Jump to content
dragnev

въпрос по волана

Recommended Posts

Насково си купих сивик 1.7 ctdi 2005 и волана и доста тежък като го сравнявам с предишни коли които съм карал.

Понеже някъде бях чел че има електрическо подпомагане на волана или нещо подобно исках да попитам как да разбера дали работи изобщо и колко струва евентуална поправка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервоусилвател е системата за по-леко въртене на волана, с масло работи, не е електрическа.

Ако не работи няма да можеш да го забъртиш волана с една ръка когато си спрял.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 7-ма хетчбек е с електрически сервоусилвател. Сивик 7-ма седан е с хидравлично серво. В действителност по-тежко се върти волана от очакваното и спрямо някой европейски производители на автомобили. Рейката е слабо място на сивик 7-ма, но проблемите са чукане, тропане и т.н. при шофиране по павирани улици и при плитки дупки, но с остър ръб. Ремонтът е с противоречив успех - след няколко месеца пак започва да чука.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, icko_stanev написа:

Сивик 7-ма хетчбек е с електрически сервоусилвател. 

 

E, това не го знаех, значи е само електрически усилвател. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През цялото време ли е тежък или при определени ситуации? Измери промяната на напрежение при навиване на волана плътно при първото палене, и при загрял мотор. Ако много пада волтажа тогава се върти трудно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/3/2020 at 5:48 PM, lelemale13 said:

Рейката може и е добре да се гресира

 

 

Като се свалят маншоните ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и от двата края аз ползвах спрей грес на вюрт като напръска добре завъртя волана и после пак пръскам и така и от другата страна. Но след това почна да тропа, като се сгъсти греста след няколко минути тропаше доста по рядко. А преди греста по пръта вътре имаше нещо черно което повече приличаше на лепило new9gag_sad.png После работеше и по добре, бях доста доволен. Спрея на грес измива пръта(стържена) от това някога което е било грес но предполагам и с грес от кутия също ще стане но бъди щедър с греста каквато и да е.

Правих го отгоре и беше доста тясно и криво можеби на канал да е по лесно а после ползвах 2 свински опашки вместо скобите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


 

On 10/7/2020 at 5:29 PM, lelemale13 said:
Да, и от двата края аз ползвах спрей грес на вюрт като напръска добре завъртя волана и после пак пръскам и така и от другата страна.

 


При мен е омаслено където е хванат маншона, или греста се е стопила или си тече масло. Някакво жълтеникаво е, а хидравличното е червено.
И все пак не знам като махна маншона дали няма да изтече всичко

31315aad975288e1478a6f32e0808156.jpg

 

Редактирано от electric28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихаа, къде ни заби с тази Форд-ова рейка. Няма значение. На снимката се вижда, че е хидравлична и значи има какво да тече. На сивик 7ма просто няма какво да тече. А цвета на маслото може да е различен от червен. На Равенол например течността за хидравликата е с цвета на двигателно масло.

https://www.ravenol.de/en/product-range/special-hydraulic-fluids-1/ravenol-psf-y-fluid/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/4/2020 at 10:28 AM, viktor11 said:

През цялото време ли е тежък или при определени ситуации? Измери промяната на напрежение при навиване на волана плътно при първото палене, и при загрял мотор. Ако много пада волтажа тогава се върти трудно. 

През цялото време си е тежък

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...