Jump to content
Тъмнозелен самурай G86-P

Оставащо количество гориво след светване на лампата за резерва

Recommended Posts

Здравейте,

Който има опит моля да сподели след като му светне резервата колко литра зарежда до пълен резервоар? При мен е винаги около 49-50 литра, което малко ме озадачава - означава, че имам  около 15 литра резерва (65 л резервоар). Акорд 6, F18B2, ръчни скорости.

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е! 65 литра е резервоара. И светва на 15 литра. Аз съм си правил екстремни изживявания с риск от свършване на гориво и съм зареждал 62.7 литра. За мой късмет все още никога не е изгасвала колата освен с ключа.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, Dachev said:

Така е! 65 литра е резервоара. И светва на 15 литра. Аз съм си правил екстремни изживявания с риск от свършване на гориво и съм зареждал 62.7 литра. За мой късмет все още никога не е изгасвала колата освен с ключа.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 

Благодаря за отговора. Аз малко се съмнявах, че все пишат за оставащи 50-70 км,  което е много малко като литри, пък си ме беше страх да я назорвам с малко бензин в резервоара, че помпата казват можедла да се прецака при много ниски нива. Значи да съм сигурен, че едно 200 извънградско са ми сигурни😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах около 160 км, след светване на лампата. Бях на магистрала и направо на бензиностанция в крайната дестинация. Така че, нямаше как да мина тези бленувани 200 км. Позволявам си да мина до 100 км след светване на лампата. Разхода ми е между 9 и 10 обикновено.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вицовете на Къци, по спомен: Двама пътуват по магистралата(може и мутри да бяха) и в един момент им светнала лампичката за горивото, единия пита другия: И сега какво ще правим? Ще караме по-бързо, за да стигнем преди да е свършило. 

Та те така с резервата и оставащите километри. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм пълнил догоре от скоро светлана лампа и ми е поемал 55л.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dachev

Off topic 

 И един друг проблем, може би😉:

- При над 15 годишни коли, кой знае,  какви отлагания има на дъното на резервоара...?! Като ти останат 4-5 литра, и тази ,,мътилка" се вдигне и запуши филтър, и изгори помпата и т.н... 🤪

Гледам да не рискувам с това....

Индивидуален избор на всеки🤫

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
23 hours ago, Dachev said:

Аз минах около 160 км, след светване на лампата. Бях на магистрала и направо на бензиностанция в крайната дестинация. Така че, нямаше как да мина тези бленувани 200 км. Позволявам си да мина до 100 км след светване на лампата. Разхода ми е между 9 и 10 обикновено.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 

А аз не я назорвам много - 3750 оборота, 130 км/ч - 7,5 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имаше и друга тема някъде, че си спомнян че го качвах. Но ето го:
 


Типчетата я изскмукаха докрай и май доста се изненадаха :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.08.2020 г. at 12:55, mitaka0007 написа:

@Dachev

Off topic 

 И един друг проблем, може би😉:

- При над 15 годишни коли, кой знае,  какви отлагания има на дъното на резервоара...?! Като ти останат 4-5 литра, и тази ,,мътилка" се вдигне и запуши филтър, и изгори помпата и т.н... 🤪

Гледам да не рискувам с това....

Индивидуален избор на всеки🤫

Че твя помпата смуче точно от дъното на резервоара .. АКо има мътилки , то те запущват цедката и от там се скапва помпата..., но въпросните мизерии не стигат до помпения елемент вътре..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...