Jump to content
fenabg

Питане към водещите "професори" във форума?

Recommended Posts

Майсторе! Точно от специалисти, като теб, форумите имат най-голяма нужда... Не е лесно да се ,,търпят" мнения и коментари, конфронтиращи се с твоят практически опит, НО това не може да се промени в днешно време...🙈🤐😊

Може би, модераторите да променят тактиката си в тези теми... И аз самият  виждам опасността, нови и неопитни колеги, да си навлекат  големи бели по колите...!

Бъди здрав 👍💪👍

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, ако и ти си тръгнеш, тоя форум става социална мрежа!

Бранко също абдикира, както и други, преди него.

Винаги съм смятал, че знанието - особено когато е подплатено с практически опит - струва уважение, което имаш, но и пари!

Защо за толкова години и сменени управляващи, това не се случи?

Защо тук всичко е на доброволни начала и съответно е временно - кой колкото понесе?

Защо многото добри идеи относно форума, останаха само като писаници, а не се реализираха?

Що така бе Миме???

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен, присъединявам се към молбата да размислиш! Винаги с интерес чета мненията ти. Форумът наистина има нужда от повече такива хора.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като има нужда от Фена - как го адмирира - освен с лайкове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фена, много добре си знае колко консумативи е продал и колко коли е ремонтирал благодарения на рекламата, която си прави във форума, та си мисля, че каква по-добра адмирация от това. Иначе чест му прави, че помага и безвъзмездно, но няма как да се очаква във форум да пишат само майстори, а като се има предвид, че ако отидеш на 10 различни майстора има голяма вероятност да чуеш 10 различни диагнози, не виждам какъв е проблема. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Rakeem написа:

Фена, много добре си знае колко консумативи е продал и колко коли е ремонтирал благодарения на рекламата, която си прави във форума, 

 

Искаш ли да ти стана работник да движиш всичко което ми се налага , да плащаш всичко което се налага аз ти давам всичко и само ще ми плащаш заплата ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбираш правилно, аз нищо не искам и нищо не намеквам, а казвам директно, че присъствието ти във форума не ти носи само 'лайкове' и според мен е правилно да продължиш да бъдеш част от него. Не всички тук си вадят хляба с ремонт на двигатели и няма как да очакваш всички да дават компетентни мнения, още повече, когато има хора, които с това си вадят хляба и правят грешки, не визирам теб. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фена не му е проблем да помага и обяснява.

Проблем му е че става, пие кафе и почва на теория 2-часово ремонтче, но през 5 минути му звънят за помощ или съвет, иии денят отиде, а ремонтчето остана за утре.

Колкото повече разнородни диагнози по 1 проблем, толкова повече телефонни разговори до него. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ceco_accord написа:

На Фена не му е проблем да помага и обяснява.

 

 

 

Screenshot_20200910-094307.png

 

 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Познавам Ванката, щом и на него му е писнало -смятайте. Наистина смятам, че има колеги от форума които прекаляват с мнения. Както се казва " на всяка манджа меродия". Те си знаят кои са- неведнъж са  се излагали.

Ванка не се ядосвай, който те познава знае какво, колко знаеш какво правиш и как го правиш и какъв човек си, така че ръцете и ума няма да ти вземат.

Аз за себе си знам ако имам проблем на кого може да се доверя, За останалите който на когото..

 

Бъдете здрави.

Редактирано от Andon D.
правописни грешки
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некомпетентните имат право да си останат такива, но ако дават погрешни мнения, трябва да бъдат спрени, защото форумът е нещо като институция и априори се ползва с доверие.

За съжаление модовете нямат опита на работещите, като Бранко, Ванката и др., а те пък нямат времето да следят всички въпроси и отговори.

И така - става "манджа с грозде" и оправия няма, ако всеки искащ минутка слава не си е авто цензура и не внимава дали пише поради знание и опит, или само поради "1 леля каза".

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, fenabg написа:

 

 

Screenshot_20200910-094307.png

 

 

Мда. А вечер вместо да отделиш време на фемилито, или за някой филм или книга - четеш Л.С.-та и месинджера.

