

450 лева-луди ли сте бе, хора?! Това е един комплект нови гуми, а и е ясен резултата от всичкото това разглобяване на 15 годишни пластмаси! И да сложиш нещо китайско на нещо японско показва колко държите на колите си! 

Пич, ти не знам за пасатор или за акорд говориш, но определено не си наясно с резултата при смяна. Като е китайско, да не би да е най-големия боклук на света? Нямаш си на идея колко читави варианти за навигация има за нашите коли. Още повече си нямаш на идея колко малко коли всъщност имат този избор (айде не са толкова малко, но определено не са 50% от 15 годишните коли). Акорда става в пъти по-модернизиран с читава мултимедия! Навигацията става използваема, музиката къде по-практична спрямо днешните разбирания... Моля те не се изказвай неподготвен без дори да си пробвал!

 

450 лв нови гуми... Те са сигурно най-евтините гуми, а точно там не трябва да пестиш!

Тази тема е за хора, които имат интерес към тази ОПЦИЯ. Ако ти нямаш, просто не пиши!

Редактирано от smirky
  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особенно и в моя случай с обикновенно аудио,нищо не губиш,а с монтажа й имаш целия андроид "асортимент", на една ръка разстояние.

Външната температура не е на таблото ,а на дисплея на мултимедията.Така,че не я губиш,като опция.

Има екуайзер,с който настройваш (аз поне слухово,без нужните аудио познания) звука.

Най много се "озорих" с прекарването на кабелите на dvr и задната камера.Отпред всичко е просто и ясно пъхаш буксите и тръгва.

За меломаните има и комплект кабели с букси за външен усилвател.Старата в кашонче и стои за резерва!:thumbs1:

 

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, smirky написа:

Пич, ти не знам за пасатор или за акорд говориш, но определено не си наясно с резултата при смяна. Като е китайско, да не би да е най-големия боклук на света? Нямаш си на идея колко читави варианти за навигация има за нашите коли. Още повече си нямаш на идея колко малко коли всъщност имат този избор (айде не са толкова малко, но определено не са 50% от 15 годишните коли). Акорда става в пъти по-модернизиран с читава мултимедия! Навигацията става използваема, музиката къде по-практична спрямо днешните разбирания... Моля те не се изказвай неподготвен без дори да си пробвал!

 

450 лв нови гуми... Те са сигурно най-евтините гуми, а точно там не трябва да пестиш!

Тази тема е за хора, които имат интерес към тази ОПЦИЯ. Ако ти нямаш, просто не пиши!

Може и да е удобно, но при положение, че имаш запаметени 12 радиостанции и смартфон, нито музика ти трябва, нито навигация! За мен си е излишно главоболие всичко това. Като захлебим за по-нови коли или просто с времето, всичко това ще е фабрично. 

И има доста добри гуми(16-ки) за по 110-120 лева, недей така! 😁😉

  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, виждам как промотираш всесезонни гуми по други теми, мерси...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, неразбиращи да не коментират. 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам ти си единственият с претенции, които дава наклон на другите. И ние сме баламите ;) 

п.п. а това, че телефона ти е китайски как е по-различно от китайската навигация ? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.11.2020 г. at 13:02, Данчо82 написа:

Моля, неразбиращи да не коментират. 

 

Опаа. Ти ли си разбиращ?

Аз като нерабиращ мога да кажа: имам китайска навигация и си заслужава на 100%. Ето тук има повече информация: 

 

 

П.П: Не пестя от гуми и спирачки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес монтрах китайска навигация. Моята е дизел 2.2 2007г .Не работи малкия дисплей, но не е проблем. Не тръгва и вентилатора на парното ,но след окъсяване на два кабела тръгна . Температурата от таблото изчезна и се премести на мултимедията,ако някой се интересува да пише, защото има разлика :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали да не премина и аз на китаец, какво е най-голямото предимство пред премиум аудио с блутуут модул и навигация на телефона ? Има ли проблем с усилвателя ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предимствата са няколко, да не кажа много. Недостатъците са, че изчезва показанието за външната температура от дисплея, който вече е коментиран, неработещия малък дисплей на моделите със заводска навигация и фоновия шум на тези с премиум саунда. Последното се получава от наличието на външен усилвател, който  явно не се разбира с китаеца. Във фейса има доста теми по този проблем, но май остават без решение.

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...