Jump to content
Julian Voinov

Дребни или не ядове с новото возило!

Recommended Posts

Здравейте отново! От няколко дни съм горд собственик на CR V 3 ген. Дотук колата определено много ми харесва Тепърва ще я вкарвам за обслужване и ще видим откъде ще изскочи заека

Имам обаче два въпроса към хората които повече разбират от мен?

1 успях да обърна интерфейса на заводската навигацията от немски на английски но не мога да и включа Bluetooth. Знам че трябва да стане с гласови команди но не приема абсолютно никакви Въпросът ми е възможно ли е микрофона който е в плафона да не работи като натисна бутона talk и кажа каквото и да е от командите които би трябвало само издава два звука и нищо повече?

 

2 Колата е с адаптивни къси светлини и няма регулиране от купето доколкото разбрах сами трябва да се регулират но въпреки всичко светят твърде ниско Въпросът ми е възможно ли е ръчен реглаж на този тип светлини?

Благодаря предварително и се извинявам ако някъде темата си дублира въпреки че потърсих но не намерих!

 

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Добре дошъл.

1. Трудна работа...има и успели, но аз се отказах. Има теми, чети ги. Голямо приказване си приказвахме и накрая ми писна...

2. Ако си с адаптивни и стоят забити, вероятно имаш проблем с датчик или лоста към датчика за ниво. Често блокира и чупи биалетката. Сменя се, нищо особено. Потърси темите...2 бр са, предно и задно колело дясна страна.115b8937be57b58dc0432e6a60aacc4c.jpg3af67eba3131ec28a74253deaef46078.jpgf4a438fd7dc86c1bc7b0703c2ada4b6b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да разбирам че тези датчици са на десните носачи? Как са озаглавени темите?

 

Намерих темите. Ще е заместил явно щом не може да се намери оригинала!

 

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, как да разбера дали моите се движат, предполагам само нагоре-надолу...благодаря. Cr-v I-Dtec 2011

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спираш в тъмно срещу стена достатъчно далеч, че да е лесно да видиш малко движение (вертикално) на лъча светлина от фаровете. Двигателят трябва да е запален. Отваряш багажника и двама човка си отпускат тежестта на багажника така че лъчът на стената да се вдигне нагоре. Ако работи нивелирането, трябва след това да слезе сам до първоначалното ниво.

 

Ако си с ксенон, трябва фабрично да имаш автоматично нивелиране. Проблеми с него може да бъдат биалетките на окачването или моторчетата да са спекли и да трябва да се почистят.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема и съм написал как се правят аналози!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, Pavel_Pavlov написа:

Спираш в тъмно срещу стена достатъчно далеч, че да е лесно да видиш малко движение (вертикално) на лъча светлина от фаровете. Двигателят трябва да е запален. Отваряш багажника и двама човка си отпускат тежестта на багажника така че лъчът на стената да се вдигне нагоре. Ако работи нивелирането, трябва след това да слезе сам до първоначалното ниво.

 

Ако си с ксенон, трябва фабрично да имаш автоматично нивелиране. Проблеми с него може да бъдат биалетките на окачването или моторчетата да са спекли и да трябва да се почистят.

Е по-ясно от това,....мерси. Ще пробвам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз какво стана с моите адаптивни фарове, светеха много ниско. Вдигнах на крик предно дясно колело за да легна и видя здрава ли е поне биалетката на датчика на носача. И на преден и заден носач биалетките ми са здрави, но докато беше на крик включих фаровете и моторчета на фаровете се задействаха, защото с повдигането съм променил ъгъла. Така разбрах, че датчиците за наклона работят. С врътване на 90 градуса моторчетата се измъкват и ми се стори, че ябълката на едното не е закопчана към фара, нагласих го. Свалих крика, отново включих фаровете и моторчетата пак се раздвижиха, и вечерта чудо, перфектните фарове. Предполагам, че датчиците нещо бяха спекли и така се раздвижиха. Аз поне минах леко, дано и при вас е така.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...