Jump to content
Тъмнозелен самурай G86-P

Втори ключ

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имаv следния въпрос относно втори ключ на Акорд 6 F18B2. Наличен втори  ключ (като резерва), не съм го ползвал само преди доста време някъде 5-6 месеца го пробвах и всичко беше О.К. Днес отново пробвах, но освен да отваря бравата (шофьорскат врата) и багажника за друго не става. В патрона за запалване влиза , но не се завърта. Някой, ако има подобен опит моля да сподели (предполагам, че не го разпознава).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключът е метална нарязана пластина, която, когато се вкара в мястото наречено ключалка и е за нея , пзволява превъртането и в опеделена посока. Няма нищо електронно в принципа на секретен ключ и секретен патрон. Ключ и ключалка сработват , а не се разпознават един друг. Следователно за какво разпознаване се споменава и на мен не ми е ясно. 

Принципно може да се гадае какъв може да е проблема, но само след оглед от компетентно лице би станало по ясно.

Примерно , този който не работи в момента е бил по износен и е бил на границата спре да работи . След ползване на другият по добър ключ, износването е продължило без да оказва върху него влияние. Като се смени с първият по износен, се получава нежеланият ефект.......

......А може просто да не си успял да вкараш ключът до край и за това да не е сработил.  Ако е от онея модели дето ги слагат и при Роувър..... Може и ремонтче да трябва.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
35 minutes ago, docev said:

Ключът е метална нарязана пластина, която, когато се вкара в мястото наречено ключалка и е за нея , пзволява превъртането и в опеделена посока.....

Благодаря за отговора, неработещият е нов ( в смисъл неупотребяван ) затова се зачудих защо прави така естествено са абсолютно еднакво нарязани, интересното е, че по-рано си палеше, а сега даже не се завърта

 

 

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно тогава , не си го вкарал хубаво до край. Опитай пак. И погледни единият и другият до къде влизат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 hours ago, docev said:

Вероятно тогава , не си го вкарал хубаво до край. Опитай пак. И погледни единият и другият до къде влизат.

а възможно ли е да се е поизносил нещо патрона заедно с оригиналния ключ, който си е доста употребяван (всъщност винаги) а вторият е като нов и лъскав и затова да не иска да се завърти? колата е на 157 к км

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно макар и да не ми се вярва точно това , а и няма логика да е така щом онзи е чисто нов, и за 5 месеца , също не се връзва.Освен ако без твое знание ако си я оставял някъде и е направил проблем контактният патрон , майсторите сами да са корегирали и да не са ти казали. Както казах по горе без да се види може боб само да хвърляме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи ключовете един върху друг и ги сравни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този, с който палиш в момента отключва ли вратата?

 

Иначе да - око да види, ръка да пипне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Krasi-mir написа:

А този, с който палиш в момента отключва ли вратата?

Да всичко отключва

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, docev said:

Всичко е възможно макар и да не ми се вярва точно това , а и няма логика да е така щом онзи е чисто нов, и за 5 месеца , също не се връзва.Освен ако без твое знание ако си я оставял някъде и е направил проблем контактният патрон , майсторите сами да са корегирали и да не са ти казали. Както казах по горе без да се види може боб само да хвърляме.

Не е бърникана колата и запалването, ще се ходи на ключар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се е заключил воланът? Пробвай да вкараш ключа в патрона и да завъртиш волана наляво-надясно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, не, това бе първото, което пробвах, между другото някъде ми се мярна, че неотдавна си ползвал услугите на ключар, ако е О.К. може да консултирам случая с него?

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами консултирай се. Темата му е в раздела за сервизите. Беше много отзивчив и отговори на въпросите ми, като бях при него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, Knoxville said:

Ами консултирай се. Темата му е в раздела за сервизите. Беше много отзивчив и отговори на въпросите ми, като бях при него.

Аха ок,мерси, ще се свържа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...