Jump to content
gshimbov

Honda 2.4 CVT двигател, става ли на газ

Recommended Posts

Привет,

 

Притежавам Honda CR-V с двигател 2,4 и CVT скоростна кутия. Замислям се да слагам газ. Имате ли идея дали този двигател става за газ. Ако става къде в София бихте би препоръчали да си сложа...

 

Благодарско предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Да става. Аз съм със същия мотор и сложих газ в про газ -сервиза им е в една пряка на раковска. От 5000км я карам на газ без никакви проблеми. Резервоара е на мястото на резервната гума и събира 48литра.

Зимата понеже я карам главно на къси разстояние и студена, харчи 10 л газ и 4л бензин. 

Лятото 12л газ и 2л бензин.

Газовата е полска струва 1700лв

Дано съм бил полезен

 

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много...колко ти излезе като цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полска газова 1700лв ,не е ли малко скъпо.За тези пари мисля че има доста по голям избор.

Всичко части ли са полски ,или само някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е само полска. Май инжекторите не са.

Но да ти кажа честно съм супер доволен и не съжалявам

 

14 hours ago, gshimbov said:

Благодаря много...колко ти излезе като цена

1700лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с такава от Про газ. За година и 2 месеца 40 000 км и съм доволен. Сега мисля че са на ново място.Виж им в сайта.

 

 

На 11.08.2020 г. at 7:31, CARPERA написа:

Полска газова 1700лв ,не е ли малко скъпо.За тези пари мисля че има доста по голям избор.

Всичко части ли са полски ,или само някой.

 

При положение ,че няма друга която да може да се сложи на този мотор (поне преди 1 година нямаше) цената е добра. При мен си работи супер.
А и какво като е полска.Полякините са много красиви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно  твърдение щом най -евтиното  газово полско  може да се сложи а другите марки газови дасто по известни  какво не могат да се сложат на този мотор ли ,едва ли .Прасто печалбата от полската е най -голяма за продавача като гледам  с цена 1700. 

Повечето майстори работят на проба грешка защото си нямат на идея какво иска този мотор на Хонда за да настроят газовата към него.

Намери си майстор които да се наеме да сложи хубава газова,мисля че автора знае такъв.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, CARPERA написа:

Интересно  твърдение щом най -евтиното  газово полско  може да се сложи а другите марки газови дасто по известни  какво не могат да се сложат на този мотор ли ,едва ли .Прасто печалбата от полската е най -голяма за продавача като гледам  с цена 1700. 

Повечето майстори работят на проба грешка защото си нямат на идея какво иска този мотор на Хонда за да настроят газовата към него.

Намери си майстор които да се наеме да сложи хубава газова,мисля че автора знае такъв.

 

Много обичам някой да говори просто така. Без да е проверил или да се е сблъсквал с проблема.

Ако мислиш, че съм закарал кола за която съм дал над 30 000 лв в първата фирма която слага газови много се лъжеш.
Говорих с повечето големи фирми които слагат газови .Включително и с хора които пишат тук,слагат газови и хората в този форум ги уважават . Казаха ми, че големите марки още нямат карти за този мотор (каквото и да означава това). Предимството на полската било ,че имала много повече настройки.Пресъздавам нещата в краткия вариант .Не съм спец в газовите и може да не съм точен в подробностите.
А в Про газ ми бяха слагали газовата на предното CR-V 2008 ,бях доволен и за това когато ми казаха че могат да я направят се навих.

Нещата не опират винаги само до печалба.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук малко повече за газови сборни формации.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обясниш и връзката на темата която си пуснал с критиките си към полската газова уредба ще е добре.Там става въпрос по-скоро за некадърни газаджии и за съвсем друг двигател.

Ако искаш да помогнеш на колегата по-скоро дай фирма, която е слагала газова на такъв двигател и има колеги тук които да са доволни.

Иначе могат да се намерят хиляди теми за недоволни хора от газаджии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете на Карперов, че това е мотор с директно впръскване и няма да дава съвети. Той само една плоча върти, та не му обръщайте внимание. При "големите" е малко консервативно. Разхода на бензин не може да се бара, кит-а е за съответния мотор, както и самия файл. За това хората избират поляците. Всичко може да бараш, но трябва да се внимава. Контролерите им хич не са лоши.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Критиките към полската е че само полското в нея е компа, всичко друго е сборна формация по преценка на газаджията.

Колегата пуснал темата  е получил точни насоки какво къде и как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е описано тук,точка 6

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре е описано. Това означава, че и 4-те ми автомобила имат проблеми с ГИ. Интересно, не знаех...

Между другото, аз винаги съм държал на т.5...

Редактирано от dimkaraganchev
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.08.2020 г. at 19:52, CARPERA написа:

Интересно  твърдение щом най -евтиното  газово полско  може да се сложи а другите марки газови дасто по известни  какво не могат да се сложат на този мотор ли ,едва ли .Прасто печалбата от полската е най -голяма за продавача като гледам  с цена 1700. 

Повечето майстори работят на проба грешка защото си нямат на идея какво иска този мотор на Хонда за да настроят газовата към него.

Намери си майстор които да се наеме да сложи хубава газова,мисля че автора знае такъв.

Ама само предполагаш или знаеш че е така?

Ако дадеш някакви конкретни предложения подплатени с някакви конкретни примери и доказателства ок, иначе само си пишем.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неговото предложение, подплътено с конкретен пример и доказателство сме го чели, чели ...

Накратко - има Romano с OBD (аз също м/у другото), а преди това е имал:

Преди 15 часа, CARPERA написа:

сборна формация

 

и много драми с нея. Не го интересуват спецификите - пише едно и също и за дизели и за бензини, за Сивици, Акорди и ЦРВ-та и

 

Преди 15 часа, jijane написа:

че това е мотор с директно впръскване

 

Във всички теми репертоарът е ясен - масло, реглаж на клапани, чистене и адаптация на дросел, сложи Романо при Markony и т.н.

Сори за оффтопика.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано с някой  от постовете съм помогнал на автора на темата да направи правилния избор .

Погледнете вашите и се запитайте Вие с какво помогнахте.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Предстои ми закупуване на подобна кола. Ако качите някоя снимка на монтирана газова бутилка на местото за резервна гума, ще съм ви благодарен.

:)

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...