Jump to content
lordross

Въпрос за поставянето на поленов филтър

Recommended Posts

Здравейте! След като се разделих със сума си пари, за поленов филтър от Бултрако имам въпросче. В тази дупка ли трябва да поставя филтъра ? Защото явно преди това не е имало филтър и не знам дали точно тук трябва да го бодна. :angry:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, слага се в чекмеджето и се пъха в тази дупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, слага се в чекмеджето и се пъха в тази дупка.

Лошо, защото чекмедже нямам ! Освен на капачето да викаш така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тук . Преди това почисти добре дупката ,че със сигурност е пълна с незнайни природни дадености така както си нямал филтър :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

[Лошо, защото чекмедже нямам ! Освен на капачето да викаш така ?] Има си отделно пластмасово "чекмедже" или по скоро рамка, в която се слага поленовия филтър. Обърни внимание на посоката на въздуха.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, слага се в чекмеджето и се пъха в тази дупка.

Лошо, защото чекмедже нямам ! Освен на капачето да викаш така ?
трябва да има чекмедже в което се слага поленовия филтър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля някого да ми снима въпросното чекмедже, че да знам какво точно да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

щом нямаш какъв ти е проблема?ако не си алергичен този филтър просто ти намалява ефекта на климатикапри мен фабрично липсва - може и при теб да е така - пише там нещо на снимката...иначе кутиите са различни - според модела на хондата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lordross

щом нямаш какъв ти е проблема?ако не си алергичен този филтър просто ти намалява ефекта на климатикапри мен фабрично липсва - може и при теб да е така - пише там нещо на снимката...иначе кутиите са различни - според модела на хондата

От събралия се боклук, като изключа климатика и смърди на няма такава гадост. Иначе проблеми с алергиите нямам :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич нали ти написах по-горе че точно където си снимал - там се слага ! Ебати темата за един поленов филтър !И като изключиш климатика не смърди от боклуците ..... просто всички климатици си смърдят така .... не само на колите.Буташ просто филтъра вътре .... гледаш да не объркаш посоката щото иначе едвам ще духа .... и т'ва е ! Няма кво да търсиш чекмеджета и шкафове :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миризмата няма да се махне като добавиш поленов филтърмиризмата се маха чрез дезинфекция на дренажа и на радиатора на климатика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lordross

Буташ просто филтъра вътре .... гледаш да не объркаш посоката щото иначе едвам ще духа .... и т'ва е ! Няма кво да търсиш чекмеджета и шкафове :angry:

Това е леко несериозно изказване. Както и да е в Бултрако има въпросната рамка и уплътнение за съответно 32 и 18 лв :):huh::) Но така е като не съм проверил предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок , извинявам се щом съм несериозен :angry: Иначе от филтър има нужда според мен дори да не си алергичен . Скоро свалях моя да видя как му е състоянието и е доста потъмнял вече .... макар че все още добре пропуска. Така че ако не искате да дишате 100% прах е добре да се ползва !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....хей хей не всички климатици смърдят моят като го пусна мирише страхотно все едно съм в планината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ме питаха, за който се интересува цената на този филтър е 62 лв. от бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ментетата са по 30лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ме питаха, за който се интересува цената на този филтър е 62 лв. от бултрако

Ako става въпрос за този филтър дето си го снимал, аз го купих за 18 лева но не от бултрако.Само че този дето го купих представлява импрегнирана хартия, но външен вид е същия като на снимката! ;) п.с А какво ще рече поленов филтър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, това е просто филтър. Не може една дори турбо гъзарска хартия да струва 62 лева, това си е измама ;) Виж ако е с активен въглен да речем че има сми... ма пък тогава не ми се мисли за цената пък съвсем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех филтър за климатика но не помня марката. Като за моя модел имаше 2 вида ( които се различаваха и само по номера на рамата го открихме ) моя модел струваше 31 лв и на пръв поглед си е филтър. Монтирах го и миризмата на лошо понамаля дръстично ( е има още някакви отенаци на гадна миризма но явно трябва да почистя и самата пита на климатика ). Според мен използването на филтър си е необходимо, то даже всички климатици домашни и други такива имат филтър, а в колата ли няма да има дето е изложена много повече на прах и други такива частици които попадат през вентилатора. Само много ми е интересно защо филтъра е поставен не преди вентилатора а след него :) Мисля да приспособя нещо като филтър преди вентилатора за да не се наблъсква и той с гадния прах по нашите пътища

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе симпатяги, я кажете от каде да си взема един за 30, че това със 62 лв. ми се струва просто надута цена, а алергията ме мъчи ужасно, и въпреки че дуа добре по добре да го сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия в Бултрако мамата си тракат с тия цени :) Същия филтър може да се купи от Kosser на Симеон за 22 лева ако не ме лъже паметта.А филтри с активен въглен има в Auto+, пак на Симеон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя климатик си мирише на биохимия след храносмилане ... само дето за моята наистина няма филтри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, момци, загледах филтъра от Бултрако и той е с марка micronAir. Производителя май е немски. Ще е много кеф, ако имат дилър за България :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Аз искам да попитам къде да си намеря това което се вижда на снимката не мога да го открия на моя климатикНякъде в купето ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Аз искам да попитам къде да си намеря това което се вижда на снимката не мога да го открия на моя климатикНякъде в купето ли е?