В редките случаи когато ти досаждам, винаги се питам спешно и важно ли ми е, та да те безпокоя. Длъжник съм ти, та някой ден ...

Жив и здрав бъди и не се давай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 minutes ago, ceco_accord said:

За съжаление модовете нямат опита на работещите, като Бранко, Ванката и др., а те пък нямат времето да следят всички въпроси и отговори.

Модовете също нямат време да следят всички теми, разчитаме на доклади от потребители.

 

За контрола на верността на информацията, разбира се, си съвсем прав, че ако се прави, това трябва да става от технически лица с опит, каквито няма сред екипа в момента.

 

По въпроса дали трябва да се контролират постовете и да се трие невярна информация също има две страни. Това кой как ползва форума и колко се доверява на информацията в него зависи от съответния потребител – процес на контрол на верността на информацията няма и потребителите сами трябва да преценят на какво и кого да се доверят. За съжаление няма как да е по друг начин – всички (включително и модераторите) участват на доброволни начала, а и за парична печалба от форума не може и дума да става. Разходите са повече от приходите и доколкото ми е известно никога не е било обратното.

 

  

2 hours ago, ceco_accord said:

Защо за толкова години и сменени управляващи, това не се случи?

Защо тук всичко е на доброволни начала и съответно е временно - кой колкото понесе?

Това не го разбирам, честно казано. Предлагаш да се финансират потребители на база принос към форума? Как?

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Pavel_Pavlov написа:

За съжаление няма как да е по друг начин – всички (включително и модераторите) участват на доброволни начала, а и за парична печалба от форума не може и дума да става. Разходите са повече от приходите и доколкото ми е известно никога не е било обратното.

А трябва да е.

За съжаление, през годините не намерихме работещ механизъм, а и "нямахме топки" да го създадем и внедрим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това не е от сега бе Цецо.

Почти всеки ги знае тука "проблемите",но трябваше екипа,в който сте всички вие, да беше извадил самурайския меч и да сече и взима кардинални решения,като гореспоменатите абдикирали,някога.

Всеки един, нямащ опита на Фена може да е в списъка му,но контрола е изцяло във ваши ръце.

П.П.-Механизмите,не ги знам🙂!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безволието води до анархия, а "сечта" прокужда.

Други са решенията.

Правихме живи и онлайн срещи, мъдрувахме, променяхме, стана по-добре, но не и кардинално ОК.

Не е трудно да се направи каквото трябва. Трудно е да се реши - какво трябва да се направи. Как другите могат, а ние - "доброволно и кой колкото и докогато иска, па и колкото е вярно"?

Какъв е проблема раздел технически да е с платен вход?

Какъв е проблема да има символичен "членски внос" и отворен достъп на членовете?

Там да са материалите създадени от хората посветили се на определена тематика.

Там да е и раздела "помощ от спец" - където всеки може да пита Бранко, Ванката и т.н. за конкретен проблем - знаейки че ще получи "верен отговор".

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Объркан 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

""Там да е и раздела "помощ от спец" - където всеки може да пита Бранко, Ванката и т.н. за конкретен проблем - знаейки че ще получи "верен отговор".""

С това съм съгласен. Нека да е предложение и да се обмисли. Иначе спецовете ще са все по- малко, а  съвети от хора компетентни по "всичко" ще преливат.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които ме разбраха и казаха добра дума. 

Продължавам да питам ,и ако може да ми отговорят доблестно пишещите" колко работещи двигателя сте сглобили та да давате акъл ?

Айде сега погледнете снимката на износен лагер и на ръждясалия!!! По горе и ми кажете има ли разлика .

IMG_20200910_125738_557.jpg

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pavel_Pavlov не си точно прав. Виж ми предупреждението наложено от колегата ти с цитат по спомен "и най голямата глупост на този свят да е написал" 

Точно след няколко дни имаше гениален пост от въпросният колега на тема lpg обяснявайки  как понеже GPL е в газообразно състояние, бутилката събира по малко газ през лятото. Абсурд. 

