Jump to content
rgsphot

Honda Jazz- ниски обороти при изключена от скорост кола и гаснене

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам Хонда джаз 2006 бензин, от седмица имам следния проблем: Когато колата е махната от скорост и не е в движение оборотите започват да падат, колата сама ги покачва малко, това се повтаря един - два пъти + - и колата гасне. Проблемът не се проявява винаги. Мой познат ми каза, че проблемът би трябвало да се реши с почистване на дроселова клапа и че било нормално за модела. Тези дни ще я оставя на сервиз за да я погледнат, но момчето там ми каза, че почистването не давало гаранция. Има ли някой със сходни проблеми или идеи за решение?

 

Освен това има и друг казус: пека на колата свети, но на няколко сервиза не откриват нищо, когато я закачат. От скоро обърнах внимание, че понякога чека започва да мига за няколко секунди , после спира, но пак си свети.

 

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заедно с дроселовата клапа, да почистят и ЕГР пътищата от изпускателните колектори, ЕГР клапана, да проверят ламбда сондите дали са в ред. Също и 8-те бобини и свещи.

Поне като ще влиза в сервиз, да се провери всичко, за да не ходиш втори и трети път.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...