Jump to content
Недьо

Чека светна

Recommended Posts

Здравейте днеска ходих до Бургас и като зареди газ чека светна. Аз съм от Габрово и на магистралата карах със 140 и пробвах я защото CR-V 1 го имам от 5 месеца. Върнах се със светещт чек, нещо сериозно ли е или да карам така? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разкачи акумулатор  за 5 мин и пак го закачи.

От кога не си сменял двата филтъра на газовата, смени ги ако не са. 

Щом е в теб от 5 мес явно не си закарам я при читава газаджия за настройки.

Клапани ако не знаеш дали са регулирани направи го и, после ги прегледай между  15-20 хил тогава ще покаже но колко да го правиш.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на диагностика. Щом свети, значи е записала грешка.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V - то е нов внос от Франция, обслужена в оторизиран сервиз, като им казах задължително да регулират клапаните + 50лв газовата е чисто нова Италианска 1100лв. Снощи откачих акумулатора и чека за сега не свети. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е както каза колегата да прочетеш грешката ,може и сам да го направиш или на диагностика.

Въпреки че газовата е нова,не каза на колко хил кме, и трябва до настройки като минат определени километри.

Отговора за клапаните е да настроени са,това казах и евентуално са направени стават много простотии.Важно е този двигател бързо се прецаква от недоглеждане в тази насока.

Интересувай се от тази настройка на клапаните,както казах след 15 хил ги провери пак ако са наред може да увеличиш интервала на 20-25хил км.

Това зависи от газовата и нейната настройка.

Можеш ли да кажеш къде вързаха охлаждането на газовата.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не продължавай да караш така без да се провери каква е причината. Ако е от лошо настроена газова, може да има неприятни последствия по калапаните/главата.

 

Интересно ми е къде е монтирана газовата уредба? "Италианска за 1100лв" съмнително много ни напомня на моята монтирана в Ловеч, а виждам, че си от района.

Редактирано от xfls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колегата влезе регистрира се пусна няколко теми получи отговори ,и сега чао.

А може да не е така.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След проверка на чека ,дава грешка P0420 , но интересното е ,че няколко дена свети после не . Колата е с газовинжекцион . 🚙

Редактирано от Недьо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо интересно няма.Трябва да се донастрои инжекциона.За съжаления при вас газаджиите са все ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...