Jump to content
dragob

основен ремонт сивик - d15z8

Recommended Posts

Здравейте колеги,в последно време  обмислям ремонт на  сивика си д15Z8 1998,сегменти,гумички,биелни лагери,съединител,гарнитура на картера и други ,ремъци,масло кутия.Ремонта ще се прави от мен.Причините  -харчи масло  ,заминаваш съединител.Мисля да извадя целият двигател,имам достъп до канал в гараж.Частите от интернета и от форумните хора.Въпроси имам много.Като за начало марка гарнитура за главата,марка гумички.,сегменти и биални лагери.Химия за да накисна буталата и да почистя главата?Ако някой има желание да помогне с съвети,приемам всякакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg човека енциклопедия на тема Хонда 😁 а ще ти помогне и с частите. 

Редактирано от zlobar4e
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emod е хоби майстор, на същия свой мотор е правил основен ревонт, може да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да го разглобя и при   фена  да го измери и части от него,после до сглобя.да се сменят някой масла ,антифриза.мисля да не шлайфам главата,не надува и не губи антифриз,не загрява поне досега.

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 hours ago, dragob said:

Идеята е да го разглобя и при   фена  да го измери и части от него,после до сглобя.да се сменят някой масла ,антифриза.мисля да не шлайфам главата,не надува и не губи антифриз,не загрява поне досега.

 

 

 

 

тая идея е малко като да се отиде на хирург, ама да се оперираш сам в къщи, може да доведе до много кофти последствия...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...