Jump to content
Yakub

Какъв антифриз трябва за Акорд 2004 2.2L i-CDTI?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Бях докарал колата на ремонт и са ми сменили антифриза и забелязах, че е зелен. Това нормално ли е или трябва да е някаквъв друг цвят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е оригиналния

post-3845-0-47147400-1477264386_thumb.jpg.c46c00a48878790b159644b16940ff92.thumb.jpg.1208915e93956bb790e3e9aa366723fe.jpgpost-3845-0-94791000-1477264370_thumb.jpg.6b18ccedb48366ee609f41c6dd7dfd3d.thumb.jpg.36d119f0d083d52865b6b39db52e7f35.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази "солена" сметка поне антифриза е точният. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, ExpandWeiner said:

Здравейте колеги! Бях докарал колата на ремонт и са ми сменили антифриза и забелязах, че е зелен. Това нормално ли е или трябва да е някаквъв друг цвят?

Те са ти написали в сметката на листа  CARTEHNIC нещо си,като не знаеш с какъв си бил преди това,те пък са сложили каквото намерят там.

Изобщо манджа с грозде.

За 45 лв са ти сложили 3л този като за 65лв е можело да се вземе оригинален на Хонда и то 5 л.

https://honda-solaray.bg/product/1514/antifriz-gotov-za-upotreba-vsesezonen-tip-2-pro-honda-5l.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го сменя ли? Ще прави ли проблеми тази зелена течност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да и стане. Не мога да разбера какво толкова се драматизира с тоя антифриз? 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всяка марка антифриз си ползват различни добавки и технологии. Някои са съвместими, но не всички. Просто искам всичко на колата да е както трябва :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че сам намери отговора .🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости ама глупости... Вие не само сте донори на пари, ами и сте адски заблудени, без да ми се впрягате като госпожички.  Вървете някои технически да Ви обясни как стоят нещата с тоя антифриз, цветовете и каква е основната му цел. Именно да не замръзва при определени условия, говорим освен за всичко и за стандарти, щом един антифриз е зелен, той покрива изискванията на всеки друг зелен.  Майсторите много Ви обичат, имат да Ви се смееят на добавките и чудесиите, белким за еб*вката сложат вода в колите Ви, та седи и гледай как неще да умре, о чудо, о приказ. 

 

Това е кола пичове, тва не Ви е детето, осъзнайте го, че ставате като майките от бгмама вече... 

Редактирано от sashua
  • Харесвам 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола, кола, ама за много хора е най-скъпото имущество. Какво лошо има някой да се старае да не съкращава живота на иначе изстрадалата 15 годишна машина?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво съкращава това, че не е сложен оригинален антифриз на Хонда в тая кола, знаеш ли, че засягаш тая тема, мога да ти кажа, нищо!?

 

И в крайна сметка, какво е колата, а да имущество, не ти е господар, че да му робуваш и да даваш пари, за които си работил, по нея за щяло и нещяло (много внимание тука).

 

Колата е да върши работа, да ти доставя удоволствие при возене и да изпълнява основната си цел: да те заведе от точка А до Б. Трябва с тая мисъл да стават и да си лягат много хора, за да си помогнат, че няма кой друг. 

Редактирано от sashua
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, sashua написа:

Глупости ама глупости... Вие не само сте донори на пари, ами и сте адски заблудени, без да ми се впрягате като госпожички.  Вървете някои технически да Ви обясни как стоят нещата с тоя антифриз, цветовете и каква е основната му цел. Именно да не замръзва при определени условия, говорим освен за всичко и за стандарти, щом един антифриз е зелен, той покрива изискванията на всеки друг зелен.  Майсторите много Ви обичат, имат да Ви се смееят на добавките и чудесиите, белким за еб*вката сложат вода в колите Ви, та седи и гледай как неще да умре, о чудо, о приказ. 

 

Това е кола пичове, тва не Ви е детето, осъзнайте го, че ставате като майките от бгмама вече... 

С цялото ми уважение към всеки един колега без значение от пол и възраст но мога да кажа,че това горното изобщо,ама изобщо не отговаря на истината (за цвета де).

Е той фена за това се цупи.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги историята става по-интересна. Потопих една кърпичка в резервоара на антифриза и излиза като вода! Това изобщо антифриз ли е? Cartechnic прави жълт антифриз но не знам дали е точно такъв.

IMG_20200913_170019.thumb.jpg.1d6a7b9344e19dce823fa8420a2b5852.jpg

 

Дори на капачката прилича на вода.

Мисля, че причината за зеленото е зеления гръб на телефона ми, но дори и с фенерче изглежда леко зелено.

IMG_20200913_170633.thumb.jpg.1107ff1656df0708010e1881d2023076.jpg

Редактирано от ExpandWeiner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, ExpandWeiner said:

Колеги историята става по-интересна. Потопих една кърпичка в резервоара на антифриза и излиза като вода! Това изобщо антифриз ли е? Cartechnic прави жълт антифриз но не знам дали е точно такъв.

IMG_20200913_170019.thumb.jpg.1d6a7b9344e19dce823fa8420a2b5852.jpg

 

Дори на капачката прилича на вода.

Мисля, че причината за зеленото е зеления гръб на телефона ми, но дори и с фенерче изглежда леко зелено.

IMG_20200913_170633.thumb.jpg.1107ff1656df0708010e1881d2023076.jpg

Ако не ти е проблем изкарай с нещо, в прозрачна чашка да го видим. 

Жълт антифриз , Cartechnic писали ама кой точно сложили, ако е жълт гледам е най-евтиния на фирмата

Ще излезе че доста поразии са направили в тази  фирма.

Не трябва да е като вода ,освен да охлажда антифриза  помага за добрата  работа на водната помпа,тоест и смазва и това да се усеща като го пипнеш.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторът, както каза Павката, "да охладим страстите"!

На близване трябва да е силно сладникав. Ако ДА, значи не е вода.

Сложи малко от него във фризера. Ако не се сгъсти като боза, значи не е вода.

Иди в нормален сервиз и нека го премерят на какъв градус е - повечето прилични сервизи имат уредче.

Тогава вече можеш да се поуспокоиш и да гледаш цвят и каквото там те тревожи в него.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти направят ремонт за 3400 лв,да ти сложат най-евтиния антифриз  от въпросната марка с който после да се чудиш вода ли е какво е,не не съм съгласен.

Това с близването да  не прекали че е отровен.

Аз не бих го държал това нещо  в колата ,вода ли е антифриз ли е и да се чудя ок ли е или не.

Да  отиде да го премерят,да се види колко са го разредили.

После сам да реши какво да го прави.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш го отговора защото те уважавам,и съм благодарен за съветите които си ми дал.

Благодаря и за частите които си ми продал винаги са били на нужната качество.

Години карах с този антифриз защото като купих колата,го оприличих на зелен антифриз, този който беше вътре в разширителния съд.

Моя грешка,поправих я преди  година.

Антифриза който използвах тогава"MANNOL зелен

993311844_.thumb.png.b17b6a1754543d0d857a56dbe7ec6d72.png

 

Видях мотора си отворен,и вътре блока беше като изронен цимент,на зърнеста структура.

Плюс два маркуча от охладителната система които майстора е смени,той каза че били раздути и размекнати.

Аз си смених пък маркуча който влиза в разширителния съд ,той накрая беше също размекнат като пластелин,частта която е винаги в въпросния антифриз.

Това ме накара да сложа ОЕМ антифриз на Хонда.

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20 годишни бангий армировката на маркучите е само спомен от минато , едно прегряване и надуването им стават като смок глътнал  плъх ! Друго от каране с вода и прегряване алуминия също може да почне да ерозира . Така че не си си решил проблема с оемския антифриз но не е само той и поне 80% от хондите в Бг не са с оем !   Пак ти казвам спри се и пиши само там където  ти е силата !  
Искрено се извинявам на автора че му оср@х  темата .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...