Jump to content
ibarnev

Да слагаме ли двутактово масло в дизеловите HONDA CR-V ?

Recommended Posts

Трябва ли да слагаме двутактово масло в резервоара на дизеловите CR-V или това е някакъв мит? Вече от няколко места го чувам през годините. Когато ми обясняват, като че има логика и особено след като изпищях преди година и половина със задрала помпа BOSH на common rail . Аз по принцип слагам добавка BARDHAL и незнам дали това компенсира някак евентуалните недобри качества на горивото. Но говорим за 1литър масло 2т на 80 литра резервоар....интересно ми е вие как се отнасяте към това (малко ми звучи като поддръжка на Трабант)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ibarnev написа:

 Но говорим за 1литър масло 2т на 80 литра резервоар....

С такава дозировка е много възможно да имаш проблем.

Повечето които слагат 2т масло говорят за 2-3 милилитра на 1л. дизел.

Редактирано от KRAS74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с 1л  масло  двутактово на 80литра бензин мисля че директно заминава ДПФ филтъра с катализатора.

Предишните ми френски дизели винаги съм използвал Бардал БДЦhttps://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bardahl/добавка-b-d-c-detail?gclid=Cj0KCQjws536BRDTARIsANeUZ59c940owKhDbLTYmB1skGeq2UPt2AcH6AnDWc0tTnvhoFiR38MBWcQaAm7dEALw_wcB проблем с помпи съм нямал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна практика има масово при дизелите на Волво, но при доста по-малка дозировка, няколко мили литра на литър по спомен. За пръв път чувам за такава практика тук. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1L двутактово масло ми се струва прекалено най-безобидното е че ще започне да пуши като влак, а може и да се задръсти я помпата я инжекторите. Аз слагам ама 100-150мл на 58л резервоар.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...