Ванка води се от сърцето си, то е огромно според мен. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, ако не беше този форум, нямаше да познавам Човека и Майстора в твое лице, а така също и Бранко от Русе... Сигурен съм, че както е имало други преди мен, така и много други след мен ще имат нужда от помощта ви... Така, че нема се даваш и да бегаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се правят платени секции от форума и прочее е безсмислено и нищо добро няма да донесе, според мен. Освен това всеки чете или пише във форуми, сайтове, чатове и фейсбуци на собствена отговорност и ако му липсва критично мислене - това си негов проблем. Тоталитаризмът го отхвърлихме (засега), а ще е жалко да станем и като западняците, да слагаме цена на всичко. Има два-три други форума на различна тематика, които вече не посещавам, защото са толкова елитни, че в тях си пишат и отговарят двама души. Сори за оф-а.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, inspektora написа:

 Отдавна са измислени методите за финансиране на такива онлайн форми - реклама и платени търговски потребители (т.е. пак реклама).

Няма смисъл да откриваме топлата вода.

Прав си, но на нас нещо не ни харесаха рекламите.

Не настоявам, просто размишлявам.

Те и проходите Шипка и Петрохан ни кефят, но ако там има тунели - ще си плащаме.

Но темата на Ванката е за друго, та да не цапам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята с платена секция на @ceco_accord в даден форум не е въобще лоша ако ти отговаря специалист. Когато човек иска експертно мнение да кажем - зъболекар, майстор по плочките, водопровидчик, електричар и тн..., винаги си плаща, нали? Защо да не се направи символична такса и когато човек попита в даден раздел, специално направен за това, да му отговаря майстор? Естествено, че ще е съобразено с това, че е онлайн и колата няма да е пред майстора но все пак. Всичко това не значи, че човек който не внася такса не може да чете, просто няма да може да пуска теми в съответният раздел без да е платил месечна символична такса. За мен идеята е добра стига и майсторите и админите да го съгласуват и да го сметнат за добра идея. @inspektora, може и да се окаже, че е първият такъв форум но какво лошо има в това? Не вярвам някой, който иска да получи компетентен съвет или мнение да се расърди, че ще трябва да внесе крупната сума от 2-3 лева за 1 месец да кажем :) 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора няма нужда да плащате не е нужно. Няколко пъти пожелах да си плащам за обявите но при едно условие да не съм единственият такъв .разходите не са мега за един форум ако поне 5 човека плащат за своите обяви . темата се отклони маскимално ! Такса с код за годишен достъп от 1 левче би решила всичко . Но темата ми не е за това ,а за това че всяка жаба трябва си знае гьола . Някога някой да е видял да пиша за газови уредби? Факт е че мене ми писна от 2006 година съм тук и как нещата винаги вървят така и се насира в буквалния смисъл. 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми как жабата да си знае гьола като модератор си затваря очите. Явно горният ми пост остана неразбран. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vespa, мислех да ти отговоря, но реших, че темата ще се отклони много и реших да не го правя тук. Това, което цитираш по спомен, не отговаря на съобщението от колегата, който ти е пратил предупреждение. Ако решиш, може да продължим на лично.

 

Важно е всички да се третират еднакво. Хора, които са правели реклами на бизнеса си по темите, са били предупрежадвани за това като платената реклама е опция. Съответно това е спирало рекламата или съответните мерки са вземани. Следим доколкото можем за такива неща, но (отново) разчитаме и на репорти. Не ми е известно репорт да е останал неотразен. И, разбира се, правили сме грешки, не твърдя обратното.

 

Съгласен съм, че темата се отклони – Фена искаше да отправи апел към други потребители. Ако е имал и друга цел, мисля, че ще каже.

 

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо лошо в това да има раздел - "Потърси съвет от спец", или "Питай "Спеца", в която  срещу символична сума, доказали се хора да отговарят на въпроси..... защото колкото и да искат да помогнат такива хора, това малко или много отнема от тяхното време, и предполагам пречи на основната им работа.  Споменатото по-горе относно невъзможността на отговарящия да види и диагностицира на място трябва да се отчита от питащия. 

 

Доколко питащите ще се съобразят с дадените препоръки, си е тяхна работа и ОТГОВОРНОСТ.

 

Репутацията на доказалите се хора е достатъчна гаранция за правотата на дадения от тях съвет.

