Jump to content
Zlatev06

Камера за задно виждане

Recommended Posts

Здравейте колеги

Сложих си камера за задно виждане  към стоковата навигация  но имам смущения на сигнала картината трепери и прескача смущенията са по силни при запален двигател .

Как да оправя тези смущения ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша маса, намери друга, ако не стане търси стабилизатор или си направи. 

Редактирано от sashua
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане с друга маса, ето. Правят и доставки.

https://vikiwat.com/stabilizator-na-naprezhenie-12v-1a-7812-bg.html

Редактирано от Ivan_Ch
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера направо взех  стабилизатор  монтирах го но няма подобрение :D явно камерата е прекалено голям китаец .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли с друга маса? Ако пак не е добре хвани захранване на камерата от другаде а към задната захрани бобината на 12V реле, което да включва камерата. Прати линк към камерата да я видим.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С друга маса не пробвах но довечера ще пробвам . 

 

https://www.aliexpress.com/item/32990353517.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.67cd34d4qJgEvD&algo_pvid=fe3941e7-0d17-4475-bbdf-b0886871cba1&algo_expid=fe3941e7-0d17-4475-bbdf-b0886871cba1-0&btsid=0ab50f4915985324346131906ea0c3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

Това е камерата която съм взел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли LED светлини някъде? Ако имаш, опитай се да ги изключиш и виж как се държи пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от ледовете. Тя самата камера е с лед светлинки, но ако е с ледове на задната е възможно. На моята камера захранващия кабел съм го намотал през феритен пръстен понеже като сложих силен лед на задната се появи смущение. Мислих ако не става с ферита да взимам захранване от запалката в багажника и реле към задната, но засега нещата са ОК.

IMG_20200731_130209.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ivan_Ch написа:

Едва ли е от ледовете. Тя самата камера е с лед светлинки, но ако е с ледове на задната е възможно. На моята камера захранващия кабел съм го намотал през феритен пръстен понеже като сложих силен лед на задната се появи смущение. Мислих ако не става с ферита да взимам захранване от запалката в багажника и реле към задната, но засега нещата са ОК.

IMG_20200731_130209.jpg

Точно този проблем боря и аз! Би ли ме посъветвал какъв феритен пръстен използва за целите? И също така оголен ли е кабела преминавайки през пръстена или не, колко пъти по спомен го намота?

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа един колега ми смъкна от някаква платка, иначе ако не можеш да си намериш по магазините и не ти се чака от Китай, взимаш някакъв стар кабел за монитор и си режеш. Повечето имат една тумба накрая. Иначе навивките са колкото можах да направя до запълване на отвора. Над 5 мисля. Кабела не е оголван и съм увил и плюса и минуса. Нещо от този вид беше:

https://vikiwat.com/magnit-toroidalen-45x22x8-mm-bg.html

Такъв можеш да боднеш на видео кабела преди ДВД-то:

BGN 1.36  29%OFF | 5 Pcs 5mm Clip-On Ferrite Ring Core Noise Suppressor For EMI RFI Clip Cable Active Components Filters Dropship
https://a.aliexpress.com/_m0fzDXl

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих феритен пръстен  и подобри нещата значително .

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Zlatev06 написа:

Сложих феритен пръстен  и подобри нещата значително .

Честито, а къде го монтира и колко пъти намота?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах го на около 40 см преди камерата защото пръстена беше малък и буксите на камерата не минават през него намотах го колкото успя да събере около 10-12 навивки не ги броих. Но колкото по близо се сложи до камерата ще е по добре .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...