Да. Точно зад жабката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А трябва ли яко да разглабям за да стигна до него??Сигурно трябва да сваля жабката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,Прочетох темата с интерес и се заиграх в гаража.Снимките проложени от колегата LORDROSS са перфетни и ясно показват каде е филтъра.Даже не свалих жабката а само я натиснах от задната страна за да се освободи контрата при отворено положение и я подпрях с една летвичка-ефетка е все едно се отваря до пода и седи само на долните панти ,които са на два обикновенни кръстати болта.После първо се натиска(леко)от едната страна и влиза отзад зад пластмасата на самото табло(нещо като назъбено колеце) и от другата страна и готово.Домърза ме да махам цялата жабка и стана без проблем.За 5мин отворих въпросното капаче зад жабката.Наистина 6-генерация е без филтър!!!Процепът е голям точно за поставяне на филтъра.Около един час се занимавах с разни приспособления да чистя насъбралата се органична маса .Имаше какво ли не-листа,пръчици,прах,топки косми и мизерии.Личеше че там човешка ръчица не е играла години!Извадих боклуците,след това с влажен парцал неколкократно забърсах максимално дълбоко навътре прахоляка.Доста прах имаше.След това неколкократно забърсване ароматизирах подобаващо и сега като си пусна климатика си бачка без типичната тежка миризма на чорапи,умрели мишки и какво ли още не.За сега филтър няма да слагам ,но в тази мизерия по нашите улици може да заделя лев за нещо от алтернативните фирми за филтри ,че тия в Бултрако се правят че не зареждат консумативи от европейските заводи на Хонда а уж само от JAPAN :);) От там ама ако съдим по ценоразписа :bounce:

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателния отговор, ще се пробвам и аз да я сваля и почистя и ако нямам филтър ще си купя един мисля че ще има полза от него. Но това от къде е мисля че няма голямо значение..Ще си търся по евтин :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

Забравих да спомена че след почистването ако някой реши да си сложи филтър да внимава с посоката му. :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателния отговор, ще се пробвам и аз да я сваля и почистя и ако нямам филтър ще си купя един мисля че ще има полза от него. Но това от къде е мисля че няма голямо значение..Ще си търся по евтин :)

Аз когато отворих да чистя се набих на друг проблем. На второто снимка се вижда една хоризонтална метална гредичка ;) Заради нея не мога да сложа филтъра ;) Сигурно ще трябва да я махам, а това май става с махане на част от таблото :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно гердичката: махаш болчетата, които я държат и нямаш никакъв проблем след това :bounce: Тази гредичка просто уребрява таблото в областта на жабката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,даите някакъв съвет за 5ген.да се монтира някакъв филтър ако е възможно,че като спра под някое дърво и после като пусна парното да духа и вътре става си ебало мамата! :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си разглобих жабката, и видях че моята кутия отзад е по различна. Не е като тази на снимката а е цяла и капсолована за да я отворя ми се струва че доста трябва да разглабям а не знам как може да стане така. Възможно ли е или аз нещо не съм видял...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя дали да не го махна този филтър и да видя дали няма да изчезне ефекта от изпотяването на стъклата при валеж ако не карам на климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филтъране го пипай - просто изключи рециркулацията на въздуха в купето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя дали да не го махна този филтър и да видя дали няма да изчезне ефекта от изпотяването на стъклата при валеж ако не карам на климатик.

Нищо няма да направиш като го махнеш, аз съм без и к'во същата работа,

номера е когато започне да вали да държиш 'терморегулатора' на парното

в не прекалено констратиращ диапазон с този на околната среда, и когато

се метнеш в колата пускаш перката поне 2-ка и никакво 'вътрешно' то е

само за климатика или за в тунелите или когато караш зад някоя печка :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз установих наскоро че нямам такъв, и пак ми се запотяват прозорците, при дъжд - така че това ням ада ти реши проблема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се опитах да разглобя кутията в която е радиатора на климатика и срещнах големи трудности. Моята не е като тези на снимките не се отваря отстрани а с едни щипки е хваната които като се махнат и като се развият всички болчета не можах да смъкна долната част на кутията. само успях да я поотворя и вътре наистина беше некакав кошмар - Листа, иглички и кал.Едвам успях да вкарам прахосмукачка през процепа и пообрах каквото имаше вътре. Но според мен най големия проблем е че не можах да стигна до самия радиатор който също е набит яко. Поосъргах го но не можах да стигна по навътре. Но все пак постигнах частичен успех. Супер тъпо е да няма филтър просто - всичко се набива в радиатора.. но какво да се прави.. ще чистя от време на време... ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колегимисля, че имаше тема за изпотяването на стъклата и климатика:ако са изпотени стъклата, въздуха (независимо дали е студен или горещ) е влажен- и много бавно се изчистват стъклата от изпотяването. Когато този въздух мине през изпарителя на климатика- там му се отнема тази влага, и става СУХ ! Ето това довежда до по- бързото очистване на стъклата от изпотяване, когато се използва и климатика. :D Относно филтъра- той спира набиването на всякакви боклуци в решетката на изпарителя на климатика, затова е желателно да се използва.Поздрави :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ви чисти стъклата няма да се запотяват. Аз не помня откога не са ми се запотявали стъклата .... хем по-често карам на вътрешна циркулация. Има едни жълти парцали микрофрибър ...... на ОМВ ги продават около 5лв . С такъв примерно много добре става .... само с вода се мокри. Ник'ви препарати за миене на стъкло !По автомивките също ползват такива парцали и принципно добре мият стъклата /зависи и от автомивката разбира се/ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...