 

Не виждам нищо лошо и в това да има подобна сума за членство във форума, на годишна база примерно. Нямам идея колко струва издръжката на форума, но предполагам, че необходимата сума няма да е толкова голяма, с оглед на броя членове на форума. Нека админите да кажат една примерна сума, ако имат тази възможност. Не на последно място е и техническата възможност да се осъществи нещо такова.

 

Относно практиката на колеги да пишат във произволни теми с цел трупане на брой мнения предполагам, без оглед на това дали се притежава засегнатия в запитването автомобил, или личен опит засягащ питането .....  за мен това не е коректна практика въобще.... но нека оставим питащия да прецени на доколко да вярва на казаното.

 

Ще бъде много жалко, ако поредния разбиращ и можещ човек напусне форума - разбрах, че един такъв (Markony (Бранко)) вече не е редовен участник. От личен контакт мога да потвърдя какъв човек и специалист е той.

 

@fenabg Иване, не те познавам лично, но съм получавал съвет от теб за възникнал проблем и мнението ти беше важно и полезно за мен. Според мен не е правилното решение да напуснеш форума, въпреки, че само ти знаеш колко силно е чувството ти на неудовлетворение когато се опитваш безвъзмездно да помогнеш на някой, а се случва почти обратното...

Нека оставим питащите да преценят на кого колко може да се вярва, на база изградена репутация и доказана компетентност.

 

 

 

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време като повдигнах въпроса ,че изчезват светилата по хондите много бързо от форума -двигателя на форума ,някой ми отговори ,много им здраве и без тях сме щяли да минем ,не няма да минем ,така се обезмисля всичко ,мене пък ме запомнили със щуротийте в казармата -смея да твърдя ,че и аз съм дал акъл за това онова по хонделите ,ама това се е загубило някъде по трасето .Пък Ванката е много точен човек ,то и той ако изчезне от форума и направо го закривайте -за бранко не знаех че го няма ,много рядко влизам отдавна ,и той нямаше грешка ,дали и тук не трябва да се свика велико народно събрание,а?

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина темата се отклони. Впуснахме се да защитаваме един доказал се специалист. Не това бе въпроса. Имаше питане към даващите компетентни мнения. Не видях отговор. Или са много глупави или са мишоци. Знам или подозирам за кои хора става въпрос, даже видях че следят темата. Както написах няма включване, извинение или нещо такова. За съжаление рейтинг не се постига с безразборни мнения за всички модели на хонда. Всеки надявам се здравомислещ човек може да се опита да помогне с мнение за проблем който той е решил сам или с помоща на професионалист.

Продължава ли се с тази практика, не казвам някой от модераторите да следи безумни мнения, то е въпрос на самосъзнание, няма да има един желаещ да споделя. Да не отварям и дума за правопис и т.н че отиваме другаде.

 

Това е от мен за темата. Ванка бъди жив и здрав. Който те познава знае, който не, губи.

 

Хубав ден!

 

 

И наистина последно -някой запита ли  се защо не пишат Емича, Слави CRV  и други от старите колеги.

Приключвам с темата.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Сливане на два поста
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не мисля че точно Емича тряба да намесваме тук .

Аз , (не че преглеждам всичко, особено след новата визия на форума щото много ме дразни ) съм видял доста добри и компетентни неща от него. 

Друг е въпросът наистина , че онези които аз наричам форумни тролове , едно изречение не са написали защото са се познали в изречението на Фена.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@docev , въпросът беше защо Емича (и Слави) все по-рядко пише във форума, а не защо не отговаря на въпроса на Фена. ;)

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид. Благодаря Краси.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм ЗА да има последвствия за хората, които поради липса на знания и опит пълнят темите с недостоверна информация, подвеждат колеги и не на последно място развалят авторитета на този хубав форум!

За мен е чест да познавам Фена (няколко пъти съм си правил колата при него), и само мога да му кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ, пази се и бъди здрав приятелю!

Редактирано от diezz
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg

Ванка, какво стана бе човек? Кой те ядоса толкова?

Не се тормози и не се връзвай! Твоите постове винаги са необходими и важни за форума!

Който иска - да се съобразява. Който пък не - си е за негова сметка.

Важното е да не спираш да пишеш!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...