Jump to content
doorsun

Тел за пристискане на късите светлини липсва

Recommended Posts

Здравейте, вчера ми изгоря крушката за късите светлини и като истински българин взех да си я сменям сам, но изпуснах телчето, което заключва крушка и я държи стабилно.Временно пъхнах един парцал отзад, за да я притиска не знам дали е проблем от високата температура да не запали, макар че той е в пластмасовия корпус на крушката?По-важният ми въпрос е как се казва въпросното телче, че търся за части из интернет и не го намирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си стоманена тел и си сгъни една скоба, не е нищо сложно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може би ще стане, но самата тел е огъната на доста места и ще трябва менгеме за по-прецизна работа, а аз съм в апартамент...даже и гараж нямам, предпочитам да я купя вместо да се мъча, че видях резултата какъв е :D Те май не ги продават отделно?И в алиекспрес търсех...няма...или не знам с кои ключови думи да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакво менгеме не ти трябва, най-много чифт клещи и другата скоба за мостра. 

Преди време баща ми си беше изгубил неговата и му направих една и още си я ползва. 

Иначе пробвай по автоморгите, ама надали някой ще ти продаде само скобата. 

 

Ето това се намира в нета срещу 50лв без доставката, мисля да почна да произвеждам  http://xenonland.com/bg/product/3737/skoba-adapter-darzhach-za-d2s-ksenonova-krushka-za-farove-na-honda-accord-7-8-2003-2005.html

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май така ще стане накрая ама като я обслужвам след Нова година трябва да възложа тази задача на хората в сервиза, наистина едва ли ще дадат само скобата, аз търсех сред новите части, но това липсва.Мерси за съвета :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само махни тоя парцал от там и измисли нещо друго временно, да не стане някоя беля. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано нещата, които се сещам и биха запълнили празното място между лампата и задният пластмасов капак са все лесно запалими :D в случая сложих една микрофибърна кърпа за почистване, защото нямах друго под ръка.Някакви идеи с какво да я заместя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре парче стиропор добре омотано с изолирбанд.  

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че стиропора е по-добре.

От една страна е по-леснозапалим, а от друга - поема и задържа влага.

 

По-моргите няма ли катастрофирали със счупени фарове?

Или десен волан?

Или от друг модел Хонда (даже и друга марка) с отделни къси/дълги?

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парцала определено пие повече влага и е по-лесно запалим от стиропора, но за това е изолирбанда, а и все пак гледам да му препоръчам нещо, с което разполага и да е подходящо за целта, тоест да се компресира и да има известна еластичност.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, doorsun написа:

като истински българин взех да си я сменям сам

Според мен това да си смени човек крушката е съвсем нормално и не е нищо, което те отличава като "истински българин".

 

Но виж, при положение, че пазарът е заринат от црв-та на части и някой моргаджия със счупен фар така ще ти се зарадва, а ти вместо това да огъваш тел, да пъхаш стиропор с изолирбанд, парцал, кърпа...

 

"Скобата зад крушката на късите" - така бих попитал аз, като звъня.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, засега все още не съм решил проблема ама крушката пак изгасна(може би е изгоряла) и се чудя...наоколо автоморги няма, май ще трябва по интернет да издирвам, съветите ви ми бяха от полза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси в мобиле и другите сайтове коли на